Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu
Vietnamská delegace navštívila Univerzitu obrany

DOCENDO DISCIMUS

 

Vietnamská delegace navštívila Univerzitu obrany

Ve dnech 15. a 16. května 2012 zavítala na Univerzitu obrany zahraniční návštěva z vietnamské Vojenské technické akademie vedená jejím rektorem generálporučíkem Pham The Long. Cílem dvoudenní návštěvy, kterou přijal prorektor Univerzity obrany plukovník profesor Ing. Bohuslav Přikryl, Ph.D., bylo vyhodnocení současné spolupráce a jednání o jejích dalších možnostech, především v oblasti vzdělávání.

Zahraniční delegaci zajímaly zejména výsledky vietnamských studentů, kteří studují na naší škole. Univerzita obrany v Brně je pro hanojskou technickou akademii druhou nejdůležitější zahraničí školou z hlediska počtu vysílaných studentů. Dosahované studijní výsledky vietnamských studentů naplnily vietnamskou stranu velkým uspokojením. Pro další akademický rok se proto připravuje vyslání dalších vojenských studentů do bakalářských a doktorských studijních programů technického zaměření. V budoucnosti se uvažuje o vysílání i civilních studentů, kteří na Vojenské technické akademii v Hanoji také studují.

Významným předpokladem bezproblémového splnění všech studijních povinností zahraničních studentů je dobré zvládnutí českého jazyka. Univerzita obrany proto vyjde vstříc požadavkům vietnamské školy na lepší jazykovou přípravu přijíždějících studentů a umožní v podzimních měsících vyslání dvou učitelů českého jazyka do Vietnamu. Jejich úkolem bude příprava nových studentů na studium v Brně, harmonizace výuky jazyka a pomoc vietnamským lektorům češtiny.

Dobrá spolupráce se může rozvíjet i v oblasti výměn učitelů. V březnu tohoto roku zavítali do vietnamské školy dva učitelé Fakulty vojenských technologií. Jejich dvoutýdenní vyžádaný přednáškový cyklus byl velmi kladně hodnocen a v budoucnosti má vietnamská strana zájem o jeho opakování. Jejím zájmem je i vyslání vietnamských učitelů do Brna na pracovní stáž nebo tvorba společných vědeckých projektů. Na závěr prvního dne se vietnamská delegace sešla se všemi vietnamskými studenty.     

Druhý den vietnamská delegace navštívila, v doprovodu proděkana pro vnější vztahy a rozvoj plukovníka doc. Ing. Libora Dražana, CSc., Katedru zbraní a munice, Katedru letecké a raketové techniky a Katedru radiolokace.

Na výsledky ukončených jednání naváže návštěva z personální sekce vietnamského ministerstva obrany, která navštíví Univerzitu obrany na konci června.

 

Autor: Zdeňka Dubová, Vladimír Šidla​, foto: Stanislav Poráň ​​​

Archív zpráv

2012

Leden

Únor

Březen

Duben

Květen

Červen

Červenec

Srpen

Září

Říjen

Listopad

Prosinec

 

2011

01 / 02 / 03 / 04 / 05 / 06

07 / 08 / 09 / 10 / 11 / 12

 

2010

01 / 02 / 03 / 04 / 05 / 06

07 / 08 / 09 / 10 / 11 / 12

 

2009

Zprávy 2009​​

   
© 2019 Univerzita obrany v Brně | Kounicova 65, 662 10 Brno, Czech Republic
  • Jsme na Facebooku
  • Instagram
  • Webová alba Picasa
  • Tweetujeme
  • Tweetujeme