Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu
Univerzita obrany si připomněla Den ozbrojených sil ČR

DOCENDO DISCIMUS

 

Univerzita obrany si připomněla Den ozbrojených sil ČR

Rozkazem prezidenta republiky Václava Havla ze dne 7. února 2002 byl 30. červen stanoven Dnem ozbrojených sil České republiky. Tento významný den pro českou armádu si Univerzita obrany připomněla slavnostním nástupem v prostorách kasáren v ulici Šumavská, a to již v úterý 28. června 2011. Přítomni byli představitelé vedení školy, zástupci partnerských sdružení, zaměstnanci a studenti Univerzity obrany.

O významu této historické události hovořil ve svém projevu rektor-velitel Univerzity obrany brigádní generál v záloze prof. Ing. Rudolf Urban, CSc. Připomněl památný den v roce 1918 ve francouzském městě Darney, kdy při slavnostní přehlídce československé brigády potvrdila spojenecká Francie jako první právo Čechoslováků na samostatnost a vlastní stát. „Byl to další významný krok na cestě ke svobodě našich národů. Završilo se tak čtyřleté úsilí zahraničního odboje a aktivit domácích politických proudů, na jehož počátku stál projekt profesora Tomáše Garrigua Masaryka na vytvoření československého státu,“ zmínil se.

„Pro nás, příslušníky Armády České republiky, jako klíčové součásti ozbrojených sil, představují tradice bojů československých legionářů a poselství přísahy z Darney morální imperativ, který nesmíme nikdy zradit. Je na nás, abychom dokázali v myšlení mladé vojenské generace, při odpovědné výchově nových studentů, odkaz československých legií dále rozvíjet a tvořivě z něj čerpat ponaučení pro další práci,“ uvedl rektor. 

Součástí oslav bylo také vyznamenání úspěšných studentů a příslušníků Univerzity obrany. Na základě rozkazu ministra obrany ČR ze dne 13. června 2011 bylo uděleno jedenáct medailí Za službu v ozbrojených silách České republiky I. a III. stupně. (Sedm na Fakultě vojenského zdravotnictví, čtyři na Fakultě ekonomiky a managementu a Fakultě vojenských technologií.) Oceněni byli také studenti, kteří dosáhli významných výsledků ve studentské tvůrčí činnosti v akademickém roce 2010/2011. Ceny rektora „Studentská hlava 2011“ obdrželi Bc. Veronika Sadovská (FEM), des. Jan Kusý (FVT) a čet.  Martin Bortlík (FVZ).​

Písemnou pochvalu rektora obdrželi studenti, kteří vzorně reprezentovali naši školu v zahraničí. Šlo o hlídku pěti studentů Fakulty ekonomiky a managementu, členy skupiny Commandos pod vedením podplukovníka Zdeňka Flasara, kteří zvítězili v kategorii vojenských škol a vybojovali celkové 4. místo na 25. ročníku soutěže průzkumných hlídek „Lombardia 2011“. Tento závod, který pořádala organizace italských aktivních záloh, proběhl ve dnech 20. až 22. května 2011 v okolí Milána. 

Mezi další úspěšné reprezentanty školy a celé armády, kteří písemnou pochvalu obdrželi rovněž, se zařadila čtyřčlenná skupina studentek, které se ve dnech 22. až 25. května tohoto roku zúčastnily 7. mezinárodních závodů ve vojenském pětiboji v italském Lecce. V kategorii začínajících sportovců skončila v této disciplíně desátnice Martina Skalová na 2. místě a získala pro AČR stříbrnou medaili. 

Po aktu vyznamenání následoval slavnostní vojenský pochod a krátké setkání managementu školy se zástupci partnerských občanských sdružení.

 

 Video - Slavnostní nástup ke dni ozbrojených sil ČR 28. 6. 2011 


Autor: Zdeňka Dubová​​​​​​

Archív zpráv

2012

Leden

Únor

Březen

Duben

Květen

Červen

Červenec

Srpen

Září

Říjen

Listopad

Prosinec

 

2011

01 / 02 / 03 / 04 / 05 / 06

07 / 08 / 09 / 10 / 11 / 12

 

2010

01 / 02 / 03 / 04 / 05 / 06

07 / 08 / 09 / 10 / 11 / 12

 

2009

Zprávy 2009​​

   
© 2021 Univerzita obrany | Kounicova 65, 662 10 Brno, Czech Republic
  • Jsme na Facebooku
  • Instagram
  • Webová alba Picasa
  • Tweetujeme
  • Tweetujeme