Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu
Archív zpráv - leden 2012

DOCENDO DISCIMUS

 

Archív zpráv - leden 2012


Pět desítek vojáků – účastníků mistrovství Winter Survival 2012 přečkalo první noc v lese a na „zahřátí“ po ranním mrznutí jim musel stačit vlastnoručně uvařený čaj a mnohakilometrový namáhavý přesun přes hřebeny Hrubého Jeseníku. Na trase čekaly závodníky disciplíny prověřující jejich připravenost na plnění speciálních úkolů.
    


Nástupem vojáků a zapálením ohně mistrovství bylo v pondělí 30. ledna 2012 na Ovčárně pod Pradědem v Jeseníkách zahájeno mezinárodní Mistrovství Armády České republiky v zimním přírodním víceboji Winter Survival 2012. Slavnostního zahájení se zúčastnil zástupce náčelníka Generálního štábu – náčelník štábu generálmajor Petr Pavel. Účastníky závodu, kteří se na toto armádní sportovní klání sjeli ze tří zemí, přivítalo v nejvyšších moravskoslezských horách překrásné slunečné počasí.    


Čtvrtek 26. ledna 2012 byl na Univerzitě obrany slavnostním dnem. V dopoledních hodinách se v aule školy uskutečnilo vyřazení účastníků vzdělávacího resortního Kurzu vyšších důstojníků. Doklad o absolutoriu čerstvým absolventům předali rektor-velitel Univerzity obrany brigádní generál v záloze Rudolf Urban a ředitel Sekce komunikačních a informačních systémů MO – náčelník spojovacího vojska AČR brigádní generál Jan Kaše.    


Pátého ročníku Veletrhu pomaturitního a celoživotního vzdělávání Gaudeamus region Praha a Gaudeamus International 2012, který se konal ve dnech 24. a 25. ledna 2012 na výstavišti Praha Holešovice, se zúčastnila také Univerzita obrany. Veletrh Gaudeamus je tradičně nejvýznamnějším zdrojem informací o možnostech dalšího studia, a to nejenom po maturitě. Veletrh ovšem navštěvují zejména studenti třetího a čtvrtého ročníku středních škol a gymnázií.    


V sobotu 21. ledna 2012 vyvrcholila týdenní akce Armáda Ostravě!!!, kterou organizovala Univerzita obrany ve spolupráci s Krajským vojenským velitelstvím Ostrava. Prezentace, která odstartovala již 16. ledna výstavou Armáda ČR doma i ve světě aneb Víte, že…“ se odehrávala v  nákupním a zábavním centru Avion Shopping Park Ostrava.  Poté, co se Univerzita obrany představila takto v Brně, Jihlavě, Zlíně a Olomouci, šlo již o pátou podobnou aktivitu za poslední dva roky.  


V sobotu 14. ledna pořádala Fakulta vojenského zdravotnictví Univerzity obrany ve spolupráci se zástupci z Lékařské fakulty UK v Hradci Králové, Farmaceutické fakulty UK v Hradci Králové a oddělení náboru KVV v Hradci Králové již tradiční Den otevřených dveří pro všechny potencionální zájemce o studium na této fakultě. V letošním roce si do Hradce Králové na Fakultu vojenského zdravotnictví našlo cestu více než 310 účastníků z celé České republiky a dokonce i ze zahraničí.   


Brněnská kasárna v Šumavské ulici byla ve čtvrtek 12. ledna 2012 otevřena všem zájemcům o vysokoškolské studium na Univerzitě obrany. Tradiční Den otevřených dveří i tentokrát přilákal stovky středoškoláků, kteří se buďto již rozhodli, nebo teprve uvažují o studiu na Fakultě ekonomiky a managementu nebo na Fakultě vojenských technologií.  


Dne 10. ledna 2012 se studenti prvního ročníku bakalářského studia Vojenské technologie oboru Letový provoz účastnili v rámci předmětu Úvod do studia oboru exkurze na 22. základně Letectva dislokované v Náměšti nad Oslavou.  Skupinu provázeli i vyučující tohoto předm​ětu vedoucí Katedry letectva plukovník gšt. Ing. Miloslav Bauer, Ph.D., a vedoucí vědecký pracovník Katedry letectva podplukovník Ing. Jiří Kacer, Ph.D.


Dne 31. prosince 2011 vyšlo třetí číslo recenzovaného časopisu Economics and Management v roce 2011, který je vydáván pravidelně od roku 2007 a zveřejňuje nejnovější poznatky z oblasti ekonomiky obrany státu a vojenského managementu, napomáhá k dosažení a zvyšování operačních schopností profesionální armády. 


Ve čtvrtek 5. ledna 2012 přivítala Univerzita obrany vzácného hosta. Na oficiální návštěvu přijel nově jmenovaný velvyslanec Indie v České republice, jeho Excelence pan Shri Venkatesan Ashok. Doprovázel ho indický přidělenec obrany plukovník Gurpreet Singh.      


Již podeváté vyhlásila Česká asociace univerzitního sportu v Brně nejúspěšnější akademické sportovce našeho města. Slavnostní udílení se tentokrát konalo na Veterinární a farmaceutické univerzitě Brno. Čestné ocenění za rok 2011 si odneslo třináct úspěšných sportovců brněnských vysokých škol, mezi nimiž byla také studentka Fakulty ekonomiky a managementu Univerzity obrany rotmistryně Bc. Gabriela Andrýsková.  


V rámci operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost, nesoucí název Vzdělávání pro bezpečnostní systém státu (CZ.1.07/2.2.00/15.0070), proběhlo v úterý dne 3. ledna 2012 na Univerzitě obrany další pracovní setkání s řešiteli projektu. Setkání se uskutečnilo v ranních hodinách v zasedací místnosti rektora Univerzity obrany a za účasti vedení projektu rektora prof. Ing. Rudolfa Urbana, CSc. a manažera projektu podplukovníka Ing. Pavla Foltina, Ph.D. ​  

​​​​​​​​​​​​​​​​​

​Archív zpráv


2012


2011

 

2010

 

2009

   
© 2021 Univerzita obrany | Kounicova 65, 662 10 Brno, Czech Republic
  • Jsme na Facebooku
  • Instagram
  • Webová alba Picasa
  • Tweetujeme
  • Tweetujeme