Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu
Univerzita obrany místem mezinárodního setkání

DOCENDO DISCIMUS

 

Univerzita obrany místem mezinárodního setkání

Mnohonárodní centrum pro koordinaci logistiky (MLCC – Multinational Logistic Coordination Centre) si stanovilo za hlavní cíl zabezpečit předávání informací v oblastech vzdělávání, výcviku a koordinace úsilí mezinárodní spolupráce logistiky států NATO a Partnerství pro mír před nasazením jejich sil do zahraničních operací. Snahou účastnických států je dosažení koordinace logistické podpory a efektivní využití alokovaných finančních zdrojů při zachování logistické podpory na požadované úrovni. 

 

 

 

Univerzita obrany se ve středu 26. ledna 2011 stala místem významného mezinárodního setkání, na němž došlo k podpisu přistoupení Polska do aktivit Mnohonárodního centra pro koordinaci logistiky. Dokument za polskou stranu podepsal pan generálmajor Krzysztof Szymański.

Slavnostního aktu se ze strany organizátora akce zúčastnil ředitel sekce logistiky Ministerstva obrany plukovník gšt. Ing. Vladimír Halenka, za mezinárodní štáb NATO plukovník gšt. Ing. Miroslav Pelikán a ředitel Mnohonárodního centra pro koordinaci logistiky plukovník Mgr. Roman Dufek.  

     

Vzhledem k významnosti aktu byli přítomni rovněž představitelé členských států MLCC: plukovník Drago Radic z Bosny a Hercegoviny, generálporučík v záloze Panagiotis Drosinopoulou a nadporučice Ifigeneia Drosinopoulou z Řecka,  plukovník Ferenc Jakab z Maďarska, plukovník Tomasz Cholujz Polska, podplukovník Štefan Wožniak ze Slovenska a podplukovník Gerard Mosley z USA.

Úvodní přivítání hostů na půdě UO provedl prorektor pro vnější vztahy UO plukovník Ing. Jaroslav Průcha. Samotný slavnostní akt moderoval vedoucí Katedry logistiky plukovník gšt. Ing. Zbyšek Korecki, Ph.D., který rovněž v prezentaci krátce představil Univerzitu obrany, Fakultu ekonomiky a managementu a Katedru logistiky.

 

Autor: plk. gšt. Ing. Zbyšek Korecki, Ph.D., foto: Mgr. Zdeňka Dubová​

Archív zpráv

2012

Leden

Únor

Březen

Duben

Květen

Červen

Červenec

Srpen

Září

Říjen

Listopad

Prosinec

 

2011

01 / 02 / 03 / 04 / 05 / 06

07 / 08 / 09 / 10 / 11 / 12

 

2010

01 / 02 / 03 / 04 / 05 / 06

07 / 08 / 09 / 10 / 11 / 12

 

2009

Zprávy 2009​

   
© 2021 Univerzita obrany | Kounicova 65, 662 10 Brno, Czech Republic
  • Jsme na Facebooku
  • Instagram
  • Webová alba Picasa
  • Tweetujeme
  • Tweetujeme