Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu
Velení vysokého vojenského školství Republiky Srbské na UO

DOCENDO DISCIMUS

 

Velení vysokého vojenského školství Republiky Srbské na UO

Ve dnech 10. až 13. října 2011 navštívil Univerzitu obrany nově jmenovaný rektor partnerské Univerzity obrany v Bělehradě generálmajor prof. MUDr. Miodrag Jevtić, Ph.D., v doprovodu velitele Vojenské akademie v Bělehradu brigádního generála Mladena Vuruny, Ph.D., a svého prorektora pro mezinárodní a meziuniverzitní spolupráci plukovníka doc. Gorana Dikiće, Ph.D. Cílem návštěvy bylo projednat možnosti a formy spolupráce v dalším období.

V úterý se srbská delegace setkala s vedením Univerzity obrany v Brně. Přivítal ji rektor-velitel profesor Ing. Rudolf Urban, CSc., za přítomnosti prorektora pro vnější vztahy plukovníka Ing. Jaroslava Průchy, Ph.D., a děkanů obou brněnských fakult, plukovníka Ing. Vladana Holcnera, Ph.D., a plukovníka prof. Ing. Zdeňka Vintra, CSc.

Poněvadž se jednalo o první návštěvu generálmajora Jevtiće v Brně, prorektor pro vnější vztahy Univerzity obrany plukovník Ing. Jaroslav Průcha, Ph.D., srbským hostům v krátké prezentaci představil město Brno i Jihomoravský kraj. Poté je seznámil se současnou strukturou, úkoly a cíli Univerzity obrany, přičemž oba děkané představili blíže svoje fakulty. Spolupráce s Republikou Srbsko již několik probíhá na Fakultě ekonomiky a managementu, především v kurzech pořádaných Katedrou logistiky, a proto větší časový prostor připadl právě této fakultě.

Po krátké přestávce se staly bodem jednání aktivity očekávané spolupráce v roce 2012. Česká strana nabídla možnost návštěvy dvou skupin srbských kadetů Vojenské akademie v České republice a také zapojení do mezinárodního logistického studentského cvičení Fourlog 2012 pořádaného společně s Rakouskem a Maďarskem. Bělehradská Vojenská akademie informovala o nově akreditovaných oborech studia a pozvala dvě skupiny studentů české Univerzity obrany k účasti na svých významných událostech, například zářijovém vyřazení kadetů.

Následující den byl celý věnován návštěvě Fakulty vojenského zdravotnictví, kde proděkan pro vnější vztahy a rozvoj MUDr. Roman Blanař představil fakultu a doprovázel hosty také při návštěvě specializovaných pracovišť. Jako bývalý velitel srbské Vojenské lékařské akademie v Bělehradě se generálmajor Jevtić velice zajímal o možnosti prohloubení spolupráce zahájené již dříve na základě Protokolu o spolupráci mezi těmito dvěma institucemi.

Jako součást doprovodného programu položili členové delegace kytici na hrob Františka Alexandra Zacha, zakladatele srbského vojenského školství, který je pochován na brněnském Ústředním hřbitově.


Autor: Stanislav Poráň​​

Archív zpráv

2012

Leden

Únor

Březen

Duben

Květen

Červen

Červenec

Srpen

Září

Říjen

Listopad

Prosinec

 

2011

01 / 02 / 03 / 04 / 05 / 06

07 / 08 / 09 / 10 / 11 / 12

 

2010

01 / 02 / 03 / 04 / 05 / 06

07 / 08 / 09 / 10 / 11 / 12

 

2009

Zprávy 2009​​

   
© 2021 Univerzita obrany | Kounicova 65, 662 10 Brno, Czech Republic
  • Jsme na Facebooku
  • Instagram
  • Webová alba Picasa
  • Tweetujeme
  • Tweetujeme