Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu
Na Univerzitě obrany bylo podepsáno Memorandum o porozumění

DOCENDO DISCIMUS

 

Na Univerzitě obrany bylo podepsáno Memorandum o porozumění

Univerzita obrany se ve čtvrtek 15. července 2010 stala místem mezinárodního setkání, na němž došlo k podpisu Memoranda o porozumění mezi Ministerstvy obrany České republiky  a Slovenské republiky v oblasti zapojení se slovenské strany do činnosti mnohonárodního logistického centra v Praze. Platnost dokumentu svými podpisy stvrdili hlavní představitelé logistiky armád obou států – zástupce náčelníka štábu pro podporu operací Generálního štábu OS SR plukovník gšt. Ing. Kamil Jurkovič, PhD., a ředitel Sekce logistiky MO ČR plukovník gšt. Ing. Vladimír Halenka. 

     

Dohoda se týká stanovení principů zařazení příslušníků Ozbrojených sil Slovenské republiky do Mnohonárodního centra pro koordinaci logistiky (Multinational Logistics Coordination Centre) budovaného v České republice. To vzniklo na základě české iniciativy představené aliančním partnerům v říjnu 2008 na jednání hlavních představitelů logistiky NATO v Praze. Podpisem memoranda Letter of Intent v říjnu 2009 se k němu připojilo Maďarsko, Řecko, Slovensko a USA. Mnohonárodní centrum pro koordinaci logistiky 31. ledna 2010 dosáhlo počátečních operačních schopností.

     

Cílem Mnohonárodního centra pro koordinaci logistiky je předávání informací, vzdělávání, výcvik a koordinace úsilí v oblasti mezinárodní spolupráce logistiky států NATO a Partnerství pro mír před nasazením jejich sil do zahraničních operací. Ušetřit by se tak měly nejen peníze, ale i síly a prostředky, a také čas a prostor potřebný k logistickému zabezpečení jednotek v místě nasazení.

Součástí mezinárodního setkání byla také prezentace Univerzity obrany. Cíle a záměry této jedinečné vzdělávací instituce, zejména Fakulty ekonomiky a managementu, představil její děkan plukovník Ing. Vladan Holcner, Ph.D.

 

Autor: plk. gšt. Ing. Zbyšek Korecki, Ph.D., Mgr. Zdeňka Dubová, Foto: Ing. Stanislav Poráň

Archív zpráv

2012

Leden

Únor

Březen

Duben

Květen

Červen

Červenec

Srpen

Září

Říjen

Listopad

Prosinec

 

2011

01 / 02 / 03 / 04 / 05 / 06

07 / 08 / 09 / 10 / 11 / 12

 

2010

01 / 02 / 03 / 04 / 05 / 06

07 / 08 / 09 / 10 / 11 / 12

 

2009

Zprávy 2009​

   
© 2019 Univerzita obrany v Brně | Kounicova 65, 662 10 Brno, Czech Republic
  • Jsme na Facebooku
  • Instagram
  • Webová alba Picasa
  • Tweetujeme
  • Tweetujeme