Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu
Středoškoláci se utkali v soutěži O pohár rektora UO

DOCENDO DISCIMUS

 

Středoškoláci se utkali v soutěži O pohár rektora UO

Univerzita obrany připravila již třetí ročník dovednostně-vědomostní soutěže pro studenty středních škol, která proběhla ve středu 21. září 2011 ve sportovním areálu v Brně-Pisárkách. V soutěži O pohár rektora Univerzity obrany se utkalo třináct tříčlenných družstev z dvanácti středních škol a gymnázií Jihomoravského kraje.

Vlastní závod zahájil ředitel Centra tělesné výchovy a sportu Univerzity obrany plukovník Mgr. Petr Hanák, který přivítal přítomné studenty a výchovné poradce středních škol a soutěžícím popřál dobré sportovní výkony. Poté si jednotlivá družstva vylosovala ze slaměného klobouku pořadí, ve kterém startovala v branném závodě.

Jeho první část zahrnovala zrychlený přesun členitým terénem v okolí stadionu o délce 6,5 km, kde na soutěžící čekaly vědomostní disciplíny, které představovaly test ze základních znalostí matematiky a fyziky a ze všeobecného přehledu. Součástí běhu terénem byla také orientace podle mapy a buzoly.

Po překonání náročné trati následovaly dovednostní disciplíny. Tři hody granátem na cíl, střelba ze vzduchovky na terč a překonání klasické vojenské překážkové dráhy. Nejvíce zábavy si středoškoláci užili ve štafetovém závodu na koloběžkách, v němž někteří předvedli slušné výkony. Víc námahy a zručnosti vyžadovala další z disciplín, a sice lanové aktivity, při nichž soutěžící překonávali vzdálenosti mezi několika stromy po zavěšených lanech a síti. Poslední vědomostní disciplínou byl test z reálií Velké Británie a Irska v anglickém jazyce. Po soutěži studenti ochutnali pravý vojenský guláš, který si skutečně pochvalovali.

Závěrečnou tečkou dalšího ročníku závodu středoškoláků O pohár rektora Univerzity obrany bylo slavnostní předávání pohárů a medailí nejúspěšnějším soutěžním týmům. Vyhlášení výsledků se zúčastnil zástupce rektora Univerzity obrany a velitel posádky Brno plukovník gšt. Ing. Josef Trojan. V dovednostně-vědomostní soutěži zvítězilo družstvo Gymnázia Hustopeče, na druhém místě skončili studenti ze Sportovního gymnázia Brno a třetí příčku obsadilo družstvo z Gymnázia Vyškov.


Ke stažení: Výsledková listina​


Fotogalerie:  Soutěž "O pohár rektora Univerzity obrany"


Text: Pavel Pazdera, foto autor a Marek Žižlavský​

Archív zpráv

2012

Leden

Únor

Březen

Duben

Květen

Červen

Červenec

Srpen

Září

Říjen

Listopad

Prosinec

 

2011

01 / 02 / 03 / 04 / 05 / 06

07 / 08 / 09 / 10 / 11 / 12

 

2010

01 / 02 / 03 / 04 / 05 / 06

07 / 08 / 09 / 10 / 11 / 12

 

2009

Zprávy 2009​​

   
© 2019 Univerzita obrany v Brně | Kounicova 65, 662 10 Brno, Czech Republic
  • Jsme na Facebooku
  • Instagram
  • Webová alba Picasa
  • Tweetujeme
  • Tweetujeme