Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu
Univerzita obrany na třebíčském náměstí

DOCENDO DISCIMUS

 

Univerzita obrany na třebíčském náměstí

V pondělí 21. května 2012 odpoledne byla vystoupením Vojenské hudby Olomouc zahájena na třebíčském Karlově náměstí prezentační akce Týden s armádou, která má přiblížit široké veřejnosti činnost příslušníků Armády ČR. Akci pořádá Ministerstvo obrany ČR spolu s třebíčskou radnicí, 22. základnou letectva Náměšť nad Oslavou, Krajským vojenským velitelstvím Jihlava a Univerzitou obrany.

V oficiálním zahájení akce krátce promluvili místostarostové třebíčské radnice Pavel Svoboda a Milan Zeibert a pak již přišla na řadu ukázka bojového umění MUSADO MCS, v podání studentů - členů klubu MUSADO MCS Univerzity obrany, pod vedením kapitána Mgr. Tomáše Novohradského z Centra tělesné výchovy a sportu. Naši studenti postupně předvedli dvě ukázky, které se pro velký zájem diváků zopakovaly. První ukázka byla soustředěna na boj zblízka beze zbraně a ve druhém vystoupení studenti ukázali možnosti obrany proti útočníkovi, který je vyzbrojen různými druhy zbraní, jako je pistole, samopal, železná tyč, nůž apod.

V dalším vystoupení předvedli studenti Univerzity obrany ukázku uniforem a výstrojních součástek ze základní výbavy vojáka Armády České republiky. Cílem bylo ukázat široké veřejnosti z Třebíče a okolí, kde není přímo dislokován žádný vojenský útvar, aktuální podobu uniforem, které jsou v současné době ve výbavě naší armády a které její příslušníci používají v běžné činnosti. Návštěvníci tak měli možnost shlédnout různé varianty uniforem, které vojáci denně nosí v závislosti na prováděné činnosti a konkrétních klimatických podmínkách. Zajímavou ukázku moderoval kapitán Ing. Michal Zelenák z Katedry logistiky Fakulty ekonomiky a managementu.

Součástí zahájení akce byla vernisáž výstavy fotografií „Afghánské momentky“ z činnosti českého Provinčního rekonstrukčního týmu v Afghánistánu a vystoupení taneční skupiny „M“ STYLE. Od 16 hodin měli zájemci možnost v městské knihovně zhlédnout celovečerní film Tobrúk.

Bohatý program Týdne s armádou bude v Třebíči pokračovat až do pátku 25. května 2012 ukázkami armádní techniky a výcviku služebních psů letecké základny, ukázkou vojenské historické techniky Veteran Car Clubu Třebíč, prezentací Aktivních záloh AČR, výstavami, besedami, promítáním filmů a dalšími zajímavými aktivitami.


Ke stažení: Plakát akce​ ​

 

Autor: Vladimír Šidla, foto: Jana Deckerová, army.cz​

Archív zpráv

2012

Leden

Únor

Březen

Duben

Květen

Červen

Červenec

Srpen

Září

Říjen

Listopad

Prosinec

 

2011

01 / 02 / 03 / 04 / 05 / 06

07 / 08 / 09 / 10 / 11 / 12

 

2010

01 / 02 / 03 / 04 / 05 / 06

07 / 08 / 09 / 10 / 11 / 12

 

2009

Zprávy 2009​​

   
© 2019 Univerzita obrany v Brně | Kounicova 65, 662 10 Brno, Czech Republic
  • Jsme na Facebooku
  • Instagram
  • Webová alba Picasa
  • Tweetujeme
  • Tweetujeme