Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu
Kurz evropských leteckých akademií

DOCENDO DISCIMUS

 

Kurz evropských leteckých akademií

Ve dnech 3. až 9. října 2010 proběhl na Fakultě vojenských technologií Univerzity obrany týdenní kurz v rámci aktivit evropských leteckých akademií EUAFA. Tentokráte se jednalo o kurz zaměřený na seznámení zahraničních studentů s historií a současností České republiky, univerzitním systémem v přípravě vojenských profesionálů a strukturou vzdušných sil (VzS) Armády České republiky. 

     

Pěti studentům z Francie a Německa bylo umožněno navštívit pracoviště Katedry letecké a raketové techniky Univerzity obrany v areálu Černá Pole a seznámit se se vzděláváním a přípravou budoucích pilotů a odborníků řízení leteckého provozu na Katedře letectva. V rámci návštěv útvarů a zařízení Armády České republiky měli účastníci kurzu možnost shlédnout halu VzS s leteckou technikou ve Vojenské akademii Vyškov, vojenské výcvikové středisko ŘLP v Praze Ruzyni a leteckou základnu Náměšť nad Oslavou. Zde měli možnost diskutovat s leteckým personálem, stejně jako shlédnout piloty a řídící letového provozu při plnění jejich každodenních povinností při realizaci letové akce.

V rámci poznávání České republiky a její kultury pak zahraniční studenti leteckých akademií zhlédli pamětihodností v Brně a Praze a Slavkovské bojiště. Dle jejich vyjádření zážitkem, na který nezapomenou, byla návštěva jeskyně Výpustek, která je archeologickou památkou a technickou zajímavostí v podobě armádních aktivit již od roku 1936.

Povinností našich studentů z „leteckých kateder“ pak bylo postarat se o odpolední a večerní program a tím navázat nové kontakty a seznámit se s tím, v jakém prostředí se zahraniční studenti připravují na profesi vojenského leteckého personálu. 

 

Autor: plk. gšt. Ing. Miloslav Bauer, foto: pplk. Ing. Jiří Kacer, Ph.D.

Archív zpráv

2012

Leden

Únor

Březen

Duben

Květen

Červen

Červenec

Srpen

Září

Říjen

Listopad

Prosinec

 

2011

01 / 02 / 03 / 04 / 05 / 06

07 / 08 / 09 / 10 / 11 / 12

 

2010

01 / 02 / 03 / 04 / 05 / 06

07 / 08 / 09 / 10 / 11 / 12

 

2009

Zprávy 2009​

   
© 2021 Univerzita obrany | Kounicova 65, 662 10 Brno, Czech Republic
  • Jsme na Facebooku
  • Instagram
  • Webová alba Picasa
  • Tweetujeme
  • Tweetujeme