Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu
Akrobatický pilot Martin Šonka patronem studijní skupiny

DOCENDO DISCIMUS

 

Akrobatický pilot Martin Šonka patronem studijní skupiny

První dubnový den letošního roku proběhla prostřednictvím Katedry letectva další patronace učební skupiny Fakulty vojenských technologií. Katedra letectva se tímto aktem snaží propojovat studenty leteckých profesí s předními významnými osobnostmi leteckého personálu, kteří se zapsali či zapisují do historie Vzdušných sil Armády České republiky. 

Jen pro připomenutí – patronem studentů byl například generál Zdeněk Škarvada. Dnes ještě v této „funkci“ figuruje plukovník v.v.  Hugo Mellion a první československý kosmonaut a europoslanec Vladimír Remek, který i nadále drží „ochrannou ruku“ nad studijní skupinou  21- 2LP.

V tomto případě, a není to aprílový žertík, byla patronace nabídnuta mladému aktivnímu příslušníkovi VzS AČR. Ten možnost patronace studijní skupiny přijal a jak se osobně vyjádřil, je to pro něj veliká pocta.  Je jím příslušník 21. základny taktického letectva Čáslav nadporučík Ing. Martin Šonka. A proč zrovna on? Jako nadporučík?

Nadšenci létání a toho akrobatického obzvláště, vědí své. Pro ty neznalé pak uvádím, že nejde jen o pilota L-159, ale v současné době především o pilota vzdušné F1, světové série Red Bul Air Race.  Na svou alma mater přijel pár dnů po absolvování prvního závodu, který probíhal v Abú Zabí 26. a 27. března 2010. (Záznam odvysílá ČT 4 v sobotu 03. 04. od 13.10 hod.) 

 Martin Šonka je absolventem naší školy, kterou opustil s bakalářským diplomem v roce 2001. Vystudoval zde obor pilot. Potěšilo ho setkání s bývalými pedagogy a byl mile překvapen, když na chodbě „Rohlíku“ objevil svou fotografii z dob studií.

Po přijetí děkanem Fakulty vojenských technologií plukovníkem prof. Ing. Zdeněkem Vintrem, CSc., se Martin Šonka v odpoledních hodinách setkal  se „svou“ skupinou.  Samozřejmě otázek bylo mnoho a tak není divu, že se oficiální program změnil na večerní posezení.

„Jsme rádi, že můžeme naše studenty motivovat nejen při výuce v daném studijním oboru, ale že se nám daří pro ně nalézat zajímavé lidi, kteří jsou spjati s létáním a mají těm nejmladším adeptům vojenského povolání co říci,“ uvedl vedoucí Katedry letectva plukovník Bauer.

Autor: plk. gšt. Ing. Miloslav Bauer ve spolupráci s Mgr. Zdeňkou Dubovou

Archív zpráv

2012

Leden

Únor

Březen

Duben

Květen

Červen

Červenec

Srpen

Září

Říjen

Listopad

Prosinec

 

2011

01 / 02 / 03 / 04 / 05 / 06

07 / 08 / 09 / 10 / 11 / 12

 

2010

01 / 02 / 03 / 04 / 05 / 06

07 / 08 / 09 / 10 / 11 / 12

 

2009

Zprávy 2009​

   
© 2019 Univerzita obrany v Brně | Kounicova 65, 662 10 Brno, Czech Republic
  • Jsme na Facebooku
  • Instagram
  • Webová alba Picasa
  • Tweetujeme
  • Tweetujeme