Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu
Univerzita obrany získala čtvrté místo za expozici

DOCENDO DISCIMUS

 

Univerzita obrany získala čtvrté místo za expozici

Veletrh pomaturitního vzdělávání Gaudeamus 2010, který na brněnském výstavišti začal v úterý 2. listopadu, dnes skončil. Zúčastnilo se ho 186 domácích i zahraničních vystavovatelů, mezi nimiž nechyběla také Univerzita obrany. V době čtyřdenního prezentačního maratónu studijních možností zavítalo cíleně do stánku Univerzity obrany kolem čtyř tisíc návštěvníků, potenciálních zájemců o studium.

     

Univerzita obrany se kromě samostatné expozice v pavilonu F, kde zájemci získávali informace o možnostech studia a o podmínkách přijímacích zkoušek, představila také v doprovodném programu Věda pro život, na němž se podílelo celkem 7 vysokých škol. Několik desítek zájemců denně si například vyzkoušelo možnosti výcvikového trenažéru přenosného protiletadlového raketového kompletu RBS-70 Bofors, který prezentovali příslušníci Velitelství výcviku – Vojenské akademie Vyškov.

Návštěvníky velmi zaujaly akční ukázky boje zblízka MUSADO MCS a taktického výcviku skupiny COMMANDOS, které obratně předvedli studenti Univerzity obrany. Na diváky nejvíc zabíral předstíraný únos dívky a její osvobození, ovšem obdivovali také slaňování z technického můstku u stropu pavilonu. V dynamických ukázkách aktivně působila i praporčice Markéta Janatová, studentka třetího ročníku studijního modulu „velitel průzkumných jednotek“. Slaňovala z prostorů pod střechou pavilonu hlavou dolů a poté byla příslušnicí přepadového týmu osvobozujícího rukojmí. Podávala minimálně srovnatelný výkon se svými spolužáky.

     

Pro zájemce o studium probíhaly v průběhu veletrhu také přednášky jednotlivých škol. Univerzita obrany se veřejnosti představila ve středu 3. listopadu a ve čtvrtek 4. listopadu.

I letos se Univerzita obrany přihlásila do soutěže o nejlepší expozici a z 26 přihlášených škol si vysloužila pěkné čtvrté místo. (Minulý rok získala v této soutěži druhé místo.) Expozice vystavovatelů hodnotili sami středoškolští studenti, přičemž zohlednili, zda informace o budoucím studiu jsou srozumitelné, výstižné a v dostatečném rozsahu.

     

Podle předběžných statistických výsledků letošní ročník veletrhu pomaturitního vzdělávání Gaudeamus navštívilo přes 30 000 zájemců, což je srovnatelné s minulým ročníkem. Tento zájem ukazuje, že jde o dobrou příležitost k získání nových studentů.

 

 Univerzita obrany na veletrhu GAUDEAMUS 2010- video

 

Autor: Mgr. Zdeňka Dubová, foto: Zdeňka Dubová a Pavel Pazdera

Archív zpráv

2012

Leden

Únor

Březen

Duben

Květen

Červen

Červenec

Srpen

Září

Říjen

Listopad

Prosinec

 

2011

01 / 02 / 03 / 04 / 05 / 06

07 / 08 / 09 / 10 / 11 / 12

 

2010

01 / 02 / 03 / 04 / 05 / 06

07 / 08 / 09 / 10 / 11 / 12

 

2009

Zprávy 2009​

   
© 2021 Univerzita obrany | Kounicova 65, 662 10 Brno, Czech Republic
  • Jsme na Facebooku
  • Instagram
  • Webová alba Picasa
  • Tweetujeme
  • Tweetujeme