Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu
Archív zpráv - listopad 2012

DOCENDO DISCIMUS

 

Archív zpráv - listopad 2012

​​

30.11.2012 • Ve středu 28. listopadu 2012 proběhl Den otevřených dveří na Krajském vojenském velitelství v Českých Budějovicích za účasti Univerzity obrany. Uchazeči o studium na Univerzitě obrany tak měli jedinečnou příležitost získat potřebné informace nejenom o studiu na jediné vojenské vysoké škole v České republice, ale mohli taktéž získat důležité informace týkající se zejména následného uplatnění absolventů ve vojenské praxi.


28.11.2012 • Dne 22. listopadu 2012 se na Univerzitě obrany uskutečnilo bilaterální jednání zástupců ministerstva obrany Slovenské republiky a ministerstva obrany České republiky o vzdělávání personálu ozbrojených sil.


28.11.2012 • Smíšené volejbalové družstvo Univerzity obrany ve složení kapitán Ing. Jan Sobotka (kapitán týmu), nadporučík Ing. Josef Časar, rotmistr Bc. Antonín Růžička, rotná Eliška Hondlová, rotná Bc. Martina Neumannová, četařka Bc. Taťána Macháčová, svobodník David Tříska, svobodník Filip Kálenský a Ing. Jana Šelestáková opět triumfovalo na otevřeném přeboru Armády České republiky. Ten se uskutečnil ve dnech 21. a 22. listopadu 2012 ve sportovní hale STVS v Praze-Ruzyni. 


22.11.2012 • V pondělí 19. listopadu 2012 připravilo Gymnázium Žatec pro studenty maturitních ročníků z žateckého regionu rozsáhlou akci, která měla za cíl seznámit studenty s nabídkou vysokoškolského studia a následného uplatnění absolventů na trhu práce. Na prezentaci byla přizvána i Univerzita obrany, aby zde středoškolákům nabídla možnosti studia na svých fakultách.


22.11.2012 • Sedmnáctý listopad je nejen připomínkou uplynutí třiadvaceti let od pádu komunistického totalitního režimu v tehdejším Československu, ale i připomenutím výročí uzavření českých vysokých škol nacisty. V rámci státního svátku Dne boje za svobodu a demokracii se uskutečnila řada vzpomínkových setkání. Jednoho z nich se zúčastnili také studenti Univerzity obrany u pamětní desky v Žitné ulici v Praze připomínající oběti demonstrace z roku 1939.


22.11.2012 • Ve dnech 14. a 15. listopadu 2012 se uskutečnila na Univerzitě obrany již 5. mezinárodní vědecko-odborná konference „Výstavba, rozvoj a použití AČR 2012“. Letošní konference byla na téma „Tvorba a rozvoj operačních koncepcí – klíč k rozvoji budoucích schopností AČR“. Záštitu nad ní drželi 1. zástupce náčelníka Generálního štábu AČR a rektor-velitel Univerzity obrany.  Konferenci organizovala a garantovala Katedra celoživotního vzdělávání Fakulty ekonomiky a managementu UO.

 

19.11.2012 • Centrum jazykové přípravy Univerzity obrany uspořádalo 8. listopadu 2012 seminář na téma EUROCONTROL  (European Organisation for the Safety of Air Navigation), jazykové testy pro řídící letového provozu ELPAC (English Language Proficiency  for Aeronautical Communication), ELPACst (verze testu ELPAC pro studenty) a požadavky ICAO (The International Civil Aviation Organization). Seminář byl určen pro řídící letového provozu a zúčastnili se ho studenti 3. ročníku oboru Letový provoz, dále učitelé z Katedry letectva a Centra jazykové přípravy.

 

15.11.2012 • Ve čtvrtek 15. listopadu 2012 se v brněnských Kounicových kolejích uskutečnilo pietní shromáždění k uctění památky nacistických obětí z událostí 17. listopadu 1939, kdy v Protektorátu Čechy a Morava došlo k uzavření všech českých vysokých škol a následné perzekuci a popravám mnoha českých vysokoškolských uč​itelů i studentů.


11.11.2012 • V neděli 11. listopadu 2012 v 11 hodin se na čestném pohřebišti Ústředního hřbitova v Brně uskutečnilo tradiční pietní shromáždění u příležitosti celosvětového Dne válečných veteránů. Přesně v tento den a hodinu před čtyřiadevadesáti lety zadunělo ve francouzském Compiegne sto jedna dělostřeleckých salv na znamení příměří a ukončení první světové války. Války, pro kterou historie našla přívlastek Velká. Její konec se záhy stal inspirací i pro oslavy Dne veteránů.


8.11.2012 • Odkaz 28. října 1918 a současně památku Dne válečných veteránů si ve čtvrtek 8. listopadu tohoto roku připomněli příslušníci Univerzity obrany nástupem v kasárnách v Šumavské ulici. Kromě příslušníků a zaměstnanců školy byli přítomni také zástupci partnerských občanských sdružení spolupracujících s univerzitou.


Ve dnech 30. a 31. října 24 příslušníků 1. mr 41. mpr, jako první vojáci bojového útvaru AČR, ověřili možnosti taktického virtuálního simulátoru Virtual Battlespace 2 (simulátor VBS2). Simulátor VBS2 je intenzivně využíván armádami Spojených států amerických, Velké Británie, Kanady, Austrálie, Nového Zélandu, Švédska, Holandska, Estonska a dalšími. 


2.11.2012 • Skupina dvaceti šesti učitelů a frekventantů Vyššího kurzu řízení obrany z Indie v doprovodu přidělence obrany Indie v České republice plukovníka Gurpreet Singha navštívila ve čtvrtek 1. listopadu Univerzitu obrany. Skupina vedená air commodorem Paragem Sharmou do Brna přijela v rámci své poznávací a vzdělávací cesty po České republice.


2.11.2012 • V těchto dnech probíhá na brněnském výstavišti veletrh pomaturitního a celoživotního vzdělávání Gaudeamus 2012, kde se prezentuje i Univerzita obrany. Vždy od brzkého rána jsou přítomni studenti a odborní poradci ve stánku č. 39 v pavilonu F, aby přicházejícím návštěvníkům a zájemcům o Univerzitu obrany poradili ve všem, o co projeví zájem.


1.11.2012 • Ve čtvrtek 1. listopadu 2012 se v Klubu Univerzity obrany uskutečnila slavnostní inaugurace děkana Fakulty vojenských technologií plukovníka doc. Ing. Libora Dražana, CSc. Zúčastnili se ji přední představitelé Univerzity obrany v čele s rektorem-velitelem školy plukovníkem prof. Ing. Bohuslavem Přikrylem, Ph.D., prorektoři Univerzity obrany, děkan Fakulty ekonomiky a managementu, proděkani fakult, ředitelé a zástupci ústavů Univerzity obrany, členové akademického senátu FVT, představitelé spřátelených univerzit a vysokých škol i další hosté.


1.11.2012 • Dne 1. listopadu 2012 se pod vedením PhDr. Radka Mitáčka uskutečnila v prostorech Krajského ředitelství Policie České republiky na integrovaném operačním středisku odborná exkurze studentů magisterského studia studijního oboru ekonomika obrany státu (62-08-T/109). Exkurze byla zaměřena na přednášku a následně na vlastní prohlídku integrovaného operačního střediska Policie České republiky v Brně.

​​​​​​

​Archív zpráv


2012


2011

 

2010

 

2009

   
© 2019 Univerzita obrany v Brně | Kounicova 65, 662 10 Brno, Czech Republic
  • Jsme na Facebooku
  • Instagram
  • Webová alba Picasa
  • Tweetujeme
  • Tweetujeme