Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu
Aktuální info pro uchazeče o studium

DOCENDO DISCIMUS

 

Aktuální info pro uchazeče o studium

Milé uchazečky a uchazeči o studium, 

zde Vám budeme vkládat nečerstvější informace tykající se aktuálního přijímacího řízení. V textu se budou objevovat zkratky názvů fakult: Fakulta vojenského leadershipu (dále jen „FVL"), Fakulta vojenských technologií (dále jen „FVT"), Fakulta vojenského zdravotnictví (dále jen „FVZ").

Nezapomínejte sledovat „Informace pro uchazeče" u jednotlivých fakult, kde naleznete veškeré informace o studijních programech, podmínkách přijetí, důležitých termínech a další info v přehledných dlaždicích.

 

8) Jak to bude letos s přípravnými kurzy?

Vzhledem k současné epidemiologické situaci bohužel není možné konat přípravné kurzy preznčně. Kurzy jsme však převedly do on-line formy, takže o pomoc s přípravou z naší strany rozhodně nepřijdete! Přihlašovat k on-line přípravným kurzům je možné zde a to až do 14. 3. 2021.

Malá poznámka – u této distanční formy přípravných kurzů bohužel nebude možné provést přijímačky nanečisto a nechat si je uznat místo přijímacích zkoušek.

 

7) Jak to bude s přijímačkami za nepříznivé epidemiologické situace?

Máme nejčerstvější zprávy: Vedení univerzity rozhodlo, že přijímačky proběhnou v prezenční formě, jen v omezeném počtu lidí na učebnách! Letos určitě nebude žádné dokládání vysvědčení ze střední školy místo přijímaček.

Nicméně, kdyby se situace nějak rapidně zhoršila, všichni uchazeči budou nejpozději 15 dnů přede dnem konání základního nebo doplňujícího kola přijímací zkoušky informování o případném konání náhradní přijímací zkoušky. Náhradní přijímací zkouška by se skládala z on-line testu studijních předpokladů, on-line testu z anglického jazyka. Praktické ověření tělesné zdatnosti by nebylo obsahem náhradní přijímací zkoušky a bylo by realizováno v rámci rekrutačního procesu.

 

6) Do kdy si mohu podat přihlášku ke studiu? 

Přihlášky na FVL a FVT je možné podávat do 31. 3. 2021. Podávání přihlášek na FVZ již skončilo dne 28. 2. 2021.

 

5) Budou se konat Dny otevřených dveří? 

Poslední Den otevřených dveří brněnských fakult (FVL a FVT), který je plánován na 4. 3. 2021. Už je rozhodnuto, že proběhne také v online formě jeho program najdete ZDE. Už jste viděli předchozí Online Dny otevřených dveří? Podívejte se:

 

4) Najdu někde cvičné testy k přijímacím zkouškám? 

Vyzkoušejte si Test studijních předpokladů na FVT a Test studijních předpokladů na FVL. Dále se můžete podívat na testy z minulých let jak u FVT i u FVL.

Všem uchazečům, kteří si již podali přihlášku ke studiu zasíláme přihlašovací údaje do kurzu angličtiny a také tréninkový plán pro zvládnutí Testu fyzické zdatnosti. Pokud jste si již přihlášku podali a materiály Vám nepřišly, kontaktujte nás prostřednictvím jdunaunob@unob.cz.

 

3) Jaké jsou nyní otevřeny civilní studijní programy a co plánujete otevřít? 

V současné době je možné podat si elektronickou přihlášku do těchto civilních studijních programů:

 

Připravujeme další studijní programy, které jsou nyní posuzovány akreditační komisí. O otevření e-přihlášky Vás budeme informovat. Studium však bude zahájeno již v akademickém roce 2021/2022.

Zájemci o připravované studijní programy se mohou registrovat zde a po získání akreditace budou informováni o otevření e-přihlášky a podmínkách přijímacího řízení.

 

2) Nabízíte i kombinované studium? Pokud ano, jak je koncipováno a jaké jsou poplatky za studium?

Ano nabízíme, ale pouze v bakalářském studijním programu Bezpečnost a obrana. Kombinované studium je nabízeno v civilní i vojenské formě. Výuka probíhá souběžně pro vojenské a civilní studenty. Novinkou v akademickém roce 2021/2022 je, že pro vojáky již nebude podmínkou, aby byli vysláni ke studiu. Harmonogram výuky bude pro příští akademický rok vypadat takto.

Žádné poplatky za studium se v civilní ani vojenské, prezenční ani v kombinované formě na Univerzitě nehradí (ani po dovršení věku 26 let ani v případě prodloužení studia).

 

1) Na koho se mohu obracet s dalšími dotazy? 

Pokud na této stránce ani na stránce FAQ nenaleznete odpovědi na své otázky nebo budete chtít cokoli upřesnit, neváhejte a kontaktujte nás. Vyberte si způsob, který Vám bude nejvíce vyhovovat:

a) Emailjdunaunob@unob.cz

b) IG: Direct message

c) FB: Direct message

d) Telefon: 720 077 248 nebo 602 695 153 (PO-ČT 7:00 – 16:00, PÁ 7:00 – 13:30)


Za obsah stránky odpovídá Veronika Černá


   
© 2019 Univerzita obrany v Brně | Kounicova 65, 662 10 Brno, Czech Republic
  • Jsme na Facebooku
  • Instagram
  • Webová alba Picasa
  • Tweetujeme
  • Tweetujeme