Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu
Konference o matematice a fyzice na vysokých školách

DOCENDO DISCIMUS

 

Konference o matematice a fyzice na vysokých školách

Ve dnech 21. a 22. září 2011 se na Univerzitě obrany konala již tradiční 7. konference o matematice a fyzice na vysokých školách technických. Jejím pořadatelem byla Jednota českých matematiků a fyziků, pobočka Brno a Katedra matematiky a fyziky Fakulty vojenských technologií Univerzity obrany.

První den proběhlo pod vedením profesora RNDr. Jana Kohouta, CSc., proděkana pro vědeckou činnost a vedoucího Katedry matematiky a fyziky, jednání Komise pro fyziku na vysokých školách technických a zemědělských a na lékařských fakultách při JČMF. 

Druhý den následovala vlastní konference. Po slavnostním zahájení, při němž úvodní slovo pronesl plukovník doc. Ing. Miloš Andrle, CSc., proděkan pro studijní a pedagogickou činnost, jenž zastoupil nepřítomného děkana Fakulty vojenských technologií, navázaly dvě zvané přednášky a odpolední jednání v sekcích.

První zvanou přednášku přednesl profesor Ing. Bohumil Vybíral, CSc., Přírodovědecké fakulty Univerzity Hradec Králové na téma Od elektromagnetismu ke speciální teorii relativity poznámky k historii. Druhou zvanou přednášku měl profesor RNDr. Jaroslav Nešetřil, DrSc., z Katedry aplikované matematiky Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy na téma Některé trendy moderní matematiky.  V rámci dopoledního programu proběhla i poster section v prostorách Klubu Univerzity obrany, kde probíhal celý dopolední program.

Odpoledne se účastníci konference rozdělili do čtyř pracovních skupin: Výuka matematiky na VŠT, distanční studium a e-learning, Výuka fyziky na VŠT a odborná fyzika, Užití výpočetní techniky ve výuce, Odborná matematika 2. část a Odborná matematika 1. část.

Konference se zúčastnilo 103 matematiků a fyziků, mezi nimiž bylo i několik studentů doktorského studia. Z přednesených příspěvků byl vydán dvoudílný recenzovaný sborník a CD verze sborníku, která obsahuje i nerecenzované příspěvky. 

                                            

Autor: Šárka Mayerová, PavlínaRačko, foto: Zdeňka Dubová​​ 

Archív zpráv

2012

Leden

Únor

Březen

Duben

Květen

Červen

Červenec

Srpen

Září

Říjen

Listopad

Prosinec

 

2011

01 / 02 / 03 / 04 / 05 / 06

07 / 08 / 09 / 10 / 11 / 12

 

2010

01 / 02 / 03 / 04 / 05 / 06

07 / 08 / 09 / 10 / 11 / 12

 

2009

Zprávy 2009​​

   
© 2019 Univerzita obrany v Brně | Kounicova 65, 662 10 Brno, Czech Republic
  • Jsme na Facebooku
  • Instagram
  • Webová alba Picasa
  • Tweetujeme
  • Tweetujeme