Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu
Na Winter Survival 2012 je dobojováno

DOCENDO DISCIMUS

 

Na Winter Survival 2012 je dobojováno

Ve čtvrtek 2. února 2012 odpoledne je v jesenických horách po všem. Čtyři dny tvrdého soupeření s nástrahami přírody, krutými mrazy, náročnými úkoly a se sebou samým mají účastníci armádního závodu Winter Survival 2012 za sebou. Po finálovém boji v duatlonu přední pozice na mistrovství obsazují české týmy.
Brigádní generál Jiří Verner odstartoval duatlon
Výstup na Petrovy kameny
Sjezdová disciplína slalom
Mezinárodní mistrovství AČR v zimním přírodním víceboji Winter Survival 2012, které v rámci české armády připravila Univerzita obrany Brno, prověřovalo u vojáků úroveň schopností a dovedností z oblasti speciální tělesné přípravy. Většina závodníků si během třídenní vytrvalostní etapy sáhla až na samé dno svých fyzických možností a psychické výdrže. Tuhé mrazy, mnohakilometrové přesuny v hlubokém sněhu a zdravotní problémy vyřadily ze soutěže polovinu družstev.
Hod granátem na cíl
Běžecký závod jednotlivců
Běžecký závod jednotlivců 
V druhé a poslední etapě závodu šlo především o rychlost. V rámci duatlonu vojáci nejprve absolvovali sjezdovou disciplínu slalom pod Petrovými kameny a poté běžecký závod jednotlivců v prostoru Ovčárny pod Pradědem a běžecké tratě pod horským hotelem Kurzovní. Běžkařský závod jednotlivců se jel dvoukolově a jeho součástí byla vložená branná disciplína „hod granátem na cíl“. Duatlon odstartoval zástupce velitele společných sil – velitel vzdušných sil brigádní generál Jiří Verner. 
Duatlon vyhrálo družstvo Základny munice Týniště nad Orlicí a umístění favoritů soutěže v druhé etapě závodu předznamenalo jejich následné umístění v celkovém pořadí mistrovství. Součet získaných bodů za celý závod tak rozhodl o pozicích na stupních vítězů.
Brigádní generál Bohuslav Dvořák hovoří k závodníkům Účastníci závodu Winter Survival 2012 Rektor-velitel UO prof. Rudolf Urban předává diplomy
Vítězem 18. ročníku mezinárodního mistrovství Armády ČR v zimním přírodním víceboji Winter Survival 2012 se stalo družstvo Základny munice Týniště nad Orlicí ve složení kapitán Michal Pech, nadpraporčík Milan Menzel a nadrotmistr Miroslav Šroler. „Po druhém dni závodu, kdy se nám moc nedařilo, jsem nevěřil, že můžeme takto uspět. Z našeho vítězství se samozřejmě velmi radujeme. Letos byl závod extrémně obtížný,“ zhodnotil výsledek hlídky nadpraporčík Menzel.
Po litém boji o pozice na druhém a třetím místě stříbrné medaile vybojovali kapitán Zdeněk Střeštík, poručík Michal Škobrtal a rotný Pavel Křehký z Vojenské policie Praha. Bronz zaslouženě získali poručík Viktor Novotný, desátník Ivo Vrba a svobodník Milan Vurst ze 73. tankového praporu Přáslavice. Přitom vojenští policisté předstihli tankisty z Přáslavic jen o jeden bod.
Brigádní generál Bohuslav Dvořák předává poháry Nejúspěšnější týmy závodu Winter Survival 2012 Vítězné družstvo Základny munice Týniště nad Orlicí
„Snažili jsme se, ale prostě už chyběly síly,“ řekl po závodě jeden z členů přáslavického družstva poručík Viktor Novotný. Právě závěrečné sjezdy a běh na lyžích mohly pořadím na stupních vítězů zamíchat, Novotný je totiž aktuálně vedoucí muž seriálu dálkových běžeckých závodů na lyžích po České republice. „Po vyčerpávajících dvou dnech v horách bych dneska na trati od závodních kolegů dostal asi pořádně na zadek,“ dodal poručík Novotný.
Nejúspěšnějším týmům poháry a ceny předali ředitel sekce rozvoje druhů sil – operační sekce MO brigádní generál Bohuslav Dvořák, zástupce velitele společných sil – velitel vzdušných sil AČR brigádní generál Jiří Verner a rektor-velitel Univerzity obrany brigádní generál v záloze Rudolf Urban.
 
Autor: Pavel Pazdera, mluvčí WS 2012, foto: Jiří Pařízek a autor
Archív zpráv

2012

Leden

Únor

Březen

Duben

Květen

Červen

Červenec

Srpen

Září

Říjen

Listopad

Prosinec

 

2011

01 / 02 / 03 / 04 / 05 / 06

07 / 08 / 09 / 10 / 11 / 12

 

2010

01 / 02 / 03 / 04 / 05 / 06

07 / 08 / 09 / 10 / 11 / 12

 

2009

Zprávy 2009​​

   
© 2019 Univerzita obrany v Brně | Kounicova 65, 662 10 Brno, Czech Republic
  • Jsme na Facebooku
  • Instagram
  • Webová alba Picasa
  • Tweetujeme
  • Tweetujeme