Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu
Studenti Univerzity obrany navštěvují kurzy v Anglii

DOCENDO DISCIMUS

 

Studenti Univerzity obrany navštěvují kurzy v Anglii

V současné době probíhá pro studenty Univerzity obrany několik turnusů v rámci jazykových zdokonalovacích kurzů ve Velké Británii. Každý zúčastněný si tak může plně vychutnat čtyřtýdenní pobyt na britských ostrovech. Ovšem, pilně zde při tom chodí do školy! Oslovila jsem několik studentů, kteří jsou nyní v Anglii, aby se s námi podělili o své zážitky a dojmy. Na otázky převážně odpovídali desátník Pavel Ošťádal a částečně desátník František Wrožyna. 

O tento měsíční kurz je velký zájem. Proč jste byli vybráni právě vy?

Na jazykový kurz není nárok. Každý vybraný si jej musí zasloužit. Možnost výjezdu nám udělala radost. Abyste měli vůbec šanci se přihlásit, musíte mít alespoň STANAG 2 (stačí i nekompletní).

 

Jak se vám líbila cesta? 

Cesta byla na dlouho. Nám trvala 26 hodin. Jelo nás 30. Jeli jsme přes Německo a Francii do Calais, trajektem do Doveru, a pak konečně přes část království  (Velká Británie) při pobřeží do Bournemouthu. 

Jak probíhá výuka?

Výuka je opravdu intenzivní, od 9 do 16.45 hodin. Mluví se pouze anglicky. Jsme ve třídě dva z Univerzity obrany v Brně. Spolu s námi jsou tu i studenti z Polska, Německa, Koreje, Japonska, Řecka, Itálie, Libye, Turecka či Venezuely. Ve škole máte zaplacené výlety. Jeden je po městě, kde vám ukáží, kde bydlela Marry Shelly (autorka Frankenstaina), pobřeží, kde je nákupní a sportovní centrum. Druhý výlet je do typické anglické hospody jménem Qeens head v New Forrest. Zaplatí vám jedno pivo, ale vařit ho neumí. Jinak se učíme zejména gramatiku a Military English.

 

Jak se vám líbí u rodiny?

Já jsem to měl u rodiny ze začátku těžké, ale pak jsme se domluvili. Je to však typická rodina jako v České republice. Jsou ze začátku trochu odtažití. Lidé tu celkově hodně děkují, když vystupují z autobusu, a tak. Také se více usmívají…

 

Co děláte ve volném čase?

Volného času moc nemáme. Chodíme si když tak zaběhat do parku a jezdíme na kole po pláži. Jsou tu dost dobré např. diskotéky... Chystáme se mimo jiné navštívit tankové muzeum, kde mají vojáci vstup zdarma. Jinak také pojedeme do Londýna. Nicméně pobyt zde je úžasný a každému jej doporučuji!

 

Text: Jiřina Polcrová, foto: Jiří DvořákPavel Ošťádal, Petr Jusko

Archív zpráv

2012

Leden

Únor

Březen

Duben

Květen

Červen

Červenec

Srpen

Září

Říjen

Listopad

Prosinec

 

2011

01 / 02 / 03 / 04 / 05 / 06

07 / 08 / 09 / 10 / 11 / 12

 

2010

01 / 02 / 03 / 04 / 05 / 06

07 / 08 / 09 / 10 / 11 / 12

 

2009

Zprávy 2009​

   
© 2021 Univerzita obrany | Kounicova 65, 662 10 Brno, Czech Republic
  • Jsme na Facebooku
  • Instagram
  • Webová alba Picasa
  • Tweetujeme
  • Tweetujeme