Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu
Univerzita obrany se opět představí veřejnosti

DOCENDO DISCIMUS

 

Univerzita obrany se opět představí veřejnosti

Stalo se již pravidlem, že na začátku nového roku pořádá Univerzita obrany v rámci náborových aktivit ke studiu prezentační akci v některém z krajských měst. Tentokrát proběhne tato marketingová aktivita ve dnech 16. až 21. ledna 2012 v nákupním a zábavním centru Avion Shopping Park Ostrava ve spolupráci s Krajským vojenským velitelstvím v Ostravě. Prezentační akce s názvem „Armáda Ostravě!!!“ pak vyvrcholí bohatým programem s atraktivními ukázkami v sobotu 21. ledna 2012.

 ​
 ​

„Armádní“ týden v nákupním a zábavním centru Avion Shopping Park Ostrava tradičně zahájí v pondělí 16. ledna 2012 výstava fotografií s názvem „Armáda ČR doma i ve světě aneb Víte, že…“ spojená s textovou a obrazovou prezentací Univerzity obrany a Krajského vojenského velitelství Ostrava.

Prezentační akce vyvrcholí v sobotu 21. ledna 2012 bohatým celodenním programem, v němž budou dominovat atraktivní ukázky výcviku taktické skupiny COMMANDOS, ukázky technik boje zblízka MUSADO MCS a simulace konkrétní krizové situace – vyprošťování a záchrana zraněného člena týmu v rámci nácviku vojenského lezení včetně ukázky resuscitace. Vše v podání studentů Univerzity obrany.

Návštěvníci centra budou moci také nahlédnout pod pokličku vojenské vědy na Univerzitě obrany. Vědečtí pracovníci předvedou 3D vizualizační systém, který je úplnou novinkou a představuje český unikát. Podstatou je schopnost ovládání 3D map pouhými gesty a pohyby těla, což v budoucnu zdokonalí proces vojenského plánování a vedení operací. Nebude chybět ani počítačový taktický simulátor s možností zapojení se do řešení vojenské operace.

Především mužskou část publika jistě zaujme prezentace nejmodernější kolové techniky, ručních zbraní a výstroje AČR. Do armádní přehlídky v Avionu se totiž zapojí další vojenské útvary a zařízení, takže k vidění budou například nové útočné pušky CZ 805 BREN, zbraně a vybavení průzkumné hlídky včetně maskovacího převleku „hejkal“, speciální vybavení Vojenské policie, mobilní chirurgické pracoviště, bojové kolové obrněné vozidlo PANDUR II 8x8, lehké kolové obrněné vozidlo IVECO nebo vozidlo Land Rover Defender 130 Kajman. 

Prostřednictvím dvou laserových střelnic si lidé budou moci vyzkoušet střelbu z pistole a pušky. Po celé sobotní odpoledne atmosféru doplní vystoupení Vojenského uměleckého souboru Ondráš a soutěže pro diváky o ceny.

Zájemci o vojenské vysokoškolské i středoškolské studium budou mít příležitost dozvědět se podrobné informace o možnostech a podmínkách studia, studijních oborech, uplatnění absolventů apod. Zájemci o službu v jednotce aktivních záloh zase získají potřebné informace o této aktivitě. Za tímto účelem budou v armádním informačním stánku k dispozici jak zástupci Univerzity obrany, Vojenské střední školy a Vyšší odborné školy MO v Moravské Třebové, tak oddělení náboru KVV Ostrava.

 

Program dynamických ukázek a vystoupení na pódiu a v jeho okolí: Sobota 21.1.2012  

14.00      Slavnostní zahájení za účasti hejtmana Moravskoslezského kraje

14.10      COMMANDOS, MUSADO MCS – akční ukázky

14.30      Vojenské lezení – vyprošťování a záchrana zraněného člena týmu

14.45      První pomoc – ukázka práce vojenských záchranářů

15.00      Soutěž pro návštěvníky centra o ceny

15.15      VUS ONDRÁŠ – vystoupení cimbálové muziky

15.45      COMMANDOS, MUSADO MCS – akční ukázky

16.05      Vojenské lezení – vyprošťování a záchrana zraněného člena týmu

16.20      První pomoc – ukázka práce vojenských záchranářů

16.35      Soutěž pro návštěvníky centra o ceny

16.50      VUS ONDRÁŠ – vystoupení cimbálové muziky

17.20      COMMANDOS, MUSADO MCS – akční ukázky

17.40      Vojenské lezení – vyprošťování a záchrana zraněného člena týmu

17.55      Ukončení programu

 

Statické ukázky jednotlivých armádních útvarů a zařízení poběží v pasáži Avionu a před nákupním centrem od 11.00 hodin.

Těšíme se na vaši návštěvu!

Informace o akci také na www.ostrava.avionshoppingpark.cz


Ke stažení: Plakát akce​

 

Autor: Pavel Pazdera​​

​​Archív zpráv

2012

Leden

Únor

Březen

Duben

Květen

Červen

Červenec

Srpen

Září

Říjen

Listopad

Prosinec

 

2011

01 / 02 / 03 / 04 / 05 / 06

07 / 08 / 09 / 10 / 11 / 12

 

2010

01 / 02 / 03 / 04 / 05 / 06

07 / 08 / 09 / 10 / 11 / 12

 

2009

Zprávy 2009​​​

   
© 2021 Univerzita obrany | Kounicova 65, 662 10 Brno, Czech Republic
  • Jsme na Facebooku
  • Instagram
  • Webová alba Picasa
  • Tweetujeme
  • Tweetujeme