Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu
Konference k produktům podporujících simulační technologie

DOCENDO DISCIMUS

 

Konference k produktům podporujících simulační technologie

Dne 19. dubna 2011 se na Univerzitě obrany konala „Customer conference“ produktů podporujících simulační technologie. Tato konference pod patronátem společností Millenium Gate Company a MÄK Technologies představila poslední trendy ve vývoji simulačních technologií se zaměřením na softwarové produkty. Konferencí provázeli představitelé obou firem a to Ing. Michal Cílek za společnost Millenium Gate Company a pan Jim Kogler za společnost MÄK Technologies.

V první části konference byly poskytnuty informace o posledním produktu firmy MÄK Technologies a to VR-Forces ve verzi 4.0. Jde o produkt pro vytváření a spouštění bojových simulací a scénářů. K dalším představeným produktům patřily např. produkt VR-Link, který umožňuje propojení simulačních center nebo stanovišť, prostřednictvím standardizovaných formátů, nebo produkt VR-Vantage, pro 3D vizualizaci simulací.

V druhé části byly představeny další produkty související s vytvářením vojenských simulací. K těmto produktům patří např. simulační software DIGuy, který zabezpečuje reálnou simulaci lidského chování v různých podmínkách, např. boj, povstání, teroristický útok atd., nebo software Trian3D Builder, určený pro environmentální modelování na základě satelitních map. Byly zde představeny i produkty firmy DISTI, umožňující softwarové a hardwarové simulování kokpitů či ovládacích panelů letounů, vrtulníků, automobilů atd.

Tato konference poskytla účastníkům nejaktuálnější informace z oblasti simulačních technologií. Konference se zúčastnili jak zástupci civilních firem především z řad obranného průmyslu, tak zástupci AČR. Organizačně se na přípravě a průběhu konference účastnili příslušníci Katedry systémů PVO, především podplukovník Ing. Karel Větrovský, Ph.D. Na konferenci byli přítomni především příslušníci vědecko-pedagogického sboru Katedry systémů PVO a Katedry komunikačních a informačních systémů Fakulty vojenských technologií UO, ale také studenti Katedry systémů PVO.

Autor: Jan FarlíkMichaela Šlajsová, foto: Jan Farlík

Archív zpráv

2012

Leden

Únor

Březen

Duben

Květen

Červen

Červenec

Srpen

Září

Říjen

Listopad

Prosinec

 

2011

01 / 02 / 03 / 04 / 05 / 06

07 / 08 / 09 / 10 / 11 / 12

 

2010

01 / 02 / 03 / 04 / 05 / 06

07 / 08 / 09 / 10 / 11 / 12

 

2009

Zprávy 2009​

   
© 2021 Univerzita obrany | Kounicova 65, 662 10 Brno, Czech Republic
  • Jsme na Facebooku
  • Instagram
  • Webová alba Picasa
  • Tweetujeme
  • Tweetujeme