Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu
Přednášky německého profesora o geoinformatice

DOCENDO DISCIMUS

 

Přednášky německého profesora o geoinformatice

 

Studium oboru Vojenská geografie a meteorologie na Fakultě vojenských technologií Univerzity obrany bylo v červnu letošního roku obohaceno o přednášky profesora Wolfganga Reinhardta z Univerzity Bundeswehru v Mnichově, které byly organizovány v rámci projektu ERASMUS.

Profesor Wolfgang Reinhardt je známý v mezinárodní geoinformační komunitě zejména v oblasti použití moderních metod webových aplikací mapové služby a standardizace prostorové informace. Na své mateřské univerzitě vede řadu výzkumných projektů, často i mezinárodních, které jsou zaměřeny na oblast aplikované geoinformatiky a řada z nich je přímo uplatněna v Bundeswehru. Má dlouholetou pedagogickou praxi nejen na mateřské univerzitě, ale i na jiných školách jak v Německu, tak i v zahraničí. Na univerzitě v Mnichově se podílí na přípravě budoucích důstojníků Vojenské zeměvědné služby Bundeswehru (MilGeo).

     

Pro studenty oboru Vojenská geografie a meteorologie na Katedře vojenské geografie a meteorologie připravil přednášky věnované aplikaci mezinárodních standardů v praxi Budeswehru, problematice webových mapových služeb a rozvoji geoinformačních technologií v MilGeo. Všechny přednášky, kterých se účastnili studenti 3. ročníku bakalářského studia a 1. ročníku navazujícího magisterského studia, byly velice poutavé. Studenti měli možnost doplnit si vědomosti a současně i porovnat přístup učitelů katedry k výuce s přístupem užívaných na jiných školách v zahraničí.

Autor: plukovník Václav Talhofer, foto: Pavel Zerzán​

Archív zpráv

2012

Leden

Únor

Březen

Duben

Květen

Červen

Červenec

Srpen

Září

Říjen

Listopad

Prosinec

 

2011

01 / 02 / 03 / 04 / 05 / 06

07 / 08 / 09 / 10 / 11 / 12

 

2010

01 / 02 / 03 / 04 / 05 / 06

07 / 08 / 09 / 10 / 11 / 12

 

2009

Zprávy 2009​

   
© 2019 Univerzita obrany v Brně | Kounicova 65, 662 10 Brno, Czech Republic
  • Jsme na Facebooku
  • Instagram
  • Webová alba Picasa
  • Tweetujeme
  • Tweetujeme