Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu
Začalo mezinárodní cvičení Březina 2010

DOCENDO DISCIMUS

 

Začalo mezinárodní cvičení Březina 2010

 

Mezinárodní česko-slovinské cvičení Březina 2010 vstoupilo do své akční fáze. První den kurzu (pondělí 19. 4.) byl zaměřen na speciální tělesnou přípravu za řízení instruktorů-učitelů Centra tělesné výchovy a sportu Univerzity obrany.

     

V dopoledních hodinách proběhlo zaměstnání na plaveckém bazénu Lužánky, kde se slovinští důstojničtí adepti seznámili s prvky vojenského plavání. Pod vedením instruktorů z řad studentů druhého ročníku Fakulty ekonomiky a managementu Univerzity obrany si pak vyzkoušeli plavání v maskovacím oděvu, plavání s ABC prostředky, lovení předmětů z 5 m hloubky, pomoc unavenému plavci a skoky do vody.

Po obědě následovalo zaměstnání ve vojenském lezení na výcvikovém trenažéru Jakub. Slovinci byli rozděleni do čtyř skupin, které postupně procházely čtyřmi stanovišti, kde byli pod vedením instruktorů seznámeni s prvky vojenského lezení, které jsou vyučovány na hodinách tělesné výchovy na Univerzitě obrany. Ty si pak mohli prakticky vyzkoušet. Jednalo se zejména o lezení a jištění na umělé horolezecké stěně, slanění, lezení za pomoci balkónů, oken a improvizovaných chytů a stupů, jednolanové techniky – stoupání po laně a také šikmý traverz. Nešlo přitom jen o fyzickou připravenost, ale také o psychickou odolnost. V neposlední řadě měli cvičící možnost seznámit se s horolezeckým materiálem, který se ve výuce studentů používá.

     

Dnes, v úterý 20. dubna 2010 absolvovali slovinští a čeští studenti orientační závod smíšených česko-slovinských hlídek. Další dny je na řadě praktické procvičování vybraných taktických činností jednotek a malých týmů realizovaných v soudobých mnohonárodních operacích. Po celou dobu jsou čeští a slovinští studenti rozděleni do dvou taktických týmů (ALPHA a BRAVO) a budou modelově působit v nestabilním prostředí, v řadě případů jako soupeřící strany. Úkoly budou skupiny plnit pod taktickým námětem nepřetržitě včetně strávení dvou nocí v terénu.

Autor: pplk. Mgr. Stanislav Chvosta, foto: Mgr. Zdeňka Dubová

Archív zpráv

2012

Leden

Únor

Březen

Duben

Květen

Červen

Červenec

Srpen

Září

Říjen

Listopad

Prosinec

 

2011

01 / 02 / 03 / 04 / 05 / 06

07 / 08 / 09 / 10 / 11 / 12

 

2010

01 / 02 / 03 / 04 / 05 / 06

07 / 08 / 09 / 10 / 11 / 12

 

2009

Zprávy 2009​

   
© 2019 Univerzita obrany v Brně | Kounicova 65, 662 10 Brno, Czech Republic
  • Jsme na Facebooku
  • Instagram
  • Webová alba Picasa
  • Tweetujeme
  • Tweetujeme