Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu
Středoškoláci soutěžili O pohár rektora Univerzity obrany

DOCENDO DISCIMUS

 

Středoškoláci soutěžili O pohár rektora Univerzity obrany

Univerzita obrany připravila již druhý ročník vědomostně-dovednostní soutěže pro střední školy O pohár rektora Univerzity obrany, která proběhla ve čtvrtek 23. září 2010. Klání, které se odehrávalo sportovním areálu v Pisárkách, se zúčastnilo 16 tříčlenných družstev, celkem tedy 48 soutěžících 

     

Vlastní závod zahájil kvestor Univerzity obrany plukovník Ing. Jiří Durec, který přivítal přítomné studenty a výchovné poradce středních škol brněnského regionu a soutěžícím popřál dobré sportovní výkony. Poté si jednotlivá družstva vylosovala ze slaměného klobouku pořadí, ve kterém odstartovala závod.

Jeho první část zahrnovala zrychlený přesun po náročné trati v okolí stadionu o délce 6,5 km, kde na soutěžící čekaly vědomostní disciplíny, které představovaly test z reálií Velké Británie a Irska v angličtině, ze základních znalostí matematiky a fyziky a ze všeobecného přehledu. Součástí běhu terénem byla také orientace podle mapy a buzoly. 

     

Po překonání náročné trati následovaly dovednostní disciplíny. První z nich – hod granátem na cíl, je zároveň jednou z disciplín vojenského pětiboje. Další disciplínou byla střelba ze vzduchové pušky na vzdálenost 10 m. Následující zatěžkávací zkouškou bylo překonání překážkové dráhy, která je v Armádě České republiky známa jako souborné kontrolní cvičení na překážkové dráze. 

Nejvíce zábavy si středoškoláci užili ve štafetovém závodu na koloběžkách, v němž někteří předvedli slušné výkony. Víc námahy a zručnosti vyžadovala další z disciplín, a sice lanové aktivity, při nichž soutěžící překonávali vzdálenosti mezi několika stromy po zavěšených lanech.

Tečkou dalšího ročníku závodu středoškoláků O pohár rektora Univerzity obrany bylo samozřejmě udělování diplomů a pohárů  nejúspěšnějším soutěžícím týmům a chutný guláš, který si studenti skutečně pochvalovali.

 

Ke stažení: Výsledková listina

 

Autor: Mgr. Zdeňka Dubová, foto: Mgr. Marek Žižlavský

Archív zpráv

2012

Leden

Únor

Březen

Duben

Květen

Červen

Červenec

Srpen

Září

Říjen

Listopad

Prosinec

 

2011

01 / 02 / 03 / 04 / 05 / 06

07 / 08 / 09 / 10 / 11 / 12

 

2010

01 / 02 / 03 / 04 / 05 / 06

07 / 08 / 09 / 10 / 11 / 12

 

2009

Zprávy 2009​

   
© 2019 Univerzita obrany v Brně | Kounicova 65, 662 10 Brno, Czech Republic
  • Jsme na Facebooku
  • Instagram
  • Webová alba Picasa
  • Tweetujeme
  • Tweetujeme