Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu
Účast Univerzity obrany v brněnském Majálesu

DOCENDO DISCIMUS

 

Účast Univerzity obrany v brněnském Majálesu

 

V rámci brněnského studentského Majálesu 2010, který vyvrcholí velkým open-air festivalem v pátek 7. května 2010 na Velodromu, nyní probíhá Univerzitní Majáles v Galerii Vaňkovka. Do tohoto doprovodného programu brněnského Majálesu se zapojuje také Univerzita obrany a v rámci svého prezentačního dne předvede zejména umělecké aktivity.   

Univerzitní Majáles v Galerii Vaňkovka začal v pátek 16. dubna odpoledne tiskovou konferencí za účasti představitelů brněnských vysokých škol zapojených do Univerzitního Majálesu, a to Masarykovy univerzity, Vysokého učení technického, Mendelovy univerzity, Univerzity obrany a Janáčkovy akademie múzických umění.

Ve dnech 17. dubna až 2. května 2010 mají návštěvníci obchodního a společenského centra Galerie Vaňkovka v Brně jedinečnou příležitost seznámit se s mnoha zajímavými a různorodými aktivitami, jejichž společným jmenovatelem jsou brněnské vysoké školy. Univerzity vystavují informační panely, které představují historii, současnost, možnosti studia, vědeckou práci, zázemí a zejména studentské aktivity vysokých škol, a dále některé trojrozměrné exponáty z oblasti výuky a vědy.

Hlavní akcí každé vysoké školy však je víkendový prezentační den se zábavným programem. A protože Majáles je oslava jara a studentského života, Univerzita obrany v neděli 2. května 2010 potěší návštěvníky Galerie Vaňkovka následujícím kulturním programem a vystoupeními.

 

Prezentační den Univerzity obrany se zábavným programem:

12.00 – 12.20  Úvodní prezentace Univerzity obrany

12.30 – 12.45  Akční ukázka boje zblízka MUSADO MCS

13.00 – 14.00  Vystoupení divadelního souboru TAK JO s hrou pro dospělé

14.15 – 14.30  Akční ukázka boje zblízka MUSADO MCS

14.30 – 15.00  Vystoupení Tanečního klubu AKADEMIK

15.00 – 15.15  Vystoupení souboru orientálních tanců AYA FATEN DANCE GROUP

15.30 – 15.45 Akční ukázka boje zblízka MUSADO MCS

15.45 – 16.15 Vystoupení Tanečního klubu AKADEMIK

16.15 – 16.30 Vystoupení souboru orientálních tanců AYA FATEN DANCE GROUP

16.30 – 16.45 Akční ukázka boje zblízka MUSADO MCS

17.00 – 18.00 Vystoupení folklorního souboru JÁNOŠÍČEK

Brňany na Univerzitním Majálesu ve Vaňkovce budou tedy bavit umělecké soubory působící při Klubu Univerzity obrany a sportovní kroužek MUSADO MCS.

 

Sportovní klub MUSADO MCS

MUSADO MSC (Military Combat Systém) je oficiální systém boje zblízka Armády České republiky. Systém, který vychází převážně z korejských válečných praktik Musul, není pojímám jako sport, ale jako specifický bojový systém a účelový způsob výcviku  v ozbrojených a bezpečnostních složkách. Cílem výuky není vychovat zápasníky nebo závodníky, ale naučit vojáky a policisty základům boje z blízka. Ukázku předvedou studenti Univerzity obrany – členové klubu MUSADO MSC Univerzity obrany, kde je MUSADO MSC součástí speciální tělesné přípravy všech studentů vojenského studia. 

 

Amatérský divadelní soubor TAK JO

Soubor se zaměřuje na dramatickou a hudební tvorbu, divadelní vystoupení pro děti mateřských škol, základních škol a děti zaměstnanců Univerzity obrany. Zúčastňuje se soutěžních přehlídek divadelní tvorby a reprezentuje Univerzitu obrany.

 

Taneční klub AKADEMIK

Základním zaměřením tanečního klubu je provozování činnosti v oblasti tanečního sportu, pořádání soutěží  a účast na tanečních soutěžích pořádaných jinými kluby v ČR i zahraničí. Nedílnou součástí tanečního klubu je organizování kurzů společenského chování a tance pro zaměstnance Univerzity obrany a jejich rodinné příslušníky. Současně působí i taneční klub „MLADÝ AKADEMIK“, jako příprava dětských tanečních párů.

 

Soubor orientálních tanců AYA FATEN DANCE GROUP

Soubor se věnuje orientálním tancům. Spolu s tanečnicemi vlnících se v rytmu orientální hudby budou moci návštěvníci vidět i tuniského tanečníka Nourddine Chtara, který je nejenom maskotem souboru, ale také jeho velkým trumfem. Přestože amatérský soubor působí pouze první rok, již zaznamenal první úspěchy. Koncem minulého roku si troufl zúčastnit se soutěže profesionálních orientálních tanečnic a skupin COMPETITION BELLY DANCER OF THE WORLD 2009, která se již třetím rokem pořádá v Německu, a získal zde 2. místo v kategorii indického tance a 1. místo v kategorii arabského folkloru.

 

Dětský folklorní soubor JÁNOŠÍČEK

Jedná se o soubor s 20ti-letou tradicí. Členskou základu dnes tvoří téměř 90 dětí. Zvláštností souboru je jeho programová náplň. Soubor totiž navzdory své působnosti v centru jižní Moravy zpracovává v bohatých tanečních choreografiích temperamentní slovenský folklór. Stává se tak jednou z mála ideálních možností pro děti seznámit se  a naučit se rozumět slovenskému jazyku přirozenou formou her, říkadel, písní a mluveného slova. Materiál je čerpán z různých slovenských regionů – Myjavy, Liptova, Terchové, Horehroní, Detvy, Zemplína. Součástí kolektivu je cimbálová muzika, která tanečníky a zpěváky nejen při jejich vystoupeních doprovází. Soubor reprezentoval město Brno a Univerzitu obrany na řadě mezinárodních festivalů (Francie, Německo, Dánsko, Belgie, Švédsko, Španělsko, Litva, Itálie, Turecko). Velkým úspěchem byla účast na celosvětovém festivalu Wasshoi 2000 v japonské Osace, kam byl vybrán jako jediný zástupce ČR.

 

Více informací o brněnském Majálesu 2010 najdete na www.majales.cz

Autor: Pavel Pazdera

​​Archív zpráv

2012

Leden

Únor

Březen

Duben

Květen

Červen

Červenec

Srpen

Září

Říjen

Listopad

Prosinec

 

2011

01 / 02 / 03 / 04 / 05 / 06

07 / 08 / 09 / 10 / 11 / 12

 

2010

01 / 02 / 03 / 04 / 05 / 06

07 / 08 / 09 / 10 / 11 / 12

 

2009

Zprávy 2009​​​

   
© 2021 Univerzita obrany | Kounicova 65, 662 10 Brno, Czech Republic
  • Jsme na Facebooku
  • Instagram
  • Webová alba Picasa
  • Tweetujeme
  • Tweetujeme