Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu
Úspěšná prezentace Univerzity obrany tentokrát v Olomouci

DOCENDO DISCIMUS

 

Úspěšná prezentace Univerzity obrany tentokrát v Olomouci

V sobotu 12. listopadu 2011 proběhla další prezentační akce Univerzity obrany v rámci náborových aktivit. Tentokrát v obchodně společenském centru Olomouc CITY. Na rozsáhlé prezentační akci se vydařily ze všeho nejvíc dynamické ukázky v podání studentů Univerzity obrany.

Celkem třikrát se během sobotního odpoledne objevili na pódiu studenti ze skupin COMMANDOS a MUSADO MCS, aby předvedli akční ukázky z činnosti vojenské skupiny v nestabilním prostředí a boje zblízka. Divácky atraktivní byly také ukázky slaňování a simulace konkrétní krizové situace – vyprošťování a záchrana zraněného člena týmu v rámci vojenského lezení. Výkony studentů Univerzity obrany sledovali návštěvníci centra se zatajeným dechem. Součástí dynamických vystoupení bylo také předvedení správného poskytnutí první pomoci, což prováděli studenti Fakulty vojenského zdravotnictví.

S velkým zájmem se setkaly nejenom moderní ruční zbraně české armády, ale také střelecké trenažéry, na kterých si lidé mohli zastřílet z laserových zbraní. Živo bylo i u virtuálního taktického simulátoru. Veřejnost viděla v akci monitorovací roboty a v hlavní pasáži letové ukázky modelů bezpilotních průzkumných prostředků. Nechyběly ani modely pozemní bojové techniky a termokamera. Univerzita obrany prostřednictvím katedry ženijních technologií rovněž prezentovala svoji pomoc při odstraňování následků povodní, což se týkalo zejména projektování a výstavby náhradních přemostění. 

Aktivně se mohli návštěvníci centra zapojit také do nácviku resuscitace „zraněného“ nebo si ověřit vlastní fyzickou kondici na veslařském trenažéru. V rámci této prezentační a marketingové akce se představilo reprezentační družstvo Armádního sportovního oddílu parašutismu Dukla Prostějov v čele s úřadujícím mistrem Evropy v přesnosti přistání praporčíkem Jiřím Gečnukem. 

Pro milovníky vojenské techniky byly k vidění bojové kolové obrněné vozidlo PANDUR II 8x8, lehké kolové obrněné vozidlo IVECO a nákladní automobil Tatra 810 umístěné před vstupem do obchodně společenského centra Olomouc CITY. Svým uměním potěšil všechny přítomné Vojenský umělecký soubor Ondráš a do atraktivního odpoledne byly zařazeny i zajímavé soutěže pro návštěvníky.

„Armádní“ týden v obchodně společenském centru Olomouc CITY zahájila v pondělí 7. listopadu 2011 výstava fotografií s názvem „Armáda ČR doma i ve světě aneb Víte, že…“ spojená s textovou a obrazovou prezentací Univerzity obrany. Od 11. do 12. listopadu 2011 se potom zájemci o vojenské vysokoškolské i středoškolské studium mohli osobně informovat o možnostech a podmínkách studia, studijních oborech, uplatnění absolventů, a to v informačním stánku vojenských škol. 

Prezentační akci v obchodně společenském centru Olomouc CITY, o kterou byl ze strany veřejnosti velký zájem, připravila Univerzita obrany ve spolupráci s Krajským vojenským velitelstvím Olomouc, Základnou opravovaného materiálu Štěpánov, Vojenskou střední školou a Vyšší odbornou školou MO v Moravské Třebové a Velitelstvím společných sil Olomouc.


Fotogalerie:  Prezentační akce v obchodním centru OLOMOUC CITY​

Video:          Ukázky vojenského lezení - OLOMOUC CITY 12. 11. 2011


 

Autor: Pavel Pazdera​​​​

Archív zpráv

2012

Leden

Únor

Březen

Duben

Květen

Červen

Červenec

Srpen

Září

Říjen

Listopad

Prosinec

 

2011

01 / 02 / 03 / 04 / 05 / 06

07 / 08 / 09 / 10 / 11 / 12

 

2010

01 / 02 / 03 / 04 / 05 / 06

07 / 08 / 09 / 10 / 11 / 12

 

2009

Zprávy 2009​​

   
© 2021 Univerzita obrany | Kounicova 65, 662 10 Brno, Czech Republic
  • Jsme na Facebooku
  • Instagram
  • Webová alba Picasa
  • Tweetujeme
  • Tweetujeme