Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu
Archív zpráv - září 2010

DOCENDO DISCIMUS

 

Archív zpráv - září 2010

Den české státnosti na Univerzitě obrany

Odkaz svatého Václava, knížete a patrona české země, od jehož násilné smrti uplynulo 1075 let, si ve středu 29. září 2010 připomněli také příslušníci a studenti Univerzity obrany na slavnostním shromáždění ke Dni české státnosti. Za vedení školy se shromáždění zúčastnili zástupce rektora - velitele Univerzity obrany plukovník Ing. Josef Trojan a děkan Fakulty vojenských technologií plukovník prof. Ing. Zdeněk Vintr, CSc.

 

Střelecká soutěž O pohár náčelníka Generálního štábu AČR

V sobotu 25. září 2010 se Univerzita obrany poprvé zúčastnila mezinárodní střelecké soutěže aktivních záloh, která probíhala na střelnici Bahna – ve Vojenském výcvikovém prostoru Brdy. Univerzitu reprezentovala dvě družstva. Družstvo A ve složení Ing. Miroslav Kulíni, Ing. Vladimír Černý, praporčík Jakub Štěrba a družstvo B ve složení praporčice Lucie Bijoková, praporčík Petr Morav a praporčík Jan Kaňa. 

Děkanové evropských leteckých​ akademií zasedali na UO

V pořadí páté setkání děkanů evropských leteckých akademií EUAFA (European Air Force Academies) proběhlo tentokrát poprvé v České republice a to na Univerzitě obrany v Brně. Ze zahraničí bylo přítomno patnáct účastníků z osmi zemí. Jednání, které probíhalo ve dnech 21. až 23. září 2010, zahájil rektor-velitel Univerzity obrany profesor Ing. Rudolf Urban, CSc.

Středoškoláci soutěžili O pohár rektora Univerzity obrany

Univerzita obrany připravila již druhý ročník vědomostně-dovednostní soutěže pro střední školy O pohár rektora Univerzity obrany, která proběhla ve čtvrtek 23. září 2010. Klání, které se odehrávalo sportovním areálu v Pisárkách, se zúčastnilo 16 tříčlenných družstev, celkem tedy 48 soutěžících

Univerzita obrany na Dnech NATO 2010

Oba dny největší letecko-armádně-bezpečnostní akce ve střední Evropě se odehrály ve znamení slunečného počasí, které přilákalo na letiště Leoše Janáčka v Ostravě-Mošnově rekordních 185 000 návštěvníků. Letošního jubilejního 10. ročníku, který v sobotu 18. září 2010 dopoledne slavnostně zahájil ministr obrany Alexandr Vondra, se aktivně účastnila také Univerzita obrany.   

Místo rajčat oheň, dým a výbuchy

V sobotu 18. září 2010 na Zelném trhu mohli mnozí brňané místo svých tradičních nákupů ovoce a zeleniny nahlédnout „pod pokličku“ vědy. Proběhl zde totiž jakýsi zahajovací „vědecký jarmark“, kterým byl odstartován týdenní festival vědy. Vědci z brněnských vysokých škol a Akademie věd ČR předvedli zajímavé a inspirativní pokusy, měření a ukázky své práce aplikované do každodenního života.

 

Armádní mistrovství v letních sportech skončilo

Ve čtvrtek 16. září 2010 skončilo na Univerzitě obrany v Brně Mistrovství Armády České republiky v letních sportovních hrách. Zúčastnilo se ho 450 závodníků − vojáků z povolání i civilních zaměstnanců z resortu obrany. Soutěžilo se v jedenácti disciplínách a o hladký průběh mistrovství se staralo přes čtyřicet organizátorů z Univerzity obrany. Vítězové jednotlivých disciplín získali titul přeborníka AČR pro rok 2010.

Letní sportovní hry v plném proudu

Úterý 14. září 2010 bylo prvním soutěžním dnem Mistrovství Armády České republiky v letních sportovních hrách probíhajících na Univerzitě obrany. Své síly si do Brna přišlo změřit na 450 závodníků v jedenácti disciplínách. Soutěží jak vojáci z povolání, tak i civilní zaměstnanci z resortu obrany. O hladký průběh mistrovství se starají čtyři desítky organizátorů z Univerzity obrany.

Kurz targetingu pozemních sil na Univerzitě obrany

V pondělí 13. září 2010 byl na Univerzitě obrany oficiálně otevřen již 4. ročník Kurzu targetingu pozemních sil. Oficiálně ho zahájil vedoucí Katedry celoživotního vzdělávání Fakulty ekonomiky a managementu Univerzity obrany Ing. Pavel Zůna, MSS.

 

Armádní mistrovství v letních sportech odstartovalo v Brně

V pondělí 13. září 2010 bylo slavnostním nástupem zahájeno pětidenní Mistrovství Armády České republiky - letní sportovní hry v brněnských kasárnách Univerzity obrany na Šumavské ulici. Kromě přihlášených sportovců se ho zúčastnili ředitel sekce personální - personální ředitel MO Ing. Vladimír Karaffa, CSc., ředitel odboru vzdušných sil sekce rozvoje druhů sil - operační sekce MO plukovník gšt. Ing. Josef Slavík a další představitelé resortu obrany.

Výstava k 70. výročí bitvy o Anglii

Univerzita obrany a odbočka Svazu letců ČR generálmajora Otmara Kučery, DFC, Brno připravily výstavu s názvem 70. výročí bitvy o Anglii s československou účastí. Výstava, která byla otevřena 13. září a potrvá do 8. října 2010, je k vidění ve vestibulu Fakulty ekonomiky a managementu na Kounicově 44. Připomíná nejenom legendární bitvu o Anglii, ale také podíl československých letců v ní.

Síly podpory uzavřely s Univerzitou obrany dohodu

Užší spolupráce mezi velitelstvím sil podpory a Univerzitou obrany byla stvrzena podpisem smlouvy velitelem sil podpory brigádním generálem Jaroslavem Kociánem a rektorem univerzity brigádním generálem v záloze Rudolfem Urbanem za přítomnosti zástupce náčelníka Generálního štábu brigádního generála Miroslava Žižky.

 

Kurz obranných příprav opět otevřen

Dne 6. září 2010 byl opět po roce otevřen odborný Kurz obranných příprav, který bude trvat do 24. září 2010. Tento krátkodobý odborný kurz, který je v  gesci Sekce plánování sil Ministerstva obrany, je pořádaný Katedrou celoživotního vzdělávání Fakulty ekonomiky a managementu Univerzity obrany. Sekcí personální Ministerstva obrany bylo do kurzu celkem zařazeno 15 příslušníků, ve skutečnosti jich nastoupilo jen 14.

 

 

Bezpilotní prostředky na uherskohradišťském Dni s policií

Vyzkoušet si střelbu z armádní laserové pistole či samopalu, nechat si sejmout otisky prstů nebo nahlédnout do práce psovodů, jízdní policie, celníků a dalších specialistů z řad strážců zákona a armády mohli děti i dospělí v pátek 3. září 2010 na Masarykově náměstí v Uherském Hradišti. Prezentační akce nazvané „Den s policií“ se zúčastnili i profesionálové z několika vojenských útvarů včetně Univerzity obrany.

Kurz vyšších důstojníků opět otevřen

Po roční přestávce byl na Univerzitě obrany dne 1. září 2010 zahájen další běh Kurzu vyšších důstojníků, který ve spolupráci s ostatními pracovišti školy, útvary a zařízeními resortu obrany pořádá Katedra celoživotního vzdělávání Fakulty ekonomiky a managementu Univerzity obrany.

​Archív zpráv


2012


2011

 

2010

 

2009

   
© 2021 Univerzita obrany | Kounicova 65, 662 10 Brno, Czech Republic
  • Jsme na Facebooku
  • Instagram
  • Webová alba Picasa
  • Tweetujeme
  • Tweetujeme