Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu
Archív zpráv - leden 2011

DOCENDO DISCIMUS

 

Archív zpráv - leden 2011

Armádní závod Winter Survival 2011 byl zahájen

Armádní závod Winter Survival 2011 byl zahájen

Za účasti náměstka ministra obrany pro personalistiku Michaela Hrbaty a prvního zástupce náčelníka Generálního štábu AČR brigádního generála Miroslava Žižky byl v neděli 30. ledna 2011 na Ovčárně pod Pradědem v Jeseníkách zahájen již 17. ročník mezinárodního Mistrovství Armády České republiky v zimním přírodním víceboji Winter Survival 2011. Účastníky závodu, kteří se na toto armádní sportovní klání sjeli ze čtyř zemí, přivítalo v nejvyšších moravskoslezských horách překrásné slunečné počasí. 

Tým Univerzity obrany pomýšlí na stupně vítězů

V pondělí 31. ledna 2011 startuje 17. ročník mezinárodního Mistrovství Armády České republiky v zimním přírodním víceboji Winter Survival 2011. Prestižního závodu ve vytrvalostním víceboji v pohoří Jeseníky se účastní také tři tříčlenná družstva Univerzity obrany. Vedoucím jednoho z týmů Univerzity obrany je příslušník Katedry systémů PVO poručík Ing. Josef Časar, který bude spolu s rotmistrem Antonínem Růžičkou a rotmistrem Bc. Petrem Pokorným bojovat o umístění na stupních vítězů. 

Studenti Univerzity obrany cvičí s Belgičany

Od pondělí 24. ledna 2011 cvičí šest studentů Univerzity obrany v prostoru Vojenského výcvikového prostoru Libavá se studenty belgické Královské vojenské akademie. Dva z nich se do vojenského cvičení zapojili již 21. ledna, kdy se jako tlumočníci podíleli na bezprostřední přípravě cvičení v rámci ubytování a navážení materiálů Belgičanů do konkrétních prostorů výcviku. Cvičení potrvá do 4. února 2011. 

Gaudeamus Praha 2011 za účasti Univerzity obrany

Ve dnech 25. a 26. ledna 2011 se na pražském výstavišti v Holešovicích konal veletrh pomaturitního a celoživotního vzdělávání Gaudeamus Praha 2011. Tohoto veletrhu, historicky již čtvrtého ročníku, se představitelé z Univerzity obrany zúčastnili poprvé. Po oba dva dny byl pavilon E, ve kterém byla i expozice naší školy, naplněn téměř k prasknutí a vystavovatelé tak odpovídali na jednu otázku za druhou.

Univerzita obrany místem mezinárodního setkání

Mnohonárodní centrum pro koordinaci logistiky (MLCC – Multinational Logistic Coordination Centre) si stanovilo za hlavní cíl zabezpečit předávání informací v oblastech vzdělávání, výcviku a koordinace úsilí mezinárodní spolupráce logistiky států NATO a Partnerství pro mír před nasazením jejich sil do zahraničních operací. Snahou účastnických států je dosažení koordinace logistické podpory a efektivní využití alokovaných finančních zdrojů při zachování logistické podpory na požadované úrovni. 

Univerzita obrany se tentokrát zaměřila na zlínské Zlaté jablko

Další prezentační a marketingovou akci uspořádala Univerzita obrany v sobotu 22. ledna 2011, a to v obchodním a zábavním centru Zlaté jablko ve Zlíně. Slaňování z druhého patra nákupní galerie, vyprošťování a transport raněného člena týmu, osvobození rukojmích, boj zblízka MUSADO a práci zdravotnických záchranářů mohli vidět návštěvníci v rámci dynamických ukázek studentů v hlavní pasáži.

Když je práce koníčkem

Podplukovník profesor Jiří Cabal se považuje za člověka, který má to štěstí, že mohl skloubit svou profesi s celoživotním koníčkem. Cesta k této skutečnosti, ale, jak už to bývá, nevedla po přímé cestičce. Jeho otec byl chemikem a zabýval se kvasnou chemií. Dostal po absolvování školy umístěnku do Litvínova a tam se věnoval zcela jinému odvětví chemie, než které do té doby studoval.

Den otevřených dveří na F​akultě vojenského zdravotnictví UO 

Jak již bývá v posledních letech tradicí, i v letošním roce připravila Fakulta vojenského zdravotnictví Univerzity obrany ve spolupráci s Lékařskou fakultou UK v Hradci Králové a Farmaceutickou fakultou UK v Hradci Králové v polovině ledna den otevřených dveří pro všechny potencionální zájemce o studium na této fakultě. Prezentační den, který byl rozdělen do dvou totožných částí, byl letos pořádán v sobotu 15. ledna 2011.

Den otevřených dveří brněnských fakult Univerzity obrany

Den otevřených dveří na Univerzitě obrany patří již k tradičním osvědčeným akcím školy nabízejícím středoškolákům možnosti vojenského i civilního studia. Ve čtvrtek 13. ledna 2011 prezentovala své možnosti Fakulta ekonomiky a managementu a Fakulta vojenských technologií. Posluchárny i areál kasáren na Šumavské ulici zaplnily stovky uchazečů.

„Kybernetická bezpečnost“ má budoucnost

V úterý 11. ledna 2011 navštívil Univerzitu obrany přidělenec obrany Slovenské republiky v ČR generálmajor Ing. Milan Maxim. Cílem jeho návštěvy bylo podrobnější seznámení se s novým studijním modulem „Kybernetická bezpečnost“, jehož výuka bude zahájena na Fakultě ekonomiky a managementu od následujícího akademického roku 2011/2012 v rámci bakalářského studijního programu „Ekonomika a management.

Projekt ESF „Vzdělávání pro bezpečnostní systém státu“

Univerzita obrany je opět úspěšná v soutěži o projekty Evropských sociálních fondů, které jsou významnou měrou finančně podporovány z prostředků Evropské unie. To potvrzuje úspěšné zahájení dalšího projektu Evropských sociálních fondů v rámci operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost, nesoucí název Vzdělávání pro bezpečnostní systém státu.

Změny hodností vojáků z povolání

Dnem 1. ledna 2011 nabyla účinnosti část novely zákona č. 221/1999 Sb., o vojácích z povolání, která se týká zařazení vojáků z povolání do hodnostních sborů a vojenských hodností. Novela se týká všech vojáků z povolání, to znamená jak vojáků stálého stavu, tak studentů vojenského prezenčního studia.

Výstavy na Univerzitě obrany

Výstava s názvem „Nezapomínáme – nezapomínejte!“, která byla do Vánoc minulého roku k vidění před budovou Generálního štábu Armády České republiky v Praze, je od 4. ledna do 4. února 2011 instalována před budovou Univerzity obrany, Kounicova 44 v Brně.


​Archív zpráv


2012


2011

 

2010

 

2009

   
© 2021 Univerzita obrany | Kounicova 65, 662 10 Brno, Czech Republic
  • Jsme na Facebooku
  • Instagram
  • Webová alba Picasa
  • Tweetujeme
  • Tweetujeme