Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu
Průvodce studenta prvního ročníku

DOCENDO DISCIMUS

 

Průvodce studenta prvního ročníku

IV. Zabezpečení studentů​​​​​​​

17. Ubytování na Univerzitě obrany

 

Studenti vojenského prezenčního studia jsou ubytováni na internátu Chodská 17/A, B a Dobrovského 27/B, C. Studenti (čekatelé) jsou ubytováni zdarma, proto jim po dobu služebního zařazení jako čekatelům nenáleží měsíční přídavek na bydlení. O rozmístění ubytovaných a využití ubytovacích kapacit rozhoduje velitel školního pluku.

Internáty Chodská 17 se nachází v městské části Královo Pole a jsou velmi dobře dostupné městskou hromadnou dopravou (tramvaj číslo 12, trolejbus č. 32). Dvoulůžkové pokoje na Internátě Chodská 17 jsou vybaveny válendou s úložným prostorem, nočním stolkem, závěsnou policí, stolkem pod počítač, židlí a vestavěnou skříní umístěnou v předsíni. Dva pokoje tvoří dvojbuňku (4 lůžka), která má své sociální zařízení (WC, 2 umývadla, sprcha). Na internátě jsou ubytovaným studentům k dispozici společné kuchyňky, vždy jedna pro dvanáct pokojů. Civilní studenty internát ubytovává v případě volných kapacit.

 

Civilní student Univerzity obrany, který má zájem o ubytování v ubytovacím zařízení při Univerzitě obrany, musí vyplnit formulář žádosti o ubytování, kterou najdete na webových stránkách UO v sekci Informace o informačních zdrojích, službách a zařízeních nebo si ji m​ůžete vyzvednout také na studijní skupině fakulty. Vyplněná a podepsaná žádost o ubytování se podává při zápisu ke studiu. Schválená žádost je předána vedoucímu internátu, který s žadatelem uzavře celoroční smlouvu o ubytování.

Civilní studenti musí složit při zahájení ubytování vratnou kauci ve výši 3.000 Kč. Poplatky za ubytování jsou hrazeny měsíčně, jejich výše je stanovena vždy na akademický rok. Žádost o ubytování je nutno podávat pro každý akademický rok znovu. Civilní studenti Univerzity obrany mohou být ubytováni na internátech, které spadají do působnosti Armádní servisní, příspěvkové organizace (AS-PO), www.as-po.cz. 


Internát Dobrovského 27/C je v městské části Královo Pole a je velmi dobře dostupný hromadnou městskou dopravou (tramvaj číslo 12, trolejbus č. 32). Dvoulůžkové pokoje jsou vybaveny válendou s úložným prostorem, nočním stolkem, závěsnou policí, restauračním stolem, židlemi a vestavěnou skříní. Sociální zařízení pro pokoje je společné na koncích chodeb (sprchy, umývadla a WC). Na internátě jsou ubytovaným studentům k dispozici společné kuchyňky s následujícím umístěním – v přízemí jedna, v 1. patře dvě, v 2. patře nejsou a ve 3. patře dvě.


Garantováno je ubytování pouze pro studenty – vojáky z povolání, ostatní studenti mohou být ubytováni pouze pokud je volná kapacita ubytovacích zařízení.

Ve všech ubytovacích zařízeních platí pro studenty Vnitřní řád ubytovacích zařízení, který naleznete na www.unob.cz v sekci Informace o informačních zdrojích, službách a zařízeních.

 

Používání elektrických přístrojů na pokojích, např. PC, TV je na základě povolení zdarma. Většina pokojů je vybavena přípojkou na internet, používání internetu je bezplatné.

K parkování soukromých vozidel studentů lze využít parkoviště uvnitř areálu kasáren Jana Babáka nebo lze také parkovat před internátem Chodská 17.

 

Informace týkající se ubytování na internátech poskytnou pracovníci AS-PO: 

Internát - ubytovna

Jméno vedoucí

telefon

recepce

Internát Chodská 17, A1-A4

Blanka CHALOUPSKÁ

(973) 443 914

(973) 442 612

Internát Chodská 17, B1-B2,

Internát Dobrovského 27/C

Miloš ONDRÁK

(973) 443 878

(973) 443 976

​Internát Dobrovského 27/B​Květoslava VOTAVOVÁ​549 212 510​(973) 442 351
​Ubytovna tř. Gen. Píky​Miroslava ONDROVÁ(973) 445 162(973) 445 058
Za obsah stránky odpovídá Lenka Dvořáková

   
© 2019 Univerzita obrany v Brně | Kounicova 65, 662 10 Brno, Czech Republic
  • Jsme na Facebooku
  • Instagram
  • Webová alba Picasa
  • Tweetujeme
  • Tweetujeme