Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

Winter Survival
Univerzita obrany

Denní zpravodajství

military endurance polyathlon

 

Denní zpravodajství

​​

Winter Survival 2016: Potřetí v řadě zvítězili vojáci z hranické brigády

Winter Survival 2016: Potřetí v řadě zvítězili vojáci z hranické brigády

29. 1. 2016  • ​Ve čtvrtek 28. ledna odpoledne je v jesenických horách po všem. Čtyři dny tvrdého soupeření s nástrahami přírody, náročnými úkoly a se sebou samým mají účastníci armádního závodu Winter Survival 2016 za sebou. Po finálové etapě přední pozice na mistrovství obsazují české týmy, které následně oceňuje náčelník Generálního štábu AČR generálporučík Josef Bečvář.


​​​Na Winter Survivalu vojáci bojovali i s oblevou

Na Winter Survivalu vojáci bojovali i s oblevou

28. 1. 2016  • Třetí den armádního závodu Winter Survival 2016, který pro vojáky připravili učitelé z Centra tělesné výchovy a sportu Univerzity obrany, se nesl v duchu náročného kruhového pochodu po jesenických horách. Profil patnáctikilometrové trasy byl členitý, závodníci zdolávali rokle a kopce s poměrně značným převýšením. Nedostatek sněhu místy omezoval vojákům pohyb na skialpinistických lyžích.

​​​Vojáci jsou v druhé polovině nejtěžší etapy závodu v zimním přežití

Vojáci jsou v druhé polovině nejtěžší etapy závodu v zimním přežití

27. 1. 2016  • Dvě chladné noci strávené v lese, třicet kilometrů na lyžích nebo pěšky, lezení v horském ledopádu, měřený sjezd volným terénem, překonání skalních útvarů to byly prubířské kameny úvodní části první etapy náročné armádní soutěže Winter Survival 2016, která se v těchto dnech koná v Jeseníkách.

Armádní Winter Survival 2016 byl odstartován

Armádní Winter Survival 2016 byl odstartován

26. 1. 2016  • „Budete muset prokázat nejen vysokou úroveň schopností a dovedností ze speciální tělesné přípravy a vojenského výcviku, ale také pevnou osobní vůli a smysl pro týmovou spolupráci," uvedl k padesátce účastníků mezinárodního mistrovství Armády České republiky v zimním přírodním víceboji Winter Survival 2016 ředitel sekce rozvoje a plánování schopností MO brigádní generál Pavel Adam. Nástupem vojáků a zapálením ohně mistrovství byl totiž v pondělí 25. ledna na Ovčárně pod Pradědem zahájen již 22. ročník této ojedinělé soutěže.


Závod Winter Survival 2016 se blíží

Závod Winter Survival 2016 se blíží

20. 1. 2016  • Příští týden se v pohoří Jeseníky uskuteční 22. ročník mezinárodního mistrovství Armády České republiky v zimním přírodním víceboji Winter Survival 2016. Tento ojedinělý závod je v podmínkách AČR nejnáročnější zimní sportovní soutěží, která zahrnuje adrenalinové „outdoorové" disciplíny sportovního charakteru a bojové aktivity malých skupin v zasněženém horském prostředí. Soutěž pořádá Generální štáb AČR a organizačně zabezpečuje Univerzita obrany.

​​
Za obsah stránky odpovídá Vladimír Šidla
   
© 2021 Univerzita obrany | Kounicova 65, 662 10 Brno, Czech Republic
  • Jsme na Facebooku
  • Instagram
  • Webová alba Picasa
  • Tweetujeme
  • Tweetujeme