Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu
Kurz podpory hostitelským státem a logistického průzkumu

DOCENDO DISCIMUS

 

Kurz podpory hostitelským státem a logistického průzkumu

Od 18. do 29. června 2012 probíhá na akademické půdě Univerzity obrany mezinárodní Kurz podpory hostitelským státem a logistického průzkumu, který zabezpečuje Katedra logistiky Fakulty ekonomiky a managementu. Teoretická příprava jeho účastníků byla doplněna o přednášku u firmy ČD Cargo. Ti se zde seznámili s provozem na kontejnerovém překladišti a provozem na středisku řízení.

Součástí kurzu je rovněž návštěva Základny neopravovaného materiálu Štěpánov v tomto týdnu, jejíž cílem je seznámit účastníky se základními úkoly základny, zejména směrem k procesům přijetí, shromáždění, následnému přesunu a integrace materiálu. Po návratu z realizace logistického průzkumu v posádce Štěpánov budou účastníci kurzu připravovat příspěvky do rozkazu velitele se zaměřením na podporu hostitelským státem a zpracování výsledků logistického průzkumu. 

Zeptali jsme se jednoho z účastníků kurzu podplukovníka Roberta Gjakovikj, co si myslí o obsahové stránce kurzu a jeho celkové úrovni: „Jsem velmi mile překvapen kvalitou přednášek a úrovní lektorů. Doufám, že získané zkušenosti využiji v rámci další účasti na mezinárodních cvičeních. Současně bych rád dodal, že kvalita zabezpečení hostitelské Univerzity obrany je na velmi vysoké úrovni“.

Host National Support (HNS) představuje poskytnutí pomoci hostitelským státem ostatním státům vojenské aliance NATO. Uvedený kurz HNS je určen pro země zapojené do programu Partnerství pro mír a je zaměřen na zvládnutí direktivy úplného plánovacího procesu. Kurzu se účastní důstojníci z Makedonie, Bosny a Hercegoviny a Černé hory. 

 

Autor: Zbyšek Korecki, foto: Zdeňka Dubová​​​

Archív zpráv

2012

Leden

Únor

Březen

Duben

Květen

Červen

Červenec

Srpen

Září

Říjen

Listopad

Prosinec

 

2011

01 / 02 / 03 / 04 / 05 / 06

07 / 08 / 09 / 10 / 11 / 12

 

2010

01 / 02 / 03 / 04 / 05 / 06

07 / 08 / 09 / 10 / 11 / 12

 

2009

Zprávy 2009​​

   
© 2019 Univerzita obrany v Brně | Kounicova 65, 662 10 Brno, Czech Republic
  • Jsme na Facebooku
  • Instagram
  • Webová alba Picasa
  • Tweetujeme
  • Tweetujeme