Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu
Univerzita obrany pomáhá dětem v Afghánistánu

DOCENDO DISCIMUS

 

Univerzita obrany pomáhá dětem v Afghánistánu

Pomozte dětem v provincii Lógar v Afghánistánu! Tak zněla výzva děkana Fakulty ekonomiky a managementu a Odborové organizace ČMOSA na Univerzitě obrany, která proběhla v červnu letošního roku. Jejím cílem je podpořit misi Provinčního rekonstrukčního týmu Armády České republiky v Lógaru sbírkou školních pomůcek pro afghánské děti.

     

Díky štědrosti zaměstnanců i studentů Univerzity obrany tak k afgánským školákům poputují dary v hodnotě patnácti tisíc korun. Sbírku předal děkan Fakulty ekonomiky a managementu plukovník Ing. Vladan Holcner Ph.D., v pondělí 28. června 2010 kaplanovi kapitánovi Mgr. Jaroslavu Knichalovi, který bude doprovázet 6. kontingent Provinčního rekonstrukčního týmu AČR v Afghánistánu.

Podobná sbírka proběhla na Univerzitě obrany už na přelomu minulého a letošního roku. Na jejím kontě se tak v lednu sešla řada školních potřeb jako pastelky, barvy, sešity, pouzdra, dále pak míče, osušky, přikrývky a hygienické potřeby. Prostřednictvím 5. kontingentu Provinčního rekonstrukčního týmu AČR byly předány dětem ze střední školy v distriktu (ekvivalent našeho okresu) Mohammad Agha.

     

Význam sbírky ocenil také náčelník Generálního štábu AČR armádní generál Ing. Vlastimil Picek, který ve svém děkovném dopisu mimo jiné napsal: „Jelikož jezdím vojáky v Lógaru navštěvovat pravidelně, vím, jaké jsou reálné životní podmínky zdejších obyvatel. Proto také vím, že to, co se může zdát v podmínkách České republiky jako maličký dar, je v podmínkách desítky let konflikty zmítaného Afghánistánu vnímáno jako obrovská pomoc.“

Autor: Mgr. Zdeňka Dubová, foto: 5. PRT AČR Lógar​

Archív zpráv

2012

Leden

Únor

Březen

Duben

Květen

Červen

Červenec

Srpen

Září

Říjen

Listopad

Prosinec

 

2011

01 / 02 / 03 / 04 / 05 / 06

07 / 08 / 09 / 10 / 11 / 12

 

2010

01 / 02 / 03 / 04 / 05 / 06

07 / 08 / 09 / 10 / 11 / 12

 

2009

Zprávy 2009​

   
© 2019 Univerzita obrany v Brně | Kounicova 65, 662 10 Brno, Czech Republic
  • Jsme na Facebooku
  • Instagram
  • Webová alba Picasa
  • Tweetujeme
  • Tweetujeme