Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu
Specializovaný kurz pro příslušníky srbské armády

DOCENDO DISCIMUS

 

Specializovaný kurz pro příslušníky srbské armády

V souladu s koncepcí rozvoje mezinárodní spolupráce mezi Univerzitou obrany Brno a Vojenskou akademií Bělehrad se ve dnech 15. až 19. března 2010 uskuteční specializovaný kurz pro příslušníky srbských ozbrojených sil. Kurz bude probíhat na půdě Univerzity obrany v Brně. Jeho náplní budou především přednášky a konzultace k problematice plánování a realizace logistické podpory jednotek působících v zahraničních operacích.

Nová série přednášek bude navazovat na přípravu důstojníků ozbrojených sil Republiky Srbsko realizovanou českou stranou na půdě Vojenské akademie v Bělehradě v loňském roce. Přednášky tehdy byly směřovány ke způsobu transformace ozbrojených sil Republiky Srbsko v oblastech logistické podpory a vzdělávacího procesu. Následná diskuse byla zaměřena na konkrétní kroky transformace a přípravy kontingentu srbských ozbrojených sil pro zahraniční misi v roce 2012, a to zejména v oblasti logistické podpory.

Komunikace mezi českou Kontaktní ambasádou NATO v Bělehradě a rektorem Univerzity obrany Brno vyústila v definování obsahu vyžádaných přednášek, které připravila Katedra logistiky Fakulty ekonomiky a managementu pro specializovaný kurz. Na přípravě programu přednášek se také podíleli příslušníci Velitelství sil podpory Stará Boleslav, 14. brigády logistické podpory Pardubice a Distribučního centra Pardubice.

Obsah přednášek, které byly zahájeny v pondělí 15. března na Univerzitě obrany v Brně, je směřován do plánování logistické podpory, tvorby struktur národního podpůrného prvku (NSE) a způsobu zásobování jednotek v zahraničních misích. Vzhledem k šíři témat budou přednášky realizovány také v posádkách Stará Boleslav a Pardubice. Hlavními přednášejícími budou učitelé Univerzity obrany a odpovědní funkcionáři Velitelství sil podpory, 14. brigády logistické podpory a Distribučního centra.

Účastníci kurzu – důstojníci ozbrojených sil Republiky Srbsko se ve středu 17. března 2010 v Praze zúčastní také mezinárodního logistického semináře pořádaného Mnohonárodním centrem pro koordinaci logistiky.

Autor: plukovník gšt. Zbyšek Korecki, foto: Zdeňka Dubová

Archív zpráv

2012

Leden

Únor

Březen

Duben

Květen

Červen

Červenec

Srpen

Září

Říjen

Listopad

Prosinec

 

2011

01 / 02 / 03 / 04 / 05 / 06

07 / 08 / 09 / 10 / 11 / 12

 

2010

01 / 02 / 03 / 04 / 05 / 06

07 / 08 / 09 / 10 / 11 / 12

 

2009

Zprávy 2009​

   
© 2019 Univerzita obrany v Brně | Kounicova 65, 662 10 Brno, Czech Republic
  • Jsme na Facebooku
  • Instagram
  • Webová alba Picasa
  • Tweetujeme
  • Tweetujeme