Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu
Mezinárodní konference „Armáda a znalostní společnost“

DOCENDO DISCIMUS

 

Mezinárodní konference „Armáda a znalostní společnost“

Dne 11. května 2011 se v areálu brněnského výstaviště uskutečnila v rámci doprovodného programu CATE veletrhu IDET 2011 mezinárodní konference „Armáda a znalostní společnost“, na které v rámci plenárního jednání vystoupil ředitel Sekce rozvoje druhů sil – operační sekce Ministerstva obrany brigádní generál Ing. Bohuslav Dvořák s úvodní přednáškou na téma: „Bíla kniha o obraně a rozvoj operačních schopností AČR“.

Na ni navázal ředitel Sekce logistiky Ministerstva obrany brigádní generál Ing. Vladimír Halenka vystoupením na téma „Realizace logistické podpory v rámci resortu MO ČR“. Konference se zúčastnilo více než 100 zástupců armád a institucí Chorvatska, Polska, Rakouska, Rumunska, Slovenska a domácího Velitelství společných sil zastupované velitelem Pozemích sil AČR plukovníkem gšt. Ing. Štefanem Kaletou, náčelníkem štábu Sil podpory brigádním generálem Ing. Pavlem Rybákem.Dále se konference zúčastnili příslušníci podřízených svazků, útvarů a zařízení AČR a zástupci firem Aura s.r.o., Bohemia Interactive a.s., Excalibur Army s.r.o. a firmy Zliner s.r.o.

Účastníci si vyměnili názory na vliv obsahu Bílé knihy o obraně na rozvoj operačních schopností AČR a rozvoj logistické podpory v rámci resortu Ministerstva obrany. Dále byli seznámeni se změnami probíhajícími v armádách Rakouska, Slovenska a Rumunska. Účastnící označili za přínos konference zejména vzájemnou informovanost o aktuálních změnách probíhajících v okolních armádách a jejich vliv na rozvoj operačních schopností těchto armád. Přijaté závěry budou přínosem pro další rozpracování Bílé knihy o obraně připravované v rámci resortu Ministerstva obrany ČR.

 

Autor: Vítězslav Jaroš, foto: Roman Hanzlík

Archív zpráv

2012

Leden

Únor

Březen

Duben

Květen

Červen

Červenec

Srpen

Září

Říjen

Listopad

Prosinec

 

2011

01 / 02 / 03 / 04 / 05 / 06

07 / 08 / 09 / 10 / 11 / 12

 

2010

01 / 02 / 03 / 04 / 05 / 06

07 / 08 / 09 / 10 / 11 / 12

 

2009

Zprávy 2009​​

   
© 2019 Univerzita obrany v Brně | Kounicova 65, 662 10 Brno, Czech Republic
  • Jsme na Facebooku
  • Instagram
  • Webová alba Picasa
  • Tweetujeme
  • Tweetujeme