Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu
Další společná aktivita UO a 7. mechanizované brigády

DOCENDO DISCIMUS

 

Další společná aktivita UO a 7. mechanizované brigády

Dlouhodobá aktivní spolupráce Univerzity obrany se 7. mechanizovanou brigádou vyvrcholila ve čtvrtek 9. prosince 2010 provedením pracovního semináře, kdy auditorium v aule UO se mohlo seznámit s prezentacemi velitele 5. jednotky AČR Provinčního rekonstrukčního týmu mise ISAF v Afghánistánu plukovníka gšt. Ing. Rudolfa Honzáka a dalších příslušníků vojenské části jednotky.  

Pracovní seminář na téma „Zkušenosti a poznatky z operace AČR PRT ISAF 2010“ připravila Katedra vojenského managementu a taktiky Univerzity obrany ve spolupráci s velitelstvím 7. mechanizované brigády v Hranicích a pod záštitou děkana Fakulty ekonomiky a managementu UO plukovníka Ing. Vladana Holcnera, Ph.D.

V pestré nabídce jednotlivých vystoupení účastníků mise, které byly prezentovány jak velitelem jednotky, tak i příslušníky jeho štábu a velitelem roty ochrany, pedagogičtí pracovníci a studenti Univerzity obrany společně s řadou příslušníků útvarů a zařízení AČR se seznámili především s obecnými informacemi o 5. jednotce PRT a vlivu operačního prostředí na činnost jednotky v prostoru operace.

Přítomní se dále mohli seznámit s obsahem a formami jednotlivých taktických činností prováděných k naplnění mandátu mise, s realizací systému velení a řízení a s úkoly prvků podpory. Po každém vystoupení probíhala hodnotná diskuse, vedená především s cílem objasnit zásady přípravy a vedení operace úkolovým uskupením v afghánské provincii Lógar.

Obsah programu, prezentovaný jednotlivými vystoupeními, a diskusí byl velice zajímavý, atraktivní a především poučný. Nečekaný zájem účastníků (131) a spousta dotazů k jednotlivým prezentovaným otázkám významně přispěly k větší informovanosti akademických pracovníků a studentů Univerzity obrany. Zároveň došlo k prohloubení dlouhodobé aktivní a efektivní spolupráce příslušníků Katedry vojenského managementu a taktiky Univerzity obrany s příslušníky 7. mechanizované brigády.

Autor: podplukovník Jiří Černý, foto: Zdeňka Dubová​

Archív zpráv

2012

Leden

Únor

Březen

Duben

Květen

Červen

Červenec

Srpen

Září

Říjen

Listopad

Prosinec

 

2011

01 / 02 / 03 / 04 / 05 / 06

07 / 08 / 09 / 10 / 11 / 12

 

2010

01 / 02 / 03 / 04 / 05 / 06

07 / 08 / 09 / 10 / 11 / 12

 

2009

Zprávy 2009​

   
© 2021 Univerzita obrany | Kounicova 65, 662 10 Brno, Czech Republic
  • Jsme na Facebooku
  • Instagram
  • Webová alba Picasa
  • Tweetujeme
  • Tweetujeme