Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu
Soutěž pro středoškoláky O pohár rektora Univerzity obrany

DOCENDO DISCIMUS

 

Soutěž pro středoškoláky O pohár rektora Univerzity obrany

21.9.2012 • Ve čtvrtek 20. září 2012 proběhl na Univerzitě obrany již 4. ročník vědomostně-dovednostní soutěže O pohár rektora Univerzity obrany, jehož se zúčastnilo dvaačtyřicet studentů středních škol. I tentokrát se závod odehrával ve sportovním areálu Univerzity obrany v Pisárkách. Do soutěže se zapojily tříčlenné hlídky složené ze dvou chlapců a jedné dívky. Jejich úkolem bylo absolvovat stanovenou trasu v co nejkratším čase. Soutěžící plnili branně dovednostní a vědomostní disciplíny.

Vědomostní disciplíny obsahovaly test z reálií Velké Británie a Irska v anglickém jazyce, test z aplikace základních znalostí z matematiky a fyziky a test z všeobecného přehledu. Dovednostní disciplíny měly prověřit fyzickou kondici a schopnosti účastníků v hodu granátem na cíl, střelbě ze vzduchovky, překonávání překážek, orientaci podle mapy i buzoly a v běhu na 5 kilometrů a lanových aktivitách.

Soutěže O pohár rektora Univerzity obrany se zúčastnilo celkem 14 družstev. Tři z nich byla z Gymnázia Aloise Jiráska v Litomyšli a posbírala pomyslnou zlatou, stříbrnou a bronzovou medaili. Do Litomyšle si tak studenti odvezli tři poháry pro školu a dalších devět pro každého z nich jako vzpomínku na úspěšné sportovní klání na Univerzitě obrany.  „Nejtěžší byl pro nás orientační běh,“ hodnotila průběh soutěže Jana Vobejdová z vítězného týmu a její spolužák Jiří Sokol z téže školy, rovněž z vítězného týmu, dodal: „Pro nás kluky byl nejtěžším zase test z angličtiny, ale jinak se dalo zvládnout vše.“

Součástí sportovní akce, kterou připravilo Centrum tělesné výchovy a sportu s Oddělením vnějších vztahů Univerzity obrany byla prezentace naší školy, poskytující informace o možnostech studia na jejích jednotlivých fakultách. Nechyběl ani tradiční vojenský guláš, který po sportovních výkonech přišel náležitě vhod. „Děkujeme, bylo to výborné“, řekla na závěr sportovního dne učitelka tělocviku Arnošta Vieweghová z Integrované střední školy automobilové z Brna, která přiznala, že se studenti jejich školy soutěže účastnili po čtvrté. „A i když nám do týmu chybí děvčata, protože je na naši škole nemáme, určitě přijdeme i příště,“ dodala s úsměvem.


Ke stažení: Výsledková listina​


Video:  O pohár rektora 2012 

Fotogalerie:  O pohár rektora UO 2012​


Autor: Zdeňka Dubová​ ​​​

Archív zpráv

2012

Leden

Únor

Březen

Duben

Květen

Červen

Červenec

Srpen

Září

Říjen

Listopad

Prosinec

 

2011

01 / 02 / 03 / 04 / 05 / 06

07 / 08 / 09 / 10 / 11 / 12

 

2010

01 / 02 / 03 / 04 / 05 / 06

07 / 08 / 09 / 10 / 11 / 12

 

2009

Zprávy 2009​​

   
© 2021 Univerzita obrany | Kounicova 65, 662 10 Brno, Czech Republic
  • Jsme na Facebooku
  • Instagram
  • Webová alba Picasa
  • Tweetujeme
  • Tweetujeme