Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu
Nástup příslušníků UO při příležitosti Dne vítězství

DOCENDO DISCIMUS

 

Nástup příslušníků UO při příležitosti Dne vítězství

Ve středu 2. května 2012 si příslušníci Univerzity obrany na nástupu školy připomněli nadcházející 67. výročí ukončení druhé světové války v Evropě a osvobození naší země od nacismu. Slavnostní nástup univerzity se uskutečnil v kasárnách Šumavská před památníkem hrdinů druhého odboje.

Projev rektora-velitele Univerzity obrany brigádního generála Rudolfa Urbana

S projevem ke Dni vítězství vystoupil rektor-velitel Univerzity obrany brigádní generál v záloze profesor Rudolf Urban. Ten vzpomněl zejména národně osvobozenecký boj českého a slovenského lidu. „V průběhu domácího i zahraničního odboje a v důsledku perzekucí okupantů zahynulo na 360 tisíc československých občanů,“ zdůraznil profesor Urban.
„S úctou vzpomínáme na všechny protifašistické bojovníky, kteří v průběhu války a okupace s nasazením života přispěli k osvobození naší země. Nemůžeme zapomenout ani na to, že závěrečných bojů na našem území se vedle vojáků sovětských, amerických a československých zúčastnili i vojáci polští, rumunští a v sestavě americké armády i dobrovolníci belgičtí. Náš dík patří rovněž všem příslušníkům ostatních národů a národností, kteří aktivně působili na našem území v partyzánských oddílech,“ uvedl generál Rudolf Urban v rámci uctění památky všech žijících i padlých bojovníků 2. světové války.

Vedení Univerzity obrany na tribuně Závěrečný slavnostní pochod Studenti Univerzity obrany v Bělehradě

Vítězná válka s nacismem navždy zůstane zdrojem poučení a tradic, z nichž čerpá i současná Armáda České republiky. Hrdinství a odvaha všech, kteří položili život za naši svobodu, nebudou nikdy zapomenuty. Trvale nás zavazují k odpovědné práci při zabezpečování obrany naší země.
Na vzpomínkovém nástupu byli přítomni také studenti Univerzity obrany v Bělehradě, kteří se nyní v rámci návštěvy České republiky seznamují s AČR a systémem vojenského vzdělávání.


Video:   Nástup příslušníků UO při příležitosti Dne vítězství 2. 5. 2012  ​

Autor: Pavel Pazdera​​ ​

Archív zpráv

2012

Leden

Únor

Březen

Duben

Květen

Červen

Červenec

Srpen

Září

Říjen

Listopad

Prosinec

 

2011

01 / 02 / 03 / 04 / 05 / 06

07 / 08 / 09 / 10 / 11 / 12

 

2010

01 / 02 / 03 / 04 / 05 / 06

07 / 08 / 09 / 10 / 11 / 12

 

2009

Zprávy 2009​​

   
© 2019 Univerzita obrany v Brně | Kounicova 65, 662 10 Brno, Czech Republic
  • Jsme na Facebooku
  • Instagram
  • Webová alba Picasa
  • Tweetujeme
  • Tweetujeme