Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu
Začal veletrh pomaturitního a celoživotního vzdělávání Gaudeamus

DOCENDO DISCIMUS

 

Začal veletrh pomaturitního a celoživotního vzdělávání Gaudeamus

30.10.2012 • Na brněnském výstavišti začal v úterý 30. října 2012 devatenáctý ročník Evropského veletrhu pomaturitního a celoživotního vzdělávání Gaudeamus 2012. Pestrou nabídku studia svých tří fakult – Fakulty ekonomiky a managementu, Fakulty vojenských technologií a Fakulty vojenského zdravotnictví – zde představuje Univerzita obrany. 

Slavnostního zahájení veletrhu Gaudeamus se zúčastnil také rektor-velitel Univerzity obrany plukovník prof. Ing. Bohuslav Přikryl, Ph.D., prorektor pro marketing a vnější vztahy profesor Ing. Rudolf Urban, CSc., děkan FEM plukovník Ing. Vladan Holcner, Ph.D. a děkan FVT plukovník doc. Ing. Libor Dražan, CSc. Všichni čtyři se zájmem sledovali také akční ukázky boje zblízka MUSADO MCS a taktického výcviku skupiny COMMANDOS, jenž předváděla dramatický únos rukojmí a její osvobození. Za dokonalé předvedení sklidily obě ukázky obdiv diváků stvrzený potleskem.

Už od prvních chvil otevíracího dne veletrhu pomaturitního a celoživotního vzdělávání bylo v expozici Univerzity obrany rušno. Informace o možnostech studia zde poskytují pracovníci děkanátů, učitelé a studenti jednotlivých fakult školy. Studentka 4. ročníku Fakulty ekonomiky a managementu Univerzity obrany byla od rána v jednom kolotoči: „Lidé se zajímají o studium na naší škole, jsem tady chvilku, ale nestačím se zastavit v odpovědích.“ Její slova potvrzuje Ing. Pavel Trčka z děkanátu téže fakulty: „Zájem je velký, téměř nestíháme.“ Středoškoláci zajímající se o vysokoškolské studium se nejčastěji dotazovali na přijímací zkoušky a jejich náročnost, na požadavky na cizí jazyky a na budoucí uplatnění.

Kromě tištěných materiálů prezentuje Univerzita obrany aktuální podmínky přijímacího řízení pro akademický rok 2013/2014 také na svých internetových stránkách přímo na výstavišti. Příslušníci oddělení náboru brněnského krajského vojenského velitelství zde zájemcům o studium a profesionální službu v Armádě ČR vysvětlují administrativní proces nutný k povolání uchazeče do služebního poměru vojáka z povolání. Leoš Budínský měl ze získaných informací radost. „O studiu na vaší škole vážně uvažuji. Chtěl bych být záchranářem a zajímám se o studium na Fakultě vojenského zdravotnictví. Chybějící informace jsem právě získal a myslím, že mám o čem přemýšlet.“

Součástí veletrhu jsou doprovodné programy „Věda pro život“ a „Pojďme si hrát s technikou“. Doprovodný program umožňuje studentům nahlédnout do náplně studia a přibližuje zajímavostí, které se mohou ve škole naučit. Ve stánku Univerzity obrany je k vidění simulátor řízení vrtulníku, nové ruční zbraně zaváděné do AČR z produkce České zbrojovky Uherský Brod nebo komplet pro nácvik resuscitace základních životních funkcí, u něhož bylo živo hned od prvních chvil. Dobrovolníci z řad návštěvníků zde  mohou absolvovat také test ke zjištění fyzické vytrvalosti, který ukazuje obecné dispozice a genetické předpoklady pro vytrvalostní činnosti. Po počátečním ostychu z obavy o nepříznivé výsledky testu, se mnozí odhodlávají svou kondici prověřit.

Před pavilonem F vystavuje Velitelství výcviku – Vojenská akademie Vyškov kolové obrněné vozidlo PANDUR II 8x8, u něhož postával hlouček studentů z Gymnázia Slovanské náměstí v Brně. „Říkáme si, jaké by v něm bylo svezení, ale je nám jasné, že to nejde. Leda bychom se přihlásili na Univerzitu obrany. Pak by to šlo, že?“ Snažili se vyloudit příslib. 

Veletrh Gaudeamus 2012, který probíhá v pavilonu F a potrvá do pátku 2. listopadu, je  veřejnosti otevřen vždy od 8 do 16 hodin, kromě pátku, kdy končí ve 14 hodin.

 

Autor: Zdeňka Dubová, foto: autorka a Jiří Pařízek​

​ 

​​Archív zpráv

2012

Leden

Únor

Březen

Duben

Květen

Červen

Červenec

Srpen

Září

Říjen

Listopad

Prosinec

 

2011

01 / 02 / 03 / 04 / 05 / 06

07 / 08 / 09 / 10 / 11 / 12

 

2010

01 / 02 / 03 / 04 / 05 / 06

07 / 08 / 09 / 10 / 11 / 12

 

2009

Zprávy 2009​​​

   
© 2019 Univerzita obrany v Brně | Kounicova 65, 662 10 Brno, Czech Republic
  • Jsme na Facebooku
  • Instagram
  • Webová alba Picasa
  • Tweetujeme
  • Tweetujeme