Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu
Univerzita obrany na veletrhu Gaudeamus

DOCENDO DISCIMUS

 

Univerzita obrany na veletrhu Gaudeamus

O expozici i doprovodný program Univerzity obrany je na letošním ročníku Evropského veletrhu pomaturitního a celoživotního vzdělávání Gaudeamus, který probíhá od 20. do 23. října 2009 na brněnském výstavišti, velký zájem. Potvrzují to jeho první dva dny.

Nejčastější dotazy z řad středoškoláků a jejich rodičů se týkají přijímacího řízení, potřebné fyzické kondice či úrovně jazykové vybavenosti. Zájem je také o informace ohledně vojenského výcviku nebo o studium atraktivních oborů jako například letový provoz.

     

Živě je především v části prostoru pavilonu V, kde v rámci doprovodného programu „Věda pro život“ probíhají zajímavé ukázky z aktivit Univerzity obrany. Dobrovolníci z řad návštěvníků zde  mohou absolvovat test ke zjištění fyzické vytrvalosti, který ukazuje obecné dispozice a genetické předpoklady pro vytrvalostní činnosti. Po počátečním ostychu z obavy o nepříznivé výsledky testu, se nakonec svou kondici mnozí odhodlávají prověřit.

Další možnosti nabízí měřící bioimpedanční přístroj, určený k analýze tělesného složení. Pomocí něho mají zájemci možnost zvážit svou hmotnost, změřit tělesný tuk i aktivní tělesnou hmotu včetně zdravého rozmezí hodnot.

     

Snad největší zájem budí trenažér pro piloty, na kterém se trénuje odolnost organizmu proti kinetóze. Je zajímavé, že nejvíce odhodlání projevují děvčata.

Respekt i obdiv budí akční ukázky boje zblízka MUSADO MCS a taktického výcviku skupiny COMMANDOS, které předvádějí studenti Univerzity obrany, za což sklízí potlesk přihlížejících návštěvníků. Ukázky budou probíhat až do pátku.

     

Součástí programu na letošním 16. ročníku veletrhu Gaudeamus jsou i přednášky jednotlivých škol pro zájemce o studium. Své možnosti studia prezentovala ve středu 21. října 2009 také Univerzita obrany, kdy představitelé jednotlivých fakult naší školy přiblížili přítomným aktuální studijní obory a podmínky studia. Další přednáška proběhne ve čtvrtek 22. října v 10.45 hodin v pavilonu V, přednáškový sál A.

Autor: Mgr. Zdeňka Dubová

Archív zpráv

2012

Leden

Únor

Březen

Duben

Květen

Červen

Červenec

Srpen

Září

Říjen

Listopad

Prosinec

 

2011

01 / 02 / 03 / 04 / 05 / 06

07 / 08 / 09 / 10 / 11 / 12

 

2010

01 / 02 / 03 / 04 / 05 / 06

07 / 08 / 09 / 10 / 11 / 12

 

2009

Zprávy 2009​

   
© 2019 Univerzita obrany v Brně | Kounicova 65, 662 10 Brno, Czech Republic
  • Jsme na Facebooku
  • Instagram
  • Webová alba Picasa
  • Tweetujeme
  • Tweetujeme