Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu
Generál Halaška navštívil Katedru ženijních technologií

DOCENDO DISCIMUS

 

Generál Halaška navštívil Katedru ženijních technologií

a přednášel studentům o vojenské kariéře, jejích radostech a úskalích, s mottem: „Život je písanka, ve které se nedá gumovat.“ Ve čtvrtek 20. října 2011 navštívil Katedru ženijních technologií Fakulty vojenských technologií UO generálmajor v záloze Ing. Jiří Halaška, Ph.D., aby studenty oboru "ženijní technologie" seznámil s pohledem jednoho z bývalých nejvyšších velitelů AČR na význam a důležitost ženijního vojska a ženijní odbornosti.

V přednášce s názvem "Management života, management úspěchu" se prolínaly bohaté osobní zkušenosti pana generála a vojenské historky s velmi jasně formulovanými doporučeními pro úspěch ve vojenské kariéře. Na mnoha příkladech ze života, a často i trochu odlehčenou formou, dokázal generál Halaška přiblížit studentům různá úskalí jejich budoucí kariéry, ale také doporučení, jak z nich vyváznout a jak se z nich poučit pro další život.

Přednášku si se zájmem vyslechli i příslušníci katedry, protože v některých momentech se naše zážitky a vzpomínky prolínaly, a toto byla výjimečná příležitost slyšet je z jiného úhlu pohledu. Zvlášť nás všechny potěšila slova chvály na adresu ženijního vojska a jeho unikátní schopnosti pomáhat lidem při živelných katastrofách v rámci IZS, například stavbou provizorních mostů v oblastech postižených povodněmi. Velmi zajímavé bylo také zamyšlení pana generála nad zdroji budoucích hrozeb a možnostech jak jim čelit. Ve svém nabitém programu si pan generál našel i čas na diskusi s vedením obou ženijních kateder o možnostech spolupráce v oblasti vědy a výzkumu.


Autor: Pavel Maňas​

​ 

Archív zpráv

2012

Leden

Únor

Březen

Duben

Květen

Červen

Červenec

Srpen

Září

Říjen

Listopad

Prosinec

 

2011

01 / 02 / 03 / 04 / 05 / 06

07 / 08 / 09 / 10 / 11 / 12

 

2010

01 / 02 / 03 / 04 / 05 / 06

07 / 08 / 09 / 10 / 11 / 12

 

2009

Zprávy 2009​​

   
© 2021 Univerzita obrany | Kounicova 65, 662 10 Brno, Czech Republic
  • Jsme na Facebooku
  • Instagram
  • Webová alba Picasa
  • Tweetujeme
  • Tweetujeme