Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu
CZECHCUL - Kurz evropských leteckých akademií

DOCENDO DISCIMUS

 

CZECHCUL - Kurz evropských leteckých akademií

Stejně jako i minulý rok, i letos probíhá na Fakultě vojenských technologií Univerzity obrany ve dnech 2. až 6. května 2011 týdenní kurz CZECHCUL. Realizovaný je v rámci aktivit evropských leteckých akademií EUAFA (EU Air Force Academies). Jedná se o kurz zaměřený na seznámení zahraničních studentů s historií a současností České republiky. Účastníkům kurzu je představen univerzitní systémem přípravy vojenských profesionálů, stejně jako i struktura vzdušných sil Armády České republiky. 

Pět kadetů z Francie a dva kadeti z Německa navštívili Katedru letectva a pracoviště Katedry letecké a raketové techniky a Katedry leteckých elektrotechnických systémů Univerzity obrany v areálu Černá Pole. Kadeti byli seznámeni s činností na těchto katedrách, zejména se vzděláváním a přípravou budoucích pilotů a odborníků řízení letového provozu.

Kromě Univerzity obrany, kadeti navštíví i útvary a zařízení Armády České republiky. Účastníci kurzu shlédnou halu vzdušných sil s leteckou technikou ve Vojenské akademii Vyškov, leteckou základnu Náměšť nad Oslavou a navštíví vojenské výcvikové středisko řízení letovéhp provozu v Praze Ruzyni. Kadeti během návštěvy letecké základny budou mít možnost diskutovat s leteckým personálem, stejně jako vidět piloty a řídící letového provozu při plnění jejich každodenních povinností.

V rámci poznávání krás České republiky zahraniční studenti leteckých akademií zhlédnou také pamětihodnosti v Brně, Praze a navštíví Slavkovské bojiště. Studenti z „leteckých kateder“ se s radostí starají o odpolední a večerní program. I toto je jeden ze způsobů, kterým je možné navázat nové kontakty a seznámit se s tím, v jakém prostředí se zahraniční studenti připravují na profesi vojenského leteckého personálu. 

 

Autor: Miroslav Šebela, foto: Zdeňka Dubová, Miroslav Šebela

Archív zpráv

2012

Leden

Únor

Březen

Duben

Květen

Červen

Červenec

Srpen

Září

Říjen

Listopad

Prosinec

 

2011

01 / 02 / 03 / 04 / 05 / 06

07 / 08 / 09 / 10 / 11 / 12

 

2010

01 / 02 / 03 / 04 / 05 / 06

07 / 08 / 09 / 10 / 11 / 12

 

2009

Zprávy 2009​

   
© 2019 Univerzita obrany v Brně | Kounicova 65, 662 10 Brno, Czech Republic
  • Jsme na Facebooku
  • Instagram
  • Webová alba Picasa
  • Tweetujeme
  • Tweetujeme