Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu
Lektoři EUROCONTROLU na Univerzitě obrany

DOCENDO DISCIMUS

 

Lektoři EUROCONTROLU na Univerzitě obrany

 

Dne 12. května 2011 jako „dozvuky“ mezinárodní konference ICMT 2011 organizovala Katedra letectva Fakulty vojenských technologií Univerzity obrany ve spolupráci s Inspektorátem bezpečnosti letů Velitelství společných sil a oddělením leteckého personálu, služeb a letových postupů Odboru vojenského letectví Ministerstva obrany pracovní seminář s orientací na bezpečnost letového provozu „EUROCONTROL WORKSHOP“. 

Lektoři evropské organizace pro zajišťování bezpečnosti letového provozu EUROCONTROL jmenovitě Anthony F. Seychell, Francois Cervo a Ivana Bušič během čtvrtečního dopoledne prezentovali problematiku civilně-vojenské spolupráce v Evropě a oblasti bezpečnosti letového provozu řešené v kontextu evropského regionu.

Přítomný personál Řízení letového provozu Vzdušných sil, piloti AČR a studenti bakalářského studijního programu Vojenské technologie oboru Letový provoz měli možnost diskutovat o způsobech chápání dané problematiky jak na národní, tak i evropské úrovni. Za civilní sektor se semináře účastnili zástupci Jihočeského letiště České Budějovice, kteří se rovněž podíleli na jeho realizaci.  Zaměstnání přiblížilo budoucím pilotům a řídícím letového provozu civilně-vojenské prostředí, ve kterém budou v blízké budoucnosti v řadách Vzdušných sil AČR pracovat.

Plukovník Ing. Michal Kašaj společně s podplukovníkem Ing. Tiborem Benetinem hodnotili pracovní seminář vedený v anglickém jazyce nejen přínosný po stránce odborné tématiky, ale především velice vhodný z hlediska získávání jazykových zkušeností studentů leteckých profesí v oblasti odborné terminologie letového provozu.

V závěru pak byly lektory EUROCONTROL zodpovězeny otázky směřující k přednesené problematice. Anthony F. Seychell hodnotil jak konferenci sekce „Air Force“, tak i „Eurocontrol workshop“ jako velice vhodný nástroj k podpoře přípravy leteckých odborníků v oblasti letového provozu a jeho bezpečnosti.

Autor: Miloslav Bauer, foto: Zdeňka Dubová

Archív zpráv

2012

Leden

Únor

Březen

Duben

Květen

Červen

Červenec

Srpen

Září

Říjen

Listopad

Prosinec

 

2011

01 / 02 / 03 / 04 / 05 / 06

07 / 08 / 09 / 10 / 11 / 12

 

2010

01 / 02 / 03 / 04 / 05 / 06

07 / 08 / 09 / 10 / 11 / 12

 

2009

Zprávy 2009​​

   
© 2019 Univerzita obrany v Brně | Kounicova 65, 662 10 Brno, Czech Republic
  • Jsme na Facebooku
  • Instagram
  • Webová alba Picasa
  • Tweetujeme
  • Tweetujeme