Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu
Dětský den plný zábavy a zajímavých ukázek se blíží

DOCENDO DISCIMUS

 

Dětský den plný zábavy a zajímavých ukázek se blíží

Ozbrojení teroristé se skrývají v místnosti opuštěného objektu. Příslušníci armádní skupiny Commandos a městští strážníci ze zásahové jednotky se nejprve skrytě přibližují k objektu a pak zahalení dýmem zasahují, probíhá přestřelka mezi teroristy a policejními specialisty. Na pomoc přijíždějí v Landroveru maskovaní vojáci. Nakonec jsou teroristé přemoženi. Tuto a další ukázky budou moci sledovat návštěvníci dětského dne na Univerzitě obrany, který se uskuteční v sobotu 29. května 2010. 

     

Univerzita obrany ve spolupráci s vojenskými útvary brněnské posádky a civilními partnery připravuje na poslední květnovou sobotu pro brněnské děti dopoledne plné zajímavých ukázek, kulturních vystoupení, zábavných her a soutěží. Akce s názvem „Den dětí v posádce Brno“ proběhne v objektu kasáren na ulici Šumavská v době od 9 do 13 hodin. 

Vojenská technika a zbraně jsou tradičním lákadlem dětských dnů pořádaných na Univerzitě obrany. Vedle osvědčených ukázek armádní techniky, ručních zbraní, spojovacích prostředků a materiálu pro balistickou ochranu vojáků pořadatelé přichází s dalšími novinkami. Například návštěvníci dětského dne budou moci zhlédnout dynamické ukázky z výcviku příslušníků skupiny Commandos a Jednotky operativního zásahu Městské policie Brno.

     

Spolupořadatelem letošního posádkového dětského dne bude opět Městská policie Brno, která atraktivní program obohatí ještě o ukázky z výcviku služebních psů. Svoje jízdní dovednosti si budou moci děti vyzkoušet na dopravním hřišti a jejich pozornosti jistě neujde i MOBIDIK – mobilní informační a didaktické centrum MP Brno.

Na pódiu v kasárnách Šumavská se uskuteční pro děti několik kratších představení divadelního souboru Dráček. Samozřejmě nebude chybět pohádka, kterou si malí herci z publika zahrají společně s členy souborů. A ta pohádka bude opravdu divadelní, s hudbou, krásnou scénou i kostýmy. Skupina historického šermu Sígři zase vystoupí se zábavným představením s pirátskou tématikou.

Na nástupišti kasáren se také objeví několik herních pracovišť z „Dětského světa“ agentury Manager team a soutěžních stanovišť s brannou a sportovní tematikou, na nichž si děti vyzkouší svoji zručnost a čeká je za to sladká odměna. Děti školního věku se budou moci zapojit do lanových aktivit, které pro ně připraví univerzitní učitelé tělesné výchovy. Rovněž si budou moci zastřílet z vojenských vzduchovek na nafouknuté balónky. Hojně využívanou atrakcí jistě bude i skákací hrad a trampolína.

     

Děti s rodiči budou mít možnost nahlédnout také do vojenské historie. Brněnský městský střelecký sbor a kluby vojenské historie připravují zajímavé ukázky spojené s aktivní účastí diváků. Technické muzeum v Brně představí vybrané ukázky historických uniforem a vojenské sanitky na automobilu UAZ-452A, vše používané tehdejší Československou lidovou armádou v 70. - 80. letech 20. století.

Rodiče, přijďte s dětmi, těšíme se na Vás!

(Poznámka: V případě nepříznivého počasí proběhne akce v omezeném rozsahu v prostorách Klubu Univerzity obrany a automobilní haly rovněž v ulici Šumavská).  

 

Ke stažení:

Plakát  Den dětí 2010

Program Dne dětí 2010

 

Autor: Pavel Pazdera, ilustrační foto: Zdeňka Dubová

​​Archív zpráv

2012

Leden

Únor

Březen

Duben

Květen

Červen

Červenec

Srpen

Září

Říjen

Listopad

Prosinec

 

2011

01 / 02 / 03 / 04 / 05 / 06

07 / 08 / 09 / 10 / 11 / 12

 

2010

01 / 02 / 03 / 04 / 05 / 06

07 / 08 / 09 / 10 / 11 / 12

 

2009

Zprávy 2009​​​

   
© 2021 Univerzita obrany | Kounicova 65, 662 10 Brno, Czech Republic
  • Jsme na Facebooku
  • Instagram
  • Webová alba Picasa
  • Tweetujeme
  • Tweetujeme