Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu
Jazykový kurz studentů UO ve Velké Británii

DOCENDO DISCIMUS

 

Jazykový kurz studentů UO ve Velké Británii

V měsíci listopadu letošního roku proběhla jedna z nejatraktivnějších akcí studentů – jazykový kurz v Anglii. Zúčastnilo se jej 17 studentů Fakulty vojenských technologií a 18 studentů Fakulty ekonomiky a managementu, aby se nejen prakticky připravili na jazykovou zkoušku STANAG level 3, ale i seznámili s tamější kulturou. Na následující dotazy mi v rozhovoru odpovídali zúčastnění studenti Fakulty vojenských technologií, jmenovitě podpraporčík R. Weiss, podpraporčice V. Edrová a G. Procházková. 

Jak jste se do Anglie dopravili?

Jeli jsme autobusem asi 30 hodin přes Německo, Belgii, Francii a trajektem přes La Manche do Bournemouth, což je město na jižním pobřeží.

Kde jste bydleli?

V „House family“, každý ale v jiné rodině. Bylo to super, rodina byla moc ochotná, a když jsme třeba řekli něco špatně, pochopili to.

Jak probíhala vaše výuka?

Škola začala v 9 hodin a většinou probíhala až do tří odpoledne, po třetí jsme totiž měli střídavě dva týdny tzv. Military English, protože jsme byli rozděleni do čtyřech skupin. Ve třídě s námi byli také studenti z Koreje, Španělska a Číny, také Japonci a Arabové… Po škole jsme šli většinou na večeři, při které jsme si povídali s rodinou i s ostatními studenty. Protože nás také zaopatřili mapami a  jízdními řády, mohli jsme vyrazit po Anglii.

Jak probíhaly víkendy?

Víkendy jsme měli volné. Hodně jsme cestovali. Londýn (památky, shlédnutí vojenského průvodu městem), Swanage (krásné pobřeží s typicky bílými skalami často navštěvované), Pool (přístav – vedlejší město s velkým nákupním centrem) či New Forest (Národní park s divokými poníky a ovcemi) a další. Večer jsme se sešli se spolužáky ze zahraničí a seznamovali se s jejich kulturou.

Jaký máte celkový dojem z kurzu?

Je to jedna z akcí, která se nám nejvíce líbila. Dobré zkušenosti hlavně co se týče mluvení. Kdybychom mohli, jeli bychom znovu. Na takový kurz by měl jet skutečně každý!

 

 Autor: podpraporčice Jiřina Polcrová, foto: studenti kurzu​

Archív zpráv

2012

Leden

Únor

Březen

Duben

Květen

Červen

Červenec

Srpen

Září

Říjen

Listopad

Prosinec

 

2011

01 / 02 / 03 / 04 / 05 / 06

07 / 08 / 09 / 10 / 11 / 12

 

2010

01 / 02 / 03 / 04 / 05 / 06

07 / 08 / 09 / 10 / 11 / 12

 

2009

Zprávy 2009​

   
© 2021 Univerzita obrany | Kounicova 65, 662 10 Brno, Czech Republic
  • Jsme na Facebooku
  • Instagram
  • Webová alba Picasa
  • Tweetujeme
  • Tweetujeme