Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu
Členové rumunské královské rodiny navštívili UO

DOCENDO DISCIMUS

 

Členové rumunské královské rodiny navštívili UO

Rumunský princ Radu Duda se svou chotí princeznou Margaretou, která je nejstarší dcerou posledního rumunského krále Mihaila I., zavítali v úterý 30. listopadu 2010 do jihomoravské metropole. Členové královské rodiny se nejprve poklonili památce padlých rumunských vojáků na Ústředním hřbitově, poté se na Nové radnici setkali s vedením města Brna a nakonec zavítali na Univerzitu obrany. 

V rámci dopoledního programu princ a princezna, které doprovázela velvyslankyně Rumunska v České republice Daniela Gitman, položili na brněnském Ústředním hřbitově smuteční věnec u pomníku padlých rumunských vojáků. Pietního aktu se zúčastnil také zástupce rektora Univerzity obrany a velitel posádky Brno plukovník gšt. Josef Trojan, který hosty pozdravil a přivítal. Součástí pietní vzpomínky byla krátká pravoslavná mše za padlé rumunské vojáky.

Na půdě Univerzity obrany se Jeho výsost princ Radu a Její výsost korunní princezna Margareta krátce setkali s rektorem-velitelem Univerzity obrany brigádním generálem v záloze prof. Rudolfem Urbanem. Přijetí byli přítomni také prorektoři UO a děkani brněnských fakult UO. Vzácní hosté vyslechli stručnou prezentaci o Univerzitě obrany a s velením školy hovořili o spolupráci Univerzity obrany s Vojenskou technickou akademií v Bukurešti a Akademií pozemních sil Nicolae Balcescu v Sibiu. 

Na programu návštěvy pak byla přednáška prince Radu, který je plukovníkem v záloze a má doktorát z vojenských věd, o úloze velení a řízení ozbrojených sil v zajištění bezpečnosti státu – pohled z rumunské strany. Přednášky se zúčastnili učitelé Katedry vojenského managementu a taktiky a Katedry celoživotního vzdělávání Fakulty ekonomiky a managementu UO a studenti Kurzu vyšších důstojníků.

Autor: Mgr. Zdeňka Dubová, dr. Pavel Pazdera, foto: autoři

Archív zpráv

2012

Leden

Únor

Březen

Duben

Květen

Červen

Červenec

Srpen

Září

Říjen

Listopad

Prosinec

 

2011

01 / 02 / 03 / 04 / 05 / 06

07 / 08 / 09 / 10 / 11 / 12

 

2010

01 / 02 / 03 / 04 / 05 / 06

07 / 08 / 09 / 10 / 11 / 12

 

2009

Zprávy 2009​

   
© 2021 Univerzita obrany | Kounicova 65, 662 10 Brno, Czech Republic
  • Jsme na Facebooku
  • Instagram
  • Webová alba Picasa
  • Tweetujeme
  • Tweetujeme