Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu
Dny UO v Jihlavě vyvrcholily atraktivním programem

DOCENDO DISCIMUS

 

Dny UO v Jihlavě vyvrcholily atraktivním programem

Pro řadu občanů je armáda stále trochu tajemnou institucí, o které si mohou obtížně udělat jasno. Dny Univerzity obrany v City Parku Jihlava měly široké veřejnosti více přiblížit českou armádu, ale hlavně nabídnout zájemcům možnosti vzdělávání na Univerzitě obrany a také na Vojenské střední škole a Vyšší odborné škole MO v Moravské Třebové. Rozsáhlou prezentační akci připravila Univerzita obrany ve spolupráci s Krajským vojenským velitelstvím Jihlava, Leteckou základnou Náměšť nad Oslavou a Vojenskou policií Bechyně.

Celotýdenní prezentace vyvrcholila v neděli 14. listopadu 2010 bohatým programem ukázek a vystoupení, v rámci kterých se zviditelnily především pořadatelé akce a také Vojenský umělecký soubor Ondráš. Návštěvníci mohli vidět například osvobození rukojmích, různé techniky boje zblízka nebo pyrotechnického robota v akci. Nechyběly ani různé soutěže pro diváky.

V pestré odpolední nabídce studenti Univerzity obrany předvedli několik ukázek z výcviku skupiny Commandos, vojenských zdravotnických záchranářů a boje zblízka MUSADO. S velkým zájmem se setkaly ukázky ručních zbraní AČR, bezpilotních průzkumných prostředků, modelů pozemní bojové techniky či možnost střelby ze samopalů na laserové střelnici. Vědeckopedagogičtí pracovníci Univerzity obrany umožnili lidem také nahlédnout pod pokličku vojenské vědy. Návštěvníci jihlavského obchodního centra si mohli rovněž  otestovat svoji fyzickou kondici jízdou na rotopedu. 

Vojenská policie ve svém stánku představila kriminalistickou techniku, ruční zbraně, ochranné a pyrotechnické prostředky, na pódiu pak výcvik psů pro vyhledávání výbušnin a následný zásah pyrotechnického robota. Příslušníci 22. základny letectva z Náměště nad Oslavou prezentovali výstroj a vybavení vojenského pilota a vystřelovací pilotní sedačku.

Obyvatelé i návštěvníci krajského města si v průběhu celého týdne mohli prohlédnout vystavené velkoplošné fotografie ze zahraničních vojenských misí AČR a prezentace Univerzity obrany, Letecké základny Náměšť nad Oslavou a Vojenské policie textem a obrazem. Od pátku do neděle se pak zájemci o vojenské středoškolské a vysokoškolské studium mohli informovat o nabídkách Vojenské střední školy a Univerzity obrany v informačních stáncích, které se nacházely v hlavní pasáži OC City Park. Pracovníci oddělení náboru KVV Jihlava prezentovali možnost služby v jednotce aktivních záloh.

„Dny Univerzity obrany v City Parku Jihlava dobře prezentovaly českou armádu, program byl velmi zajímavý, atraktivní a také poučný,“ uvedla po skončení akce manažerka centra paní Lucie Zíková. Velký zájem veřejnosti i spousta dotazů na všech prezentačních místech významně přispěly ke zviditelnění a propagaci Armády České republiky a také studia na vojenských školách.

Autor: Pavel Pazdera, foto: autor a kpt. Roman Hanzlík  

Archív zpráv

2012

Leden

Únor

Březen

Duben

Květen

Červen

Červenec

Srpen

Září

Říjen

Listopad

Prosinec

 

2011

01 / 02 / 03 / 04 / 05 / 06

07 / 08 / 09 / 10 / 11 / 12

 

2010

01 / 02 / 03 / 04 / 05 / 06

07 / 08 / 09 / 10 / 11 / 12

 

2009

Zprávy 2009​

   
© 2021 Univerzita obrany | Kounicova 65, 662 10 Brno, Czech Republic
  • Jsme na Facebooku
  • Instagram
  • Webová alba Picasa
  • Tweetujeme
  • Tweetujeme