Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu
Archív zpráv - září 2012

DOCENDO DISCIMUS

 

Archív zpráv - září 2012

Aktuality:


26.9.2012 • Na Univerzitu obrany zavítal ve středu 26. září 2012 ředitel sekce - personální ředitel Ministertsva obrany Ing. Petr Vančura v doprovodu ředitele odboru vzdělávání této sekce Mgr. Vladimíra Tetura. Oba funkcionáře přivítal na akademické půdě rektor - velitel UO plukovník prof. Ing. Bohuslav Přikryl, Ph.D. 


26.9.2012 • V úterý 25. září 2012 byli na zasedání Akademického senátu Univerzity obrany schváleni noví prorektoři univerzity, čemuž předcházelo vystoupení rektora - velitele UO plukovníka prof. Ing. Bohuslava Přikryla, Ph.D.  Plukovník Přikryl nejdříve odvolal dosavadní prorektory (dva z nich byli navrženi i do dalšího čtyřletého období) a poté senátorům navrhl ke schválení prorektory nové. V krátkém vystoupení informoval také o aktuálním dění na Univerzitě obrany. 


26.9.2012 • Letecká akrobacie a dynamické ukázky pozemní techniky na ostravském letišti Leoše Janáčka braly desítkám tisíců diváků dech. Dvanáctý ročník mezinárodních Dnů NATO a třetí ročník Dnů Vzdušných sil Armády České republiky, které se uskutečnily ve dnech 22. a 23. září 2012, opět potvrdily, že tato akce se svým rozsahem řadí mezi nejprestižnější v Evropě. 


21.9.2012 • Ve čtvrtek 20. září 2012 proběhl na Univerzitě obrany již 4. ročník vědomostně-dovednostní soutěže O pohár rektora Univerzity obrany, jehož se zúčastnilo dvaačtyřicet studentů středních škol. I tentokrát se závod odehrával ve sportovním areálu Univerzity obrany v Pisárkách. Do soutěže se zapojily tříčlenné hlídky složené ze dvou chlapců a jedné dívky. Jejich úkolem bylo absolvovat stanovenou trasu v co nejkratším čase. Soutěžící plnili branně dovednostní a vědomostní disciplíny. 


21.9.2012 • V druhé polovině září si připomínáme další památný den resortu Ministerstva obrany. Je jím ​událost dramatického roku 1938, kdy se rozhodovalo o další existenci suverénní Československé republiky. Dne 23. září 1938 prezident republiky nařídil podle § 23 branného zákona všeobecnou mobilizaci československé branné moci. 


19.9.2012 •​ Na půdě Univerzity obrany probíhá ve dnech 17. až 21. září 2012 týdenní kurz CZECHCUL. Kurz je pořádán každoročně a je realizovan v rámci aktivit evropských leteckých akademií EUAFA (EU Air Force Academies. Jedná se o kurz určený pro zahraniční studenty leteckých akademií zaměřený na poznávání AČR, historie a současnosti České republiky. Účastníkům kurzu je představen univerzitní systémem přípravy vojenských profesionálů, stejně jako i struktura vzdušných sil Armády České republiky.  


V pondělí 17. září 2012 zavítal mezi účastníky 25. kurzu Generálního štábu na Univerzitě obrany v Brně náčelník Generálního štábu Armády České republiky generálporučík Petr Pavel. Náčelník Generálního štábu hovořil s důstojníky o hlavních úkolech Armády České republiky v tomto a příštím roce. 


Pod záštitou statutárního města Brna proběhl v pátek dopoledne na Komenského náměstí pietní akt u příležitosti 75. výročí úmrtí Tomáše Garrigua Masaryka. Kromě zástupců města se jej účastnili také představitelé vlády, kraje, státních, kulturních a společenských organizací a zástupci konzulátů se sídlem v Brně. Za Univerzitu obrany položil kytici k soše T. G. Masaryka zástupce rektora plukovník Ing. Josef Trojan. 

 

15. září 1940 se uskutečnilo největší střetnutí německé Luftwaffe s britskými stíhači Královského letectva. S tímto dnem je spojena velmi úspěšná bojová účast československých stíhačů při odrážení německých náletů na Londýn. Patnácté září – kulminační den Bitvy o Británii – se tak nově stalo památným dnem české armády, který si nyní připomínají i příslušníci Univerzity obrany.

 ​

Devatenáctý ročník dvoudenní mezinárodní letecké přehlídky CIAF 2012 proběhl o minulém víkendu na bývalém vojenském letišti v Hradci Králové – Věkoších. Organizátoři letos vsadili zejména na atraktivní skupinové ukázky. V rámci Armády České republiky se prezentovala také Univerzita obrany, a to svojí studijní nabídkou na akademický rok 2013/2014.

 

V pondělí 3. září 2012 byly na Katedře celoživotního vzdělávání Fakulty ekonomiky a managementu Univerzity obrany zahájeny kariérové kurzy, a to 25. kurz Generálního štábu a Kurz vyšších důstojníků v distanční formě. Kurzy byly zahájeny nástupem, na kterém přivítal účastníky kurzů děkan fakulty plukovník Ing. Vladan Holcner, Ph.D., jenž zdůraznil význam kariérového vzdělávání v systému přípravy personálu rezortu obrany a jeho význam pro osobní kariéru důstojníků.

 

Skupina právních disciplín Katedry řízení lidských zdrojů Fakulty ekonomiky a managementu Univerzity obrany pořádá ve spolupráci s právním oddělením Inspektorátu náčeln​​íka Generálního štábu v termínech od 3. do 7. září 2012 a od 17. do 21. září 2012 pátý běh kurzu Právní administrativy AČR.

​ 

První ze dvou mezinárodních kurzů věnovaných katalogizačním procesům – NCS Course for Managers & Logisticians byl zdárně ukončen. Týdenního kurzu na Univerzitě obrany se účastnilo 20 odborníků. Jednalo se především o vedoucí pracovníky institucí z Číny, Japonska, Německa, Rakouska, Republiky Jižní Afrika, Slovinska, Srbska, České republiky a NATO-E3A, které se zabývají logistikou a kodifikací.

​​​​​​​​​​​

​Archív zpráv


2012


2011

 

2010

 

2009

   
© 2021 Univerzita obrany | Kounicova 65, 662 10 Brno, Czech Republic
  • Jsme na Facebooku
  • Instagram
  • Webová alba Picasa
  • Tweetujeme
  • Tweetujeme