Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu
Kurz CZECHMIL 2010 na Univerzitě obrany

DOCENDO DISCIMUS

 

Kurz CZECHMIL 2010 na Univerzitě obrany

Každoročně se v rámci asociace evropských leteckých akademií EUAFA uskuteční řada výměnných pobytů studentů leteckých akademií na institucích zabývajících se vzděláváním a přípravou mladých příslušníků leteckých profesí. Již po třetí se Fakulta vojenských technologií Univerzity obrany prostřednictvím Katedry letectva zapojila do těchto vzdělávacích aktivit, a to uskutečněním kurzu CZECHMIL, který letos proběhl v týdnu od 10. do 15. května v Brně. Zúčastnili se ho čtyři studenti z francouzské letecké akademie.

     

Katedra letectva připravuje a garantuje kurz základních znalostí Přímé letecké podpory (CAS) a o práci odbornosti Předsunutý letecký návodčí (FAC). Kurz má svůj pevný program, dva dny teorie probíhající na Univerzitě obrany, kde jsou účastníci seznámeni nejen se strukturou této vysoké školy, ale především s problematikou vedení vzdušných operací se zaměřením na zkušenosti českých předsunutých leteckých návodčích.

Kurz je organizován každoročně v době mezinárodního cvičení Flying Rhino a při praktické ukázce se tak účastníci setkávají ve vojenském mezinárodním prostředí (letos to jsou Britové, Litevci, Slováci, Francouzi, Australané a Kanaďané). Díky 22. základně letectva Náměšť mají účastníci kurzu možnost mluvit přímo s lidmi se zkušenostmi CAS z Afghánistánu.

     

Zakončení kurzu pak obsahuje tradičně vyhodnocení a předávání certifikátu o absolvování kurzu. Letos se tohoto „finále“ mohl zúčastnit i Francouz žijící v České republice plukovník ve výslužbě Joel Broes, který v devadesátých letech na Univerzitě obrany (tehdejší Vojenské akademii) absolvoval Kurz generálního štábu. Účastníci kurzu tak měli možnost vyslechnout si zajímavou kariéru vojáka francouzských vzdušných sil. I ta je určitě bude motivovat v jejich přípravě na kariéru vojáka – profesionála.

Autor: plk. gšt. Ing. Miloslav Bauer, foto: Mgr. Zdeňka Dubová, pplk. doc. Ing. Bedřich Rýznar, CSc

Archív zpráv

2012

Leden

Únor

Březen

Duben

Květen

Červen

Červenec

Srpen

Září

Říjen

Listopad

Prosinec

 

2011

01 / 02 / 03 / 04 / 05 / 06

07 / 08 / 09 / 10 / 11 / 12

 

2010

01 / 02 / 03 / 04 / 05 / 06

07 / 08 / 09 / 10 / 11 / 12

 

2009

Zprávy 2009​

   
© 2019 Univerzita obrany v Brně | Kounicova 65, 662 10 Brno, Czech Republic
  • Jsme na Facebooku
  • Instagram
  • Webová alba Picasa
  • Tweetujeme
  • Tweetujeme