Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu
FOURLOG 2011 - doplněný čtyřlístek

DOCENDO DISCIMUS

 

FOURLOG 2011 - doplněný čtyřlístek

Návrat do České republiky byl pro všechny studenty Univerzity obrany, účastnící se mezinárodního logistického výcviku FOURLOG, příjemný. Nicméně dále pokračoval podle programu. Hlavní pracovní náplní středečního dne 11. května 2011 byl logistický průzkum, který byl realizován v lokalitách vojenský újezd Březina, Řícmanice a Bukovina.

V souladu s cíli cvičení byl logistický průzkum realizován podle zásad Aliance při využití „Joint Operational Guideline -07/03 Common record of logistics reconnaissance.“ Lze konstatovat, že si studenti s touto skutečností poradili navýsost dobře. Přesto největším zážitkem dne bylo rozšíření syndikátů o studenty Národní univerzity obrany v Bělehradě. Našich šest syndikátů bylo doplněno v průměru o dva studenty a lze tedy předpokládat, že prakticky byla zvýšena náročnost koordinace mezi jednotlivými členy a zejména činnost velitelů syndikátů.

Celý řídící štáb byl svědkem toho, že pracovní skupiny se stmelily okamžitě a byly schopné podávat kvalitní výkony. Vyvrcholením dne pak byly následně doklady výsledků syndikátů v logistickém průzkumu. Musím říct, že pro každého z nás je prezentace v anglickém jazyce jakousi výzvou a na studentech je vidět, že jedenáct dní v mezinárodním prostředí mělo zásadní vliv na jejich sebejistotu při prezentování výsledků a současně se zlepšila schopnost reagovat na dotazy příslušníků štábu.  

Lze konstatovat, že všechny plánované úkoly byly splněny na vysoké úrovni. Profesionalita řídícího štábu a přístup ke studentům je trvalým příspěvkem k plnění úkolu dosažení vyšší míry profesionality  akademických pracovníků a studentů logistických odborností.

Rád bych popřál studentům ve výcviku mnoho sil, pěkného počasí a připomenul skutečnost, že v roce 1502 zahájil Kryštof Kolumbus svoji čtvrtou a zároveň poslední cestu za objevením Indie. Všichni víme, jak to dopadlo. Snad budeme úspěšnější. Abych byl moderní, něco naprosto pozitivního – 12. 5. 1992 vystoupala na Mount Everest první belgická žena (Ingrid Baeyens). Rozhodně vám mohu slíbit, že účastníky FOURLOGu tak daleko dnes nepoženeme, nestihli bychom totiž slavnostní večeři.

 

Autor: Zbyšek Korecki

Archív zpráv

2012

Leden

Únor

Březen

Duben

Květen

Červen

Červenec

Srpen

Září

Říjen

Listopad

Prosinec

 

2011

01 / 02 / 03 / 04 / 05 / 06

07 / 08 / 09 / 10 / 11 / 12

 

2010

01 / 02 / 03 / 04 / 05 / 06

07 / 08 / 09 / 10 / 11 / 12

 

2009

Zprávy 2009​​

   
© 2021 Univerzita obrany | Kounicova 65, 662 10 Brno, Czech Republic
  • Jsme na Facebooku
  • Instagram
  • Webová alba Picasa
  • Tweetujeme
  • Tweetujeme