Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu
Průvodce studenta prvního ročníku

DOCENDO DISCIMUS

 

Průvodce studenta prvního ročníku

IV. Zabezpečení studentů​​​​​​​

17. Ubytování na Univerzitě obrany

Studenti vojenského prezenčního studia jsou ubytováni na internátu Chodská 17/A a B, na Dobrovského 27/C, na internátu Tučkova 23 a internátu Třída Generála Píky 4. 

Studenti (čekatelé) jsou ubytováni zdarma, proto jim po dobu služebního zařazení jako čekatelům nenáleží měsíční přídavek na bydlení. O rozmístění ubytovaných a využití ubytovacích kapacit rozhoduje velitel školního pluku.

Internáty Chodská 17 se nachází v městské části Královo Pole a jsou velmi dobře dostupné městskou hromadnou dopravou (tramvaj číslo 12, trolejbus č. 32). Dvoulůžkové pokoje na Internátě Chodská 17 jsou vybaveny válendou s úložným prostorem, nočním stolkem, závěsnou policí, stolkem pod počítač, židlí a vestavěnou skříní umístěnou v předsíni. Dva pokoje tvoří dvojbuňku (4 lůžka), která má své sociální zařízení (WC, 2 umývadla, sprcha). Na internátě jsou ubytovaným studentům k dispozici společné kuchyňky, vždy jedna pro dvanáct pokojů. Civilní studenty internát ubytovává v případě volných kapacit.

Internát Dobrovského 27/C je v městské části Královo Pole a je velmi dobře dostupný hromadnou městskou dopravou (tramvaj číslo 12, trolejbus č. 32). Dvoulůžkové pokoje jsou vybaveny válendou s úložným prostorem, nočním stolkem, závěsnou policí, restauračním stolem, židlemi a vestavěnou skříní. Sociální zařízení pro pokoje je společné na koncích chodeb (sprchy, umývadla a WC). Na internátě jsou ubytovaným studentům k dispozici společné kuchyňky s následujícím umístěním – v přízemí jedna, v 1. patře dvě, v 2. patře nejsou a ve 3. patře dvě.

Internáty Chodská a Dobrovského jsou součástí jednoho vojenského objektu – Kasáren Jana Babáka. Jedná se o primární ubytovací kapacity Univerzity obrany. Z kapacitních, nebo organizačních důvodů však můžete být ubytováni i na ubytovnách Tučkova 23 nebo na internátu Tř. Gen. Píky 4.

Garantováno je ubytování pouze pro studenty – vojáky z povolání, ostatní studenti mohou být ubytováni pouze pokud je volná kapacita ubytovacích zařízení.

Civilní student Univerzity obrany, který má zájem o ubytování v ubytovacím zařízení při Univerzitě obrany, musí vyplnit formulář žádosti o ubytování, kterou najdete na webových stránkách UO v sekci Informace o informačních zdrojích, službách a zařízeních nebo si ji m​ůžete vyzvednout také na studijní skupině fakulty. Vyplněná a podepsaná žádost o ubytování se podává při zápisu ke studiu. Schválená žádost je předána vedoucímu internátu, který s žadatelem uzavře celoroční smlouvu o ubytování.

Civilní studenti musí složit při zahájení ubytování vratnou kauci ve výši 3.000 Kč. Poplatky za ubytování jsou hrazeny měsíčně, jejich výše je stanovena vždy na akademický rok. Žádost o ubytování je nutno podávat pro každý akademický rok znovu. Civilní studenti Univerzity obrany mohou být ubytováni na internátech, které spadají do působnosti Armádní servisní, příspěvkové organizace (AS-PO), www.as-po.cz. 

Ve všech ubytovacích zařízeních platí pro studenty Vnitřní řád ubytovacích zařízení, který naleznete na www.unob.cz v sekci Informace o informačních zdrojích, službách a zařízeních.

Používání elektrických přístrojů na pokojích, např. PC, TV je na základě povolení zdarma. Většina pokojů je vybavena přípojkou na internet, používání internetu je bezplatné.

K parkování soukromých vozidel studentů lze využít parkoviště uvnitř areálu kasáren Jana Babáka nebo lze také parkovat před internátem Chodská 17.

Informace týkající se ubytování na internátech poskytnou pracovníci Armádní servisní, příspěvkové organizace: 

Internát - ubytovna

Jméno vedoucí

telefon

recepce

Internát Chodská 17, A1-A4

Blanka CHALOUPSKÁ

(973) 443 914

(973) 442 612

Internát Chodská 17, B1-B2,

Internát Dobrovského 27/C

Miloš ONDRÁK

(973) 443 878

(973) 443 976

​Internát Dobrovského 27/B​Květoslava VOTAVOVÁ​549 212 510​(973) 442 351
​Ubytovna tř. Gen. Píky​Miroslava ONDROVÁ(973) 445 162(973) 445 058
Za obsah stránky odpovídá Veronika Černá

   
© 2021 Univerzita obrany | Kounicova 65, 662 10 Brno, Czech Republic
  • Jsme na Facebooku
  • Instagram
  • Webová alba Picasa
  • Tweetujeme
  • Tweetujeme