Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu
Archív zpráv - prosinec 2010

DOCENDO DISCIMUS

 

Archív zpráv - prosinec 2010

Univerzitu obrany navštívil náměstek Jiří Šedivý

V úterý 21. prosince 2010 zavítal na Univerzitu obrany první náměstek ministra obrany Jiří Šedivý, Ph.D. Součástí programu návštěvy byla jeho přednáška pro příslušníky Univerzity obrany na téma Strategická koncepce NATO a obranné plánování a následně setkání s managementem školy.

Vyšlo nové číslo časopisu Ekonomika a management

Dne 20. prosince 2010 vyšlo druhé letošní číslo recenzovaného časopisu Ekonomika a management, který je vydáván pravidelně od roku 2007 a zveřejňuje nejnovější poznatky z oblasti ekonomiky obrany státu a vojenského managementu, napomáhá k dosažení a zvyšování operačních schopností profesionální armády.

Nominační závod KRKOMEN 2010 za účasti družstva UO

Ve dnech 13. až 17. prosince 2010 se ve Špindlerově Mlýně v Krkonoších koná otevřený přebor společných sil Armády České republiky v zimním přírodním víceboji „KRKOMEN 2010“, který je také nominačním přeborem na každoroční závod Winter Survival. Tím, že je přebor otevřený, na startu se objevila také tři družstva z vojenského oboru Fakulty tělesné výchovy a sportu Karlovy Univerzity a jedno družstvo z Univerzity obrany.

Listy Univerzity obrany vyjdou 20. prosince

Najdete v nich články:

Slavnostní vojenská přísaha nových studentů na UO

Naše anketa na téma vánočních svátků

Informace o novém intranetu vojenských škol

Počet případů laserových útoků na letadla roste                    ...a další.

Vyšlo nové číslo časopisu Obrana a strategie

15. prosince vyšla internetová verze druhého letošního čísla časopisu Obrana a strategie, které završuje desátý ročník vydávání tohoto periodika. Obsahem čísla je sedm recenzovaných článků, jeden diskusní příspěvek, jeden policy paper a pět recenzí, a to od domácích i zahraničních autorů. Číslo uzavírají knižní recenze a mezinárodní studie k problematice spolupráce zemí V4 v oblasti obrany a bezpečnosti.

„Krizové řízení, bojová pohotovost a mobilizační plánování“

Obdobně jako minulý rok i letos proběhl na Univerzitě obrany kurz Krizové řízení, bojová pohotovost a mobilizační plánování. Tento krátkodobý odborný kurz, který byl v gesci Sekce plánování sil MO se konal ve dnech 22. 11. až 10. 12. 2010 a byl pořádaný Katedrou celoživotního vzdělávání FEM. Kurzu se zúčastnilo celkem 14 příslušníků průřezově z celé Armády ČR, a to z některých organizačních složek MO, dále zejména z útvarů a zařízení obou operačních velitelství.

Další společná aktivita UO a 7. mechanizované brigády

Dlouhodobá aktivní spolupráce Univerzity obrany se 7. mechanizovanou brigádou vyvrcholila ve čtvrtek 9. prosince 2010 provedením pracovního semináře, kdy auditorium v aule UO se mohlo seznámit s prezentacemi velitele 5. jednotky AČR Provinčního rekonstrukčního týmu mise ISAF v Afghánistánu plukovníka gšt. Ing. Rudolfa Honzáka a dalších příslušníků vojenské části jednotky.

Mezi nově jmenovanými profesory je i pedagog z FVZ

Ve Velké aule pražského Karolína se ve středu 8. prosince 2010 uskutečnilo jmenování vysokoškolských profesorů. Sedmdesát šest nových profesorů a profesorek zde za přítomnosti prezidenta republiky Václava Klause, ministra školství, mládeže a tělovýchovy Josefa Dobeše, náměstka ministra obrany Michaela Hrbaty a představitelů akademické obce i dalších hostů obdrželo jmenovací dekrety. 

 

Univerzita obrany na výstavě vzdělávání v Ostravě

Ve dnech 3. a 4. prosince 2010 proběhla na ostravském výstavišti Černá louka mezinárodní výstava školství a vzdělávání pod názvem „Učeň, středoškolák, vysokoškolák 2010“. Akce měla napomoci budoucím středoškolákům a vysokoškolákům při rozhodování o výběru svého vzdělání a povolání. Zájemci zde nalezli řadu odborných učilišť, středních škol, vyšších odborných škol, univerzit, vysokých škol, ale i jazykových pomaturitních studií nejen z České republiky. Na výstavě nechyběla Univerzita obrany. 

Tradiční svatobarborské veselí 2010

I svolala patronka všech ohněstrůjců, Barbora svatá řečená, k sobě příslušníky cechu kanonýrského, by oslavili její svátek, konající se vždy pravidelně v předvečer 4 dne měsíce prosince roku toho kterého. Letošní setkání příslušníků cechu kanonýrského a příslušníků cechů kanonýrům poslušným se uskutečnilo již 2 dne měsíce prosince roku tohoto v prostorách klubu univerzitního. 

Jazykový kurz studentů UO ve Velké Británii

V měsíci listopadu letošního roku proběhla jedna z nejatraktivnějších akcí studentů – jazykový kurz v Anglii. Zúčastnilo se jej 17 studentů Fakulty vojenských technologií a 18 studentů Fakulty ekonomiky a managementu, aby se nejen prakticky připravili na jazykovou zkoušku STANAG level 3, ale i seznámili s tamější kulturou.

Mikulášský turnaj ve futsale

Dne 3. prosince 2010 se uskutečnil II. ročník Mikulášského turnaje ve futsale žen mezi brněnskými vysokými školami. Po loňském úspěšném prvním ročníku (za účasti 3 týmů) se letos přihlásilo 8 družstev, což překvapilo nejen pořadatele - Centrum tělesné výchovy a sportu Univerzity obrany, ale i samotné účastnice.  

 

Den otevřených dveří na Univerzitě obrany

Ve čtvrtek 2. prosince 2010 se v brněnských kasárnách na Šumavské sešlo několik stovek zájemců, kteří se přišli seznámit s nabídkou studia Fakulty ekonomiky a managementu a Fakulty vojenských technologií Univerzity obrany. Představitelé fakult a vedoucí kateder profilových odborností jim zde poskytli základní informace o otevíraných studijních programech a oborech, uplatnění absolventů, přijímacím řízení, zabezpečení studentů apod.

Výstava dobových filmových plakátů na Univerzitě obrany

Od středy 1. prosince 2010 je ve vestibulu budovy Univerzity obrany v brněnské Kounicově ulici č. 44 k vidění výstava „Starý filmový plakát“. Třicet osm dobových originálů, tzv. „nudlí“, návštěvníkům zprostředkuje vycházku do světa českého filmu „první republiky“. Významnou část kolekce vyplňují plakáty s herci v uniformách. 

​Archív zpráv


2012


2011

 

2010

 

2009

   
© 2021 Univerzita obrany | Kounicova 65, 662 10 Brno, Czech Republic
  • Jsme na Facebooku
  • Instagram
  • Webová alba Picasa
  • Tweetujeme
  • Tweetujeme