Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu
Archív zpráv - červenec 2012

DOCENDO DISCIMUS

 

Archív zpráv - červenec 2012

Aktuality:
   

Slavnostní udělení akademických titulů​
Poslední pátek letošního července patřil na Univerzitě obrany k významným dnům. V průběhu slavnostního shromáždění, které se uskutečnilo v aule Fakulty strojního inženýrství VUT v Brně, absolventi bakalářských a magisterských studijních programů Fakulty vojenských technologií UO a Fakulty ekonomiky a managementu UO složili absolventský slib a převzali diplomy dokládající dosažení vysokoškolského vzdělání a získání akademického titulu bakalář či inženýr.


Sto šedesát sedm studentů vojenského prezenčního studia ukončilo v pátek 27. července 2012 studium na Univerzitě obrany. Tradičnímu slavnostnímu aktu vyřazení absolventů Fakulty ekonomiky a managementu a Fakulty vojenských technologií v brněnských kasárnách na ulici Šumavská přihlíželi čelní představitelé Ministerstva obrany, Generálního štábu AČR a další významní zástupci resortu obrany a civilní hosté.  


Univerzita obrany na sociálních sítích 

Internetové sociální sítě, zejména Facebook a YouTube, jsou dnes pro mnoho lidí neodmyslitelným zdrojem informací i zábavy. Umožňují sdílení nejrůznějších obrazových materiálů (videa, fotografie), zkušeností a názorů. Univerzita obrany nezůstává stranou. Má svoji facebookovou stránku, oficiální kanál na YouTube, webová fotoalba Picasa a účet na Twitteru. Stránka UO na Facebooku je viditelná i těm, kdo profil na Facebooku nemají, a má adresu: www.facebook.com/unob.cz

​​

Úmrtí st​udenta UO 
Univerzitu obrany zasáhla dne 18. 7. 2012 velmi smutná zpráva. V ranních hodinách bylo zjištěno úmrtí studenta 5. ročníku vojenského studia Fakulty ekonomiky a managementu. V současné době jsou okolnosti této tragické události vyšetřovány. Ministr obrany Alexandr Vondra a velení Univerzity obrany vyjadřují rodině studenta upřímnou soustrast.  


Končící studenti Univerzity obrany mají v těchto dnech žně. Sklízejí, co v průběhu vysokoškolského studia zaseli. Od 9. do 20. července 2012 probíhají totiž v Brně obhajoby diplomových prací a státní závěrečné zkoušky. V letošním akademickém roce by je mělo absolvovat 344 studentů bakalářských a magisterských studijních programůZ  Fakulty ekonomiky a managementu 197 a z Fakulty vojenských technologií 147. 


Centrum pro výzkum, vývoj a inovace (CVVI) ve spolupráci se zástupci akademické a komerční sféry vyhlásilo výsledky letošního ročníku univerzitní technologické soutěže Technology Cup. V technickém muzeu v Brně se nedávno sešlo několik desítek mladých lidí, kteří se přihlásili do některé z kategorií soutěže se svými pracemi z oblasti průmyslového designu, bezpečnostních technologií, strojírenství či výpočetní techniky. Do soutěže byli zapojeni i studenti Univerzity obrany. 


Smíšené volejbalové družstvo Univerzity obrany ve složení rotná Bc. Gabriela Andrýsková (kapitánka týmu), kapitán Ing. Jan Sobotka, poručík Ing. Josef Časar, poručík Bc. Petr Kos, rotný Bc. Miroslav Bednář, Mgr. Martina Eliášová a svobodník David Tříska se zúčastnilo Volejbalového turnaje smíšených družstev v rámci Vranovského léta 2012. Ten se konal ve​ dnech 14. a 15. července 2012 v blízkosti Vranovské přehrady. 


Ve dnech 1. až 13. července 2012 proběhl v rámci Erasmu aktivit na polské  Akademii národní obrany ve Varšavě I. ročník intenzivního kurzu Erasmus „AVIATION FOR CITIZEN SECURITY AND SAFETY“. Kromě lektorů a studentů domácí univerzity se čtrnáctidenního programu účastnilo celkem šest univerzit a to z Estonska, Litvy, Slovenska, Polska. Česká republika byla reprezentována zástupci Univerzity obrany Brno. 


Ve středu 11. července 2012 se ve Velké aule pražského Karolina uskutečnila slavnostní promoce absolventů magisterského studijního programu vojenské všeobecné lékařství Fakulty vojenského zdravotnictví Univerzity obrany v Hradci Králové. Absolventský slib složilo a vysokoškolský diplom převzalo 11 vojenských lékařů. 


Ve čtvrtek 12. července 2012 navštívila Univerzitu obrany skupina zahraničních vysokoškolských studentů, kteří v České republice absolvují od 3. do 24. července „letní školu“ na téma „Mezinárodní bezpečnost v moderním světě“ organizovanou Centrem mezinárodních studií Masarykovy univerzity v Brně. Ve skupině převládali studenti z Austrálie, ale po jedné studentce bylo zastoupeno i Mexiko a Singapur.


Památným dnem resortu Ministerstva obrany je 14. červenec, jenž připomíná první střetnutí mezi husitskými vojsky a bojovníky křížových výprav v bitvě na Vítkově v roce 1420. Bitva na Vítkově, kterou si připomenou i příslušníci Univerzity obrany, se odehrála jihovýchodně od tehdejších pražských hradeb, na hřebenu vrchu Vítkova. Husitská posádka dvou opevněných srubů, později posílená padesáti střelci a oddílem cepníků, zde odrazila útok rakouských a míšeňských křižáků, kterým připadl úkol tuto strategicky významnou pozici ovládnout. 


Státní závěrečná zkouška řádně ukončuje studium na vysoké škole. Pro každého studenta je potvrzením toho, jak si v průběhu studia vedl. Povinnost prokázat nabyté vědomosti mají od 9. do 20. července 2012 končící studenti Fakulty ekonomiky a managementu a Fakulty vojenských technologií Univerzity obrany.  


V rámci realizace projektu s názvem Infrastruktura pro výuku spojenou s výzkumem ve strojních oborech studijního programu Vojenské technologie, který je financován prostřednictvím operačního programu Výzkum a vývoj pro inovace a jehož cílem je revitalizace objektů Univerzity obrany v kasárnách Šumavská, proběhlo koncem června na Univerzitě obrany další setkání řešitelského týmu. Pracovní jednání řídil hlavní koordinátor projektu plukovník prof. Ing. Bohuslav Přikryl, Ph.D., prorektor pro rozvoj UO. 


Ministr obrany Alexandr Vondra dne 24. května 2012 svým rozkazem vyhlásil 11 památných dnů české armády, které uctívají významná výročí naší vojenské historie, a to od husitských bojů až po druhou světovou válku. Jedním z nich je 2. červenec, který připomíná vítězství československých legií v bitvě u Zborova v roce 1917. Úspěšnou bojovou operaci Československé střelecké brigády v první světové válce na východní frontě si nyní připomínají také příslušníci Univerzity obrany. 

​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

​Archív zpráv


2012


2011

 

2010

 

2009

   
© 2021 Univerzita obrany | Kounicova 65, 662 10 Brno, Czech Republic
  • Jsme na Facebooku
  • Instagram
  • Webová alba Picasa
  • Tweetujeme
  • Tweetujeme