Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu
Dny otevřených dveří FVL a FVT

DOCENDO DISCIMUS

 

Dny otevřených dveří FVL a FVT


Dny otevřených dveří Fakulty vojenských technologií a Fakulty vojenského leadershipu se budou konat

 • 7. listopadu 2020 (sobota) - vzhledem k epidemiologické situaci se bude konat pouze v ONLINE formě
 • 3. prosince 2020 (čtvrtek)
 • 14. ledna 2021 (čtvrtek)
 • 4. února 2021 (čtvrtek)

Den otevřených dveří je určen všem zájemcům o vojenské i civilní studium na Fakultě vojenského leadershipu UO a Fakultě vojenských technologií UO. V rámci vojenského studia jsou prioritními směry vzdělávání na těchto fakultách pětileté magisterské stu​dijní programy orientované na přípravu velitelského a zabezpečujícího personálu AČR, a to ve studijních programech Řízení a použití ozbrojených sil, Vojenské technologie strojní, Vojenské technologie elektrotechnické a Kybernetická bezpečnost.
 

1. MÍSTO KONÁNÍ A ORGANIZACE DNE OTEVŘENÝCH DVEŘÍ

Místem konání Dne otevřených dveří je areál kasáren Univerzity obrany, ulice Šumavská č. 2, Brno, GPS: 49°12'45.314"N, 16°35'56.344"E. Sraz účastníků je nejpozději v 9.00 a v 11.30 hodin ve velkokapacitních posluchárnách, a to 5B Fakulta vojenského leadershipu a 5A Fakulta vojenských technologií.

Pokud přijedete autem, můžete parkovat přímo v areálu kasáren Šumavská na vyhrazeném parkovišti. Budete-li cestovat veřejnou dopravou, doporučujeme výstup na zastávce Šumavská. Spoje a další informace si můžete vyhledat na stránkách Dopravního podniku města Brna.

Program Dne otevřených dveří

08.00 Otevření areálu kasáren pro návštěvníky
08.00 – 13.30 Ukázka kolové obrněné techniky, ručních zbraní, dělostřeleckých a ženijních prostředků, protiletadlových prostředků a prostředků Vojenské policie
09.00 - 10.30

Prezentační přednášky:

5A – Fakulta vojenských technologií (FVT)

5B – Fakulta vojenského leadershipu (FVL)

10.00 - 13.30 Ukázky speciálních laboratoří a exponátů kateder FVT 
10.00 - 14.00 Podávání přihlášek
10.30 - 11.00
​Ukázka jídelny
11.00 Ochutnávka vojenského guláše
11.30 -  12.45

Prezentační přednášky:

5A – Fakulta vojenských technologií (FVT)

5B – Fakulta vojenského leadershipu (FVL)

13.00 -  14.00
​Prohlídka atletického stadionu a ubytování studentů v kasárnách Jana Babáka (přesun autobusem)


Představitelé fakult zde podají zájemcům o studium základní informace o fakultách, otevíraných studijních programech a oborech, uplatnění absolventů, přijímacím řízení, zabezpečení studentů apod., a odpoví na otázky z řad uchazečů o studium. Po těchto prezentacích a besedách bude následovat prohlídka speciálních laboratoří Fakulty vojenských technologií. 

Na Dni otevřených dveří budou zájemcům o studium poskytnuty tištěné materiály s informacemi o fakultách a otevíraných studijních programech. 
 

2. Nabídka pro uchazeče o vojenské studium 

Uchazeči o studium, kteří se v průběhu Dne otevřených dveří rozhodnou podat přihlášku k vojenskému studiu na Univerzitě obrany, mohou od 10.00 – 14.00 hodin využít na místě pomoci profesního poradce z rekrutačních středisek AČR. 

Doporučený postup:  

 1. Uchazeči si na počítačové učebně (přístup označen šipkami) vyplní elektronickou verzi přihlášky ke studiu.
 2. Uchazečům bude k dispozici pracovník studijní skupiny příslušné fakulty, který poradí a pomůže s vyplněním přihlášky.
 3. Profesní poradce z rekrutačního střediska zahájí s uchazečem úkony nutné k povolání do služebního poměru vojáka z povolání. 

Výhody:  

Uchazeči ušetří jednu cestu do rekrutačního střediska (Praha, Brno) nebo na rekrutační pracoviště (Liberec, Ústí nad Labem, Karlovy Vary, Plzeň, Hradec Králové, Pardubice, České Budějovice, Olomouc, Jihlava, Ostrava, Zlín).  

Uchazeči rovněž na místě najdou zástupce VoZP ČR, kteří je budou informovat o nabídce pojišťovny pro vojáky a jejich rodinné příslušníky a službách, které poskytuje. Zájemcům pomohou a poradí i s vyplněním přihlášky. 


Za obsah stránky odpovídá Lenka Dvořáková

   
© 2019 Univerzita obrany v Brně | Kounicova 65, 662 10 Brno, Czech Republic
 • Jsme na Facebooku
 • Instagram
 • Webová alba Picasa
 • Tweetujeme
 • Tweetujeme