Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu
Archív zpráv - srpen 2010

DOCENDO DISCIMUS

 

Archív zpráv - srpen 2010

Lešanská aréna opět ožila

Vytrvalý déšť, vítr a všude spousty bláta. Tak takto nějak začínal tuto sobotu ve Vojenském technickém muzeu v Lešanech již osmý Tankový den, který i přes velmi sychravé počasí přilákal na patnáct tisíc návštěvníků a zájemců o vojenskou historii. Na armádní prezentační akci v Lešanech nechyběla Univerzita obrany.

Draci z Univerzity obrany řád​ili na kanále v Amsterdamu

Ve dnech 13. až 15. srpna letošního roku se jedenatřicet studentů Univerzity obrany zúčastnilo Mistrovství Evropy národních posádek dračích lodí v Amsterdamu. Šanci reprezentovat nejen naši školu, ale i Českou republiku, získali studenti vítězstvím kvalifikace v kategorii do 23 let v červnu na Brněnské přehradě. 

 

Cihelna 2010 s účastí Univerzity obrany

Jako každý rok, tak i letos ožilo ve dnech 20. a 21. srpna 2010 městečko Králíky na Pardubicku, při vzpomínkové vojensko-historické akci pod názvem „Den sil podpory Armády České republiky – CIHELNA 2010“. Králická Cihelna nesoucí název po místním pěchotním srubu K-S 14 „U cihelny“ je jednou z největších akcí Armády ČR a klubů vojenské historie, která je určena široké veřejnosti. 

Příprava spojařů pro Kosovo

Na Katedře komunikačních a informačních systémů Fakulty vojenských technologií Univerzity obrany proběhla v týdnu od  16. do 20. 8. 2010 příprava příslušníků spojovacího vojska, kteří v nejbližší době vystřídají své kolegy v misi KFOR. Cílem přípravy bylo zvýšit důvěru spojařů ve vlastní schopnosti a řešit široké spektrum problémů interoperability telekomunikačních zařízení. Kurzy pro tuto misi pořádá už několik let katedra na vyžádání příslušné brigády.

 

Kurz velitelů družstev ve Vyškově

Od 9. srpna 2010 probíhá v kasárnách Vyškov a ve Vojenském výcvikovém prostoru Březina Kurz velitelů družstev pro první ročníky Fakulty vojenských technologií, Fakulty ekonomiky a managementu a Fakulty vojenského zdravotnictví Univerzity obrany. Studenty zde čeká téměř dvouměsíční výcvik, který bude zaměřen nejen na prohlubování dříve získaných znalostí z kurzu základní přípravy, ale i na zvyšování tělesné zdatnosti.

 

Ženisté Univerzity obrany pomáhají stavět mosty

Ženisté Univerzity obrany mají s pomocí při povodních už letité zkušenosti. Vždyť na svém kontě mají již stovku zpracovaných projektů mostů, z nichž většina byla úspěšně realizována. Projekční tým z Katedry ženijních technologií připravuje projektovou dokumentaci ve spolupráci s geodety z Vojenského geografického a hydrometeorologického úřadu v Dobrušce a ženisty z 15. ženijní brigády z Bechyně.

Studenti Univerzity obrany „tráví“ prázdniny ve Vyškově

Jako každoročně je i první srpnové pondělí letošního roku v areálu vyškovských kasáren rušno. Ze všech koutů naší vlasti se sem sjelo 370 budoucích studentů a studentek Univerzity obrany, aby v průběhu dvouměsíční základní vojenské přípravy získali prvotní dovednosti patřící k vojenskému „řemeslu“. Je vidět, že jsou plní očekávání a těšení se na nové zkušenosti a přátele mísící se s obavami, zda a jak nároky prvního kontaktu s armádou zvládnou.

Předání odznaků a osvědčení v Technickém muzeu v Brně

Absolutorium Univerzity obrany je spojeno s dvěma významnými akty. Tím prvním je promoce, která se nijak neliší od civilních vysokých škol. Naopak vyřazení absolventa v důstojnické hodnosti je specifickým prvkem, souvisejícím s průběhem služby vojáka z povolání. U Katedry letectva se k těmto dvěma aktům přidává ještě třetí – studijní obor letový provoz s sebou přináší svým absolventům získání pilotního odznaku (pro modul pilot) nebo odznaku řídícího letového provozu (u stejnojmenného modulu).

 

​Archív zpráv


2012


2011

 

2010

 

2009

   
© 2021 Univerzita obrany | Kounicova 65, 662 10 Brno, Czech Republic
  • Jsme na Facebooku
  • Instagram
  • Webová alba Picasa
  • Tweetujeme
  • Tweetujeme